Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi mozgatja azt az embert,...

Mi mozgatja azt az embert, akit nem érdekel, hogy unokája születik? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nyáron fogom megszülni első gyermekemet. Apámmal már évek óta nagyon rossz a viszonyom, helyesebben semmilyen nincs, jóformán elmenekültem otthonról, mert kibírhatatlan volt az otthoni lelki terror. Apámnak jelenleg harmadik felesége van, ezzel elmondtam mindent...Anyám meghalt. Annak dacára, hogy hosszú idő óta nem beszélünk, úgy intéztem, hogy ismerős által tudjon arról, hogy nyáron érkezik az unokája. Ennek dacára nem érdekli, nem keres. Megjegyzem néhány éve, amikor a felesége szült, félretettem a bántó dolgokat, bementem hozzá a kórházba, őt ennyire nem érdekli, hogy unokája lesz. Próbálom elnyomni magamban, hogy fáj, de elég sokszor eszembe jut.Fel lehet ezt dolgozni?

Még annyit, hogy a férjem családja szeret, családtagként bánik velem, szóval ez a része tökéletes.



2013. ápr. 24. 21:25
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

19:


"Érthető hogy saját ágadról is szerető családot akarsz bemutatni". Beletaláltál, hogy mi az oka, amiért kiírtam a kérdésemet...

Egyébként nem volt mindig rossz a viszonyunk. 16 éves koromtól kezdődtek a gondok, és nem mintha lázadó kamasz lettem volna, soha nem jártam sehová, mintatanuló voltam mindig, sőt túlságosan is visszahúzódó. Nem tudom mi ennek a bánásmódnak a motivációja felém. Egyszerűen nem értem. Még ha lenne oka, de nincs!

Az emberek még a börtöntöltelék, vagy prostituált gyerekeiket is szeretik! Ezért erre a mi esetünkre egyáltalán nincsen magyarázat, és eléggé bánt ez engem.

2013. ápr. 24. 22:25
 22/28 anonim válasza:

Nekem az apam meghalt, kis tulzassal szinte nem is volt... nem volt egy minta ember nem meg apa. Anyammal sose nem bant jol es ezmiatt nem szeretem met most se... stb stb bla bla... a vegtelensegig tudnam folytantni. A lenyeg h nekem is hianyzik mert hiaba a mult, megis az apam ha tetszik ha nem. En meg tudlak erteni. Szerintem nem kellene idegeskedned ezen, mar csak a gyerek miatt. Nem hiaba rossz a viszonyod a fateroddal ne varj tole sokat, nem fog az mar valtozni es valtoztatni. Hagyd csak es inkabb a sajat otthonodra koncentralj. Majd keres ha akar egy kis penzt...

Bocs az ekezetekert remelem tudtam segiteni

2013. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

22.:


Akkor te személyes sorsodból át tudod érezni.Sokan élcelődtek korábbi válaszokban, hogy írtam nem keresem, és rettentően útálom, de persze mélyen valahol megvan az, hogy közünk van egymáshoz, hiszen, amikor szarban volt, és megtudtam, azért mindig segítettem közvetve, vagy közvetetten...Mindegy. Majd megpróbálom elnyomni ezt a dolgot, a jövő talán feledteti.

2013. ápr. 24. 22:48
 24/28 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy sokan beleszőttek saját kútfőből olyan motívumokat a kérdésembe, amiről szó nem volt, NEM AKAROK PÉNZT AZ APÁMTÓL, de szerintem már leírtam mindenünk megvan. Rémes, hogy az embereknek, mennyire csak az anyagiakra jár az agyuk egyből...Egy büdös vas nem kell az apámtól, de azoknak a válaszolóknak akik megértették a kérdésem lényegét, köszönöm az érdemi válaszokat, és a segítséget.
2013. ápr. 24. 22:52
 25/28 A kérdező kommentje:
... csak mert rengeteg privátot kaptam nagyszülőktől (?), hogy biztos pénzt akarok, HÁT TÖBBSZÖR KIHANGSÚLYOZTAM, HOGY NEM. Nem kell belelátni ilyen dolgokat, szó nincs róla.
2013. ápr. 24. 22:54
 26/28 anonim ***** válasza:

Annyira megértelek.Ugyan ez volt nálunk is.

Utálom az apámat,mert tett érte!!Állandó lelki terrort kellett átélnem,soha egy kedves szava nem volt hozzám!

24 évem alatt SOHA nem puszilt meg!SOHA!!!Nekem nem is volt apám.Ő nem az!!!22 évesen elköltöztem otthonról a páromhoz.

Apámmal azóta sem beszélünk,talán annyi hogy szia,ha hazamegyek,mert anyával tökéletes a kapcsolatom,és őt látni akarom minden héten.

Én idén szültem meg nekik az első unokájukat.Anyukám imádja,apám még nem is látta a 4 hónap alatt.Nem is érdekli.Sőt mikor kiderült,azt üzente anyámmal,hogy menjek abortuszra!Undorító féreg!Gyűlölöm őt!

A párom családja nagyon kedves,szeretnek engem,és imádják az unokájukat.De annyira fáj,nap,mint nap,hogy az én apám ilyen.Pedig a gyerekem nem tehet arról,hogy neki csak 1 nagypapája van,pedig lehetne kettő!!

Nem mondom senkinek,de fáj,és elszomorít minden nap...

2013. ápr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Hátborzongató, amiket írsz ...Annál is inkább, mert apámnál is ugyanez a stílus, ami nálatok. Egyszerűen elképesztő!

De akkor ezek szerint nincs megoldás, illetve csak a teljes elzárkózás, ha az ember nem akar további sérüléseket, vagy a gyerekét kitenni ennek. Nálad jó, hogy anyukád legalább kompenzálja ezt, nekem sajnos meghalt.:(

De köszönöm a válaszodat, erőt tudtam belőle meríteni. (Amellett, hogy nekem is minden nap eszembe jut ez az ügy).

2013. ápr. 25. 12:38
 28/28 anonim ***** válasza:

Örülök,hogy erőt merítettél belőle.

Adok még egy jó tanácsot!Nekem segített!

Csak arra gondolok,hogy most már saját gyerekem van,és egy szerető férjem.Ez így egy boldog család,és nincs szükségem olyan emberre,aki ezt tönkre akarná tenni.

Nekem most már ők a családom,és értük élek!!Próbálok csak rájuk koncentrálni.De megérteni,elfogadni és feldolgozni azt,hogy az apám nem szeret,sose fogom...

2013. ápr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!