Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik a szüleikkel laknak és...

Akik a szüleikkel laknak és dolgoznak, mennyit adtok a háztartásba?

Figyelt kérdés
És mennyit kerestek?

2013. ápr. 10. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég speciális helyzetem van.


Nem rég költöztem haza a szüleimhez, dolgozom, kb 100ezer forintot keresek havonta, amiből 95 ezer forintot egy az egyben ki kell minden hónapban fizetnem több okból. Ezért is költöztem haza, mert szüleimmel megbeszéltük, hogy segítenek nekem túljutni ezen az időszakon. Most gyakorlatilag ők gondoskodnak rólam, ha úgy tetszik. Ők veszik a kaját, és ők fizetik a rezsit.


Hálás vagyok a szüleimért, hogy nehéz helyzetekben is számíthatok a segítségükre.

2013. ápr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én nem adok, mert azt mondták nem kell. Mikor kérdeztem szinte kiröhögtek. Így most mit csináljak?:)

Én egy olyan 20-25 ezret adnék, szerintem ha adnék, rezsibe, kajába. (100 a keresetem, júliusban lesz egy éve, hogy dolgozok)

2013. ápr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

én is 100at keresek, júliusban kezdtem dolgozni. Átlagban olyan 40 ezret adok haza.

A maradék pénzből nem tudok félre rakni sajnos :(

2013. ápr. 10. 11:19
 4/15 anonim ***** válasza:
Kb. 60-at keresek, ennek a felét adom haza. A többi autóra megy.
2013. ápr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát ha szükség van arra, hogy hazaadj nem tudsz mit tenni. (nekünk szerencsére nincs, nem azt mondom, hogy hú de gazdagok vagyunk, mert nem, de mondjuk én egyedüli gyerek vagyok, mindketten dolgoznak) Ha külön mennél albérletbe még ha másokkal is, kajával együtt nem jönnél ki ennyi pénzből.
2013. ápr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%
Gondolom kajára már nem nagyon kell költened, akkor pedig nem értem miért nem elég a havi 60. Mások családot is eltartanak ennyiből.
2013. ápr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Sokszor nincs otthon úgy kaja, hogy hozni is tudjak. Szüleim is, én is későn érünk haza, így csak aznap vacsira van össze dobva valami. Így hát kell vennem. Nem azt mondom, hogy nem elég, hanem hogy nem tudok FÉLRETENNI. És mostanába, nagyon ránk jár a rúd, minden hónapba jön valami + kiadás, tönkre megy valami...

Ja és közbe egy kicsit kiélem magam, hogy keresek és ha megtetszik valami meg tudom venni.

2013. ápr. 10. 12:10
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Ja, hát ha elszórod mindenfélére, ami megtetszik, akkor persze, hogy nem tudsz félretenni. A felnőttséggel az is együtt jár, hogy az ember meggondolja, mire költ és mire nem. Ha félre akarok tenni, akkor nem veszem meg a sokadik nacit, mert megtetszett a kirakatban. felállítod a prioritásaidat és annak alapján költesz.

Továbbra is azt mondom, hogy ilyen feltételek mellett, ennyi pénzből simán lehet félretenni. Csak akarat kérdése a dolog.

2013. ápr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem az a gond, hogy ha megtetszik valami, megveszed.


Én vagyok az első válaszoló, hát a maradék 5ezer forintot inkább elteszem. Nem költök ruhákra, meg csecsebecsékre. Egyszerűen felfogom, hogy most ez van. Most. Ez nem jelenti azt, hogy később nem lesz jobb, de az ember addig nyújtózik, ameddig a takarója ér, minden ezer forint számít, amit úgy költünk el, hogy nem lett volna feltétlen szükséges. Sajnos.

2013. ápr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sohasem volt olyan, korábban, hogy megláttam valamit és megvettem. Sok mindent nem engedhetünk meg magunknak sajnos. Én nem veszek sok rucit meg ilyenek, főleg nem újat, inkább turkálok. Imádok főzni, szeretem kipróbálni az egzotikus recepteket és a különlegeset. Ha húst is kell vennem hozzá akkor az simán beleszalad 5 ezerbe. Öcsémet is szoktam pénzelni, párom és apukám jelenleg munkanélküli, őket is szoktam segíteni. Nem vagyok önző nem csak magamra költöm :) 21/L
2013. ápr. 10. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!