Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most akkor nem ők a szüleim?

Most akkor nem ők a szüleim?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy jó e a kategória, de ide írtam. Az anyum szeme élénk kék. Az apumé kék. Apum felől a papámnak fekete, mamámnak kék. Anyum felől a mamámnak kék, a papámnak barna a szemszíne. Az enyém ZÖLD!!!! Akkor nem ők a szüleim? Az anyumtól (aki nagyon nyugodt ember) kérdeztem, hogy hogyan lehet ez, hogy akkor nem ők a vérszerinti szüleim? Nagyon hevesen reagált rá...

2013. ápr. 12. 17:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia, lehetséges. A kék a szürke és a zöld az keveredik. Anyukádtól és apukádtól is örököltél egy gént, ami meghatározza a szemed színét. Ha ezek kék zöld és szürke, akkor egyik sem domináns, tehát valamilyen kevert megoldás lesz.

A dédszülők úgy számíthatnának, hogy a barna szín az domináns. Tehát ha örökölsz egy kék szemszínt anyudtól és egy barna szemszínt okozó gént apudtól, akkor a szemed barna, de a kéket is tovább tudod örökíteni. Így a kék az generációkon át bujkálhat, ha mindig barnával kerül párba. Aztán amikor végre párba kerül egy másik kékkel, akkor jön a meglepetés, mint a egyik válaszoló családjában.


Tehát a te eseted: a két papád a barna mellett hordoz kék, vagy zöld árnyalatot és ezt örökítették tovább a szüleidre, a nagymamáid pedig kék szeműek, tehát ők is hordozhattak zöld szemszínt okozó génváltozatot. Ha valamelyiküknek kékeszöld a szeme, akkor meg is csípted, hogy honnan jött ez a szín, de az sem jelent semmit ha nem tudod egyértelműen megfigyelni.

2013. ápr. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. ápr. 13. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!