Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nincs munkám, tanulok, el...

Nincs munkám, tanulok, el akarok költözni, mert itthon tönkre megyek. De hogyan mégis hogy!?

Figyelt kérdés

18 éves elmúltam, elvileg oda mehetek ahova akarok. Csak az a baj, hogy se munkám, még tanulok, se pénzem se rokonom ahova mehetnék lakni hosszabb időre.

Itthon tönkre mennek az idegem, állandó veszekedés megy, amiért nem én vagyok a hibás, nem csinálok semmi rosszat, zavarót, idegesítőt, de a szüleim gonoszak, és bántóak.

Naponta megy a vita, az ordibálás velem-

Általában nem szóltam semmit, mert nem mertem. Most már tökre elegem lett ebből kb(2 éve) és azóta sokkal gonoszabbak lettek velem, mert megmondtam ha nem volt igazuk, és ebből nagy balhé van mindig.

Azzal tudnak csak itt tartani, hogy "akkor költözz el, és élj egyedül! sok sikert!" és nem tudok hozzá...

Rokonom annyi van, hogy hihetetlen, de senki nem olyan hülye hogy befogadjon... Még ha lenne is hely náluk, vennék magamnak kaját, vizet nem folyatom, fűtés se kell nekem télen, pulcsiba elvagyok simán, de akkor is azzal jönnek, hogy "békülj ki a szüleiddel, Ők felelősek érted!" magyarán: "te hülye vagy? nem fogunk téged befogadni! Lehet hogy rokon vagy, de azt már nem hogy te ide gyere!" - vhogy így értik, csak burkoltan.

Néztem már albérletet, ez nem is annyira drága környék, de mind ilyen +40 ezer + rezsi + közös költség...

Suli mellett diákmunkáért meg olyat láttam hogy 600ft/óra ami már jó, de ritka...

De kétlem hogy abból kijönnek +40 ezer meg rezsire...


Itthon már nem akarok maradni, mert tényleg fizikailag rosszul érzem magam a vitatkozástól! :'(

És a stressz elég veszélyes.


Most komolyan, semmi kiút?

Mehetek esetleg a híd alá, hátha ott jobb lesz, és nyugton hagynak?



2012. júl. 24. 15:43
1 2
 11/12 anonim válasza:

kedves utolsó, köszönöm a válaszod, jó volt olvasni.


Nem tudom fogod-e olvasni az én történetemet, de hátha. Igazból csak jó ezt megosztani valakivel.

Én is hasonló helyzetben vagyok, azzal a különbséggel, hogy én még a szüleimmel élek és van egy öcsém. 19 éves vagyok, idén fogok érettségézni, az öcsém most kezdte ugyanitt a gimnáziumot, hétvégente eljárok dolgozni, illetve vérplazma adásból gyűjtögetek pénzt.

Az apám egy igazi zsarnok, nagyon kegyetlenül viselkedik a családdal, zsarol, hisztizik, ordibál, nem lehet vele normálisan kommunikálni, hogy békességben megéljünk egymás mellett, és sajnos anyukámmal és az öcsémmel el sem tudunk költözni, mivel édesanyám kb 90.000 körül keres nettóba, hármunknak meg minimum egy két szobás albérlet kellene, ami errefelé 50-55 ezer körül van. Na még ehhez jönne a rezsi meg a közös költség.

A legelkeserítőbb az egészben, hogy én a gimnáziumot nem hagyhatom ott, hogy elmenjek dolgozni (nem is nagyon lenne hová), pláne érettségi előtt és igazából érettségivel sem találnék semmit magunknak.

Az iskolám kollégiumába mehetnék lakni, de nem hagyhatom itt az öcsémet meg az anyámat ezzel a szörnyeteggel. Anyai részről már nincsenek rokonaim, apai részről meg mindenki az apámnak ad igazat, másfelől messze is laknak.

Nem nagyon tudom mit lehetne csinálni? Esetleg bírósághoz fordulni és a gyerektartást, családi pótlékot a mi nevünkre iratni, talán úgy, ha hétvégénként melóznék és adnék továbbra is vérplazmát, akkor ellene a család, illetve az öcsém most lesz 16 kisebb munkákat ő is el tudna végezni. Esetleg valami jó ötleted nincs?

Köszönöm, hogy olvastátok.

2016. szept. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Gyurmagyuri05 válasza:
Mekkora szerencséje van a srácnak, hogy már 28 éves. De jó is lenne! :'(
2022. okt. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!