Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy a szüleim ezért...

Normális hogy a szüleim ezért haragszanak rám?

Figyelt kérdés
Kamasz korom óta érdekelnek a tetoválások, piercingek, fültágítóm is volt egy darabig és szeretem az extrém dolgokat. Nem, nem zavar ha öreg koromban csúnya leszek. Az első tetkómat 17 évesen csináltattam és azóta is folyatosan vannak újak, ez tetszik nekem, a baràtnőm is elfogadja már 4 éve. Hétfőn csináltattam egy tetkót a tarkómra de úgy, hogy a nyakamra is ér és úgy a fülemig, ezen kívül már szinte mindenhol van de igényes munkák, sok ember megdicséri őket. Nem az az "undorítóan" agyonvarrt vagyok. Van piercing a számban, szemöldökömben és fülemben. Amikor a szüleim meglátták az új tetoválásomat azt mondták, hogy menjek a szemük elöl, azóta nem beszéltünk. Nem értem, hogy miért kell hisztizni állandóan, az én testem, én pénzem szóval azt csinálok magammal amit akarok. Bocsánatot kellene kérnem tőlük? De miért? Vagy várjam meg ameddig lenyugodnak?

2013. jan. 10. 18:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem meg kicsit majom dolog rajzokkal villantani. Persze én gyökér vagyok, inkább csak a szavaid és a tetteid érdekelnek. Az ábráid annnyira nem méltók a figyelemre, hogy nem is értem, minek szenvedsz velük. Nekem egy sincs, mégis rendben vagyok... Még tán zavarna is. Értegeted? Az előítéletek nagyon ritkán szoktak teljesen alaptalanok lenni. Nyilván általában eléggé elhibázott a ránézésre ítélkezés, de a fejen/nyakon tetkóval sincs valami rendben. Ez nekünk nyilvánvaló, te viszont egész hátralevő életedben gyártod a magyarázatokat azoknak, akik tisztán látják a nyilvánvalót. Hogy mi is ez a "nyilvánvaló"? Szavaid és tetteid tükrében én is tudnám. Egészen biztosan olyasmi, amit ha kimond neked valaki, sírás lesz belőle (vagy agresszió, ami ugyanúgy sírás lesz). Nehéz ez elfogadni, igaz?
2013. jan. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A tetoválás művészete szinte egykorú az emberiséggel, már a kezdetektől díszítették a bőrüket... -.-" az mondta eddig a legnagyobb ostobaságot, aki szerint ez "kimegy a divatból". Csak hogy ez nem egy divat, hanem művészet! És soha nem szűnik meg, sőt, már ma is valóságos kultúrája van, ami még inkább erősödni is fog a jövőben. Ezt persze soha nem értheti meg egy olyan, akinek nincs... Mi nem divatos figurákat tetováltatunk magunkra, hanem olyan, számunkra az adott életkorban fontos és jellemző motívumokat, amiket nem fogunk megbánni, mivel lényünk részeit képzik, és egy ember általában soha nem tagadja meg önmagát, vagy aki volt...

Gondolkozz mielőtt beszélsz.

(természetesen ez a divatmajmokra nem vonatkozik, akik csillagokat meg pillangókat tetováltatnak magukra...)

2013. jan. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
47%

Gondolj csak bele egy kicsit..

Annyi mindent elérhetsz az életben. Lehetsz jogász.

Szerinted egy multicég alkalmazna látszódó nyaktetkóval?

Vagy egy bank vezetőjeként sem lenne ciki?

Gondolod, egy állásinterjún, ahol "maradi" szüleid korosztálya dönti el, kit alkalmaz, és kit nem. Ott a tetovált fiatalt fogják választani, vagy a szolid külsejű fiatalt? Megsúgom Neked, nem a tetkósat.

Egy "maradi" szülő.

2013. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Van amelyik ami egy jó élményre emlékeztet vagy fontos személyre, vagy csak tetszik és szívesen látnám magamon. Nagyjából azt mutatják, hogy milyen vagyok belülről. Mire öreg leszek addigra minden harmadik (ha nem második) embernek lesz tetoválása, a forever young felirattól, gagyi csillagoktól a hideg ráz.


Fuuu hát az a bankos nem fenyeget, ha akarnék se tudnék az lenni :D

2013. jan. 10. 21:44
 15/19 anonim ***** válasza:
74%

ha csak külföldre akarsz kimenni takarítani vagy mosogatni,már akkor se biztos h felvesznek igy ennyi extrem tetkoval...


A volt barátomnak a vádliján volt tetkó,meg az alkarján,akart kimenni mosogatni a próbanapon észrevették a tetkóját,mosogatáshoz feltürte az ingujjat amibe dolgozni kelllett, és mondták hogy ez nem illik bele a szálloda profiljába. A takarításnál ugyanez volt egy másik szállodába,akkor nyár volt és a nyári munkaruha egy térdig érő rövid nadrág volr. A tetkó ott viritott a vádliján,elküldték.

2013. jan. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Tényleg érezhető hátrányt jelent munkavállaláskor a tetkó. A legtöbb munkaadó megtűri, de eltakartatja. Beleírják a munkaszerződésbe is.

No persze ha egyéni vállalkozóként dolgozol és mondjuk szobafestő vagy, akkor ez a veszély nem fenyeget. De ha alkalmazottnak szeretnél menni, akkor az elrondított nyakadat szinte sehol sem fogják kultiválni.

2013. jan. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szívás. Több jut nekünk. Nyugodtan önkifejezzetek béna tetkókkal, nektek jól áll...


Nem a rajz a béna nyilván, inkább a kőbe vésni akarás ténye.

2013. jan. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Van tetoválásom, nem is egy, nem is az utolsók, és mégis van munkám, amit imádok -.-"

És a munkatársaimat, főnökeimet is érdekli a dolog, kérdezgetnek róluk sokszor.

2013. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha megfigyeled én nem azt írtam, hogy nem lesz munkája annak, akinek tetoválása van.

Csak azt mondtam, hogy a legtöbb munkahelyen eltakartatják. Ami pedig a nyakon van, azt némileg macerásabb eltakarni, ezért hátrányban van/lesz.

2013. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!