Hogyan oldjuk meg?

Figyelt kérdés
A barátnöm 16 éves én 20!Őt a szülei lelkileg terrorizálják,már nem birja tovább és el akar költözni otthonról hozzám!Mit tehetünk?Az lehetséges,hogy elköltözön hozzám?Mit csináljunk a szüleivel?Normális válaszokat várok!Köszönöm!

2013. márc. 27. 12:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
83%
Mivel a barátnőd incs 18 éves így csakis szülői engedéllyel költözhetne hozzád. De van egy olyan érzésem hogy a szülők nem engedik. Ezért nem tudtok semmit sem csinálni csak várni 2 évet. Amint betölti a 18 évét már le is léphet.
2013. márc. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
81%
Ha a szülei nem egyeznek bele, akkor nem igazán tehettek semmit. Ha elköltözik hozzád, akkor a rendőrséggel visszavitethetik és akkor még nagyobb lesz a balhé. Persze van lehetőség gyámügyön keresztül házasságkötésre és akkor már együtt élhetnétek, de ez nem biztos, hogy a legjobb és legokosabb döntés lenne.
2013. márc. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
25%

Már úgy érted, jogilag hogy megoldható?

A gyámhatóság engedélyével feleségül veszed, onnantól kezdve nagykorú és azt csinál amit akar.


Ami engem érdekelne viszont, miért nem bírnak téged a szülők, valami oka kell, hogy legyen....

A másik kérdés, ami felvetődött, hogyan fogsz 20 éves fejjel eltartani 2 embert (azaz magatokat), mert oké, te még találsz munkát (feltételezem, te már leérettségiztél), de a 16 éves barátnőd maximum diákmunkát tud vállalni, abból meg nehéz megélni.

2013. márc. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
40%

16 evesen a gyamugy tud segiteni, esetleg nagykoruva tudja magat nyilvanittatni.


Az masik kerdes, hogy a yamhatosag nem fogja megtenni ezt, mert nem dolgozik gondolom, nem tud onellatova valni.

Mert ha nagykoruva nyilvanitjak, akkor nemcsak buntethetove valik, es hazassagot kothet, hanem el kell tudnia tartani magat, vagy valakinek ot (ez lehet hazassag jogcimen is mivel az '52 es. Csjt. Szeribt a hazastarsnak kotelessege eltartani a masikat, ha ez nem veszelyezteti a sajat megelheteset)

a masik, ha onszantabol bemegy egy otthonba, ugy tudom ezt ennyi idosen mar megteheti, ott 18. - eves koraig maradhat.

Vagy tur meg 2 evet.


Csak ugy nem koltozhet el, a szulei jovahagyasa nelkul... Akar rendori segitseggel is hazavitethetik...

2013. márc. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
70%
A gyamhivatalnal kerelmezheti a lakohely megvaltoztatasat.
2013. márc. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
3. A szüleinek nincs velem gondjuk,csak a vele van gondjuk!Álandoan terrorizálják!Nem engedik nyugodtan élnni,és a lánylak elege lett már ebböl!Eltudnám tartani mindkettönket!
2013. márc. 27. 12:41
 7/37 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, igen, 16 éves kor felett lehetséges. Ha a szülei beleegyeznek, akkor sima ügy, ha nem, akkor a gyámhivatal dönt, megvizsgálva a körülményeket, és mérlegelve.
2013. márc. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem tudják hol laksz, akkor költözzömn hozzád. Ha tudják, nagykorú csak akkor lesz, ha házasságot kötsz vele. Ha kiskorú akkor a gyámhivatalhoz fordulhat, hogy a szülei rosszul bánnak vele, de ennek nem lesz jó vége számára.
2013. márc. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
50%

16 evesen ezt sokszor tulertekelik es eltulozzak a gyerekek.... (Mert meg gyerek!)


Miben nyilvanul meg a terrorizacio? ( ezt most teljesen joszandekbol kerdezem, es mondom, mert en is igy erezetem, es nem akartam hazamenni...stb, nagyon nem volt jo a kapcsolatom a szuleimmel olyan 17 eves koromban)


Te is teljesen egyet ertesz a baratnoddel? Ismed a szulei allaspontjat is? Te is tapasztaltas a baratnoddel szembeni terrorizaciot?


Lattam mar olyat is, ahol tenyleg a fiatal lanynak volt igaza, tehat nem tartom elkepzelhetetlennek.


A tanacsomat a nagykoruva nyilvanitasrol mar leirtam... Ha felesegul veszed akkor van eselye, hogy megkapja azengedelyt, amugy nem nagyon, mint mar irtam...

2013. márc. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
75%
Eloszoris: nagy dolog, hogy felvallanad a baratnodet, es segitenel neki. Szerintem is a gyamhatosaggal beszelj, mert biztosan megoldhato a dolog! Sajnos sok szulo terrorizalja a gyereket, ok nelkul is. Betegek ez a vilag. Majd irj mi tortent! Sok sikert!
2013. márc. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!