Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tehetek valamit ha apám veri...

Tehetek valamit ha apám veri édesanyámat, de ő nem hajlandó lépni? Még elköltözni sem hozzánk? Én feljelenthetem, vagy így nem ér semmit?

Figyelt kérdés

Egész gyerekkoromban ez ment. Most is üti/veri, alkoholista is. Húgom már nem áll velük szóba, beleunt. Lassan én is. Anyukámnak felajánlottam hogy költözzön hozzánk. Most fogjuk bővíteni a házat, akkor úgy csinálnánk hogy lenne saját zuga (amit később lehetne akár teljesen elkülöníteni ha pénz van rá) De nem hagyja apámat.

Én meg már belefáradtam a sírásába, abba hogy kék-zöld. Szeretem, de ehhez nem fogok tovább én sem asszisztálni, nem bírom tovább nézni. Még most utoljára szeretnék valami megoldást találni, aztán én is megszakítom velük a kapcsolatot, mert csak magamat teszem tönkre, ezáltal a családomat.



2012. dec. 14. 15:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
83%
9es. És akkor mi van??? Az a pasi veri. Miért ne fagyhatna meg?? Jobban járna a világ :)
2012. dec. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy férfi okés, de 34 éves nő vagy, feltehetőleg a párod támogat a döntéseidben, átmész, szembeülsz apáddal és elmondod neki hogy itt és most vége a bántalmazásoknak. Vitatkozni lehet, kiabálni lehet, bár már a kiabálásnak sem örülsz, de egy dolgot biztosan nem lehet anyut bántani. Ha ideges menjen ki az kertbe és üsse szét a kukát, de az anyukádhoz ne merjen még egyszer hozzáérni.

Ha igy jó, akkor jó, ha nem akkor elviszed innen annyukádat és teszel róla hogy ez a dolog ne menjen tovább következmények nélkül.

Négyszemközt beszélj vele és addig beszélj mig nem látod hogy megértette, hogy te ezt hagyni nem fogod és nem érdekel ennek a dolognak az ára, többé emellett nem mész el csukott szemmel.

Magyarázd el neki hogy ez nem ellene szól, hanem anyukádért, a vitájukba nem szólsz bele, az sem érdekel épp min vitatkoznak és hogy melyiküknek van igaza, vitatkozzanak lesz@rod, de a vitának soha többé nem lehet az a vége hogy bántja őt.

Ezt mond el neki töviről-hegyire, a férjed ülldeögéljen a szobán kivül, de legyen elérhető, nem azért mert be kell mennie, hanem azért hogy igy is egyértelmü legyen a helyzet ki melyik oldalon áll ha kenyértörésre kerülne a dolog.

2012. dec. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Próbálok nem foglalkozni velük, de nem megy. Illetve most eljutottam oda, hogy ha nem tudok mit tenni, akkor tényleg hagyom őket. Tudom, hogy csak magamat készítem ki, ha azon agyalok este, hogy na most vajon nem e veri éppen... Pokolian unom..

Biztos félti/szereti apámat én nem tudom/értem. (én is azon a véleményen vagyok, hogy megfagyhat nyugodtan nem fogok egy könnycseppet sem morzsolni érte)

2012. dec. 14. 15:37
 14/30 anonim ***** válasza:
94%
Vannak, akik tudat alatt élvezik ezt a helyzetet. Nem sokat lehet tenni velük.
2012. dec. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

12

Ez nem ilyen egyszerű. Egy alkoholista állatnak beszélhetsz, kérhetsz. Max már napig van foganatja, de azt gondolni, hogy nem fogja magát felhúzni valamin legközelebb álomvilág. Már mikor otthon éltem megtette, hogy éjjel hazajött kihúzta anyámat az ágyból. Nem kell neki "ok"

Férjem természetesen támogat. De abba már ő is beleunt, hogy keménykedik pár sort apámnak. Mert nincs eredménye. Amíg anyám ott van mellette.

2012. dec. 14. 15:40
 16/30 anonim ***** válasza:
11%

#10-es neked meg a hozzáállásod a leghelytelenebbb ami létezik egy ilyen sztoriban. Tök jó hangzatos amit irsz, könnyen együtt lehet vele érteni, közben meg csak egy lusta ember ir ilyet, aki gyakorlatilag lesz@rja mi lesz anyukájával miután ő kirepült a házból.

Neked ugyanúgy feladatod róla gondoskodni ahogy ő tette veled 20 éven át, mert hozott egy darab rossz döntést az életében ezért elengedni a kezét és magára hagyni a számára megoldhatatlan problémával, hát hagy ne fogalmazzam meg minek tartom ezt a lépést.

Ha a ti sztoritokban te vagy a hugocska, akkor teljes mellszélességgel ki kellene állnod a nővéred és anyukád mellett és neked is fel kellene vállalnod a feladatot, nem magukra hagyni ebben a dologban őket emögé bújva hogy anyu döntött igy.

Gyereked rosszul dönt őt is magára hagyod?

2012. dec. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
97%

10es vagyok

Hozott EGY rossz döntést, tényleg így látod? Vagy nem voltál még ilyen helyzetben, vagy te is olyan vagy mint ezek a nők, netalán alkoholista. Teljesen mindegy

Hozott egy rossz döntést igen. Ennek következtében úgy nőttem fel, hogy féltem hazamenni, féltem otthon levegőt venni. 18 évig. Az ő EGYETLEN rossz döntése miatt. Kértem költözhessek nagymamámhoz, ő is szerette volna, szüleim nem engedték meg. Anyám sem.

Nem érdekel mi van vele. Neki is lenne lehetősége. Apám kell neki. Legyen. Nem érdekel. Bár persze hogy ez nem igaz. De én sem vagyok hajlandó azon agyalni, hogy netalán nem most veri halálra. Ő választott.

Mit tett értem? mosott, meg főzött? Nagy teljesítmény. Elvették (közösen) az egész gyerek koromat, önbecsülésemet. Tudom mennyi időbe telt, hogy megbízzak egy férfiban? Nem tett az égvilágon semmi JÓ dolgot az életemmel. Ja, megszült bocs, csak egy olyan életbe, hogy sokszor azt kívántam ne születtem volna meg.

2012. dec. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként az utolsó kérdésedre válaszolva igen. Ha lenne egy fiam aki verné a feleségét, megszűnne számomra.
2012. dec. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
92%
És a lányomat is simán ugyanúgy "elfelejteném" mint az anyámat. Biztos kérném, könyörögnék neki (is, mint anyámnak sokáig), de ha nem élne a lehetőségekkel mit csinálhatnék. Mindent megtennék, hogy elvegyem tőlük a gyereküket, és őt felnevelném. Ez az egyetlen dolog amit megtehetnék.
2012. dec. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
10es. Én teljesen megértem amit írsz, a húgomat is. Mivel tudom milyen rettenetes így felnőni. Én is haragszom az anyukámra is, mégsem megy nem szeretni, nem sajnálni. De egy idő után én is felfogom adni az biztos. Mert ez így engem is kikészít.
2012. dec. 14. 16:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!