Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kell levállni a szülökr...

Nagy33 kérdése:

Hogyan kell levállni a szülökröl és testvérröl pénzügyileg? 30eves vagyok. Èn dolgozom, jó állásban, de mindig nemdolgozo testveremet, és a szüleimet kell támogatnom. Szóval azért ki is vagyok használva, és elörelépni alig tudok.

Figyelt kérdés
Van valakinek ötlete? Túl lelkiismeretes vagyok az a baj.

2012. dec. 17. 22:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem beteg, tehetetlen, csak lusta, akkor egyáltalán nem kell támogatni. Miért is kéne? És mégis, meddig??

Keressen munkát, és kész. Ha nem talál, így járt. Akkor éhezik. Ha neki nincs gondja belőle, hogy nincs munkája, te miért csinálsz magadnak gondot belőle?

Hidd el, ha te nem mondasz nemet, ők addig fognak kuncsorogni, amíg látják, hogy sajnálod őket.

2012. dec. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igazatok van, a sakramra kell állni.
2012. dec. 17. 23:00
 13/17 anonim ***** válasza:
79%
Helyes! Ne félj megtenni az első lépést. Figyeld meg, hogy egy idő után észbe kapnak, és majd mozgolódni kezd a testvéred is... munka után, és tán még az élete is rendbe jöhet! :)
2012. dec. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. dec. 17. 23:03
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
:) Hát igazán nincs mit. Tudod Te mit kell tenned, csak hát a jó szíved.. De hidd el, jót teszel velük is, ha hagyod őket is "önállósodni".
2012. dec. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt csak a lusta testvéred és a jó szíved a baj!

Szerintem az a pénz amit nekik adsz, az a testvéred eltartására megy el. Mivel Ő ezért nincs rákényszerítve, nem is dolgozik. Ha a szüleid kiegészítésre szorulnak akkor természetesen támogasd őket, de ha a nyugdíjukból egész jól megélnek -végtére is albérletet csak nem kell fizetniük, neked viszont igen- akkor vegyél vissza egy kicsit. Elmondhatod nekik amit itt leírtál, hogy megélsz, de előrelépni nem tudsz és szeretnéd, ha ez változna.

Rövid idő után szerintem a testvéredet elkezdik noszogatni, hogy nézzen munka után, ami teljesen normális, hogy egy harmincévest ne a nyugdíjas szülei tartsanak el...

2012. dec. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyiss vmilyen takarékszámlát, pl. lakástakarékosságit vagy köss életbiztosítást és hónap elején fizesd be oda az adott havi összeget. Aztán ha jönnek kuncsorogni, akkor hiába kérnek és hiába hajlanál rá, nem tudsz majd adni és könnyebb lesz nemet mondani.Én a helyedben megmondanám, hogyha jönnek hozzád, egy tányér étel mindig jut, de sajnos másban nem tudsz segíteni.
2012. dec. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!