Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi mozgatja azt az embert,...

Mi mozgatja azt az embert, akit nem érdekel, hogy unokája születik? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nyáron fogom megszülni első gyermekemet. Apámmal már évek óta nagyon rossz a viszonyom, helyesebben semmilyen nincs, jóformán elmenekültem otthonról, mert kibírhatatlan volt az otthoni lelki terror. Apámnak jelenleg harmadik felesége van, ezzel elmondtam mindent...Anyám meghalt. Annak dacára, hogy hosszú idő óta nem beszélünk, úgy intéztem, hogy ismerős által tudjon arról, hogy nyáron érkezik az unokája. Ennek dacára nem érdekli, nem keres. Megjegyzem néhány éve, amikor a felesége szült, félretettem a bántó dolgokat, bementem hozzá a kórházba, őt ennyire nem érdekli, hogy unokája lesz. Próbálom elnyomni magamban, hogy fáj, de elég sokszor eszembe jut.Fel lehet ezt dolgozni?

Még annyit, hogy a férjem családja szeret, családtagként bánik velem, szóval ez a része tökéletes.



2013. ápr. 24. 21:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
95%

"Hogy miért? Mert a jelenlegi neje nem biztos, hogy élete végéig ott lesz mellette, ill. adni neki egy pohár vizet, ha szüksége lesz rá öregkorára. Soha nem értettem az olyanokat, akik félredobják a vérségi kapcsolataikat"


" de én biztos nem keresem."



:)

2013. ápr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Te magad láthattad, hogy a vérségi kapcsolat milyen sokat ér. Utálod, mint a büdös sz.rt, de majd azért te lennél az, aki öregkorára ad neki egy pohár vizet, hogyne.


A vér nem kötelez senkit semmire, amint láthatod, ilyen undorító faj az ember. A rokonok közt találod a legnagyobb ellenségeidet. Boldog lehetnél, hogy családot alapítasz a pároddal, akinek a családja szeret téged, de nem, inkább csinálsz egy kis hisztit egy olyan ember miatt, akiről tudhatnád, hogy nem várhatsz tőle mást.


Biztos vagy benne, hogy a gyerekednek szüksége van a feszkódra?

2013. ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
11: Régebben olvastam Brechtet, de erről még nem hallottam, utána fogok nézni, és köszönöm, első vagy, aki megértette a gondom!
2013. ápr. 24. 22:04
 14/28 A kérdező kommentje:
12: Lehet, hogy ez az alapvető emberi reakció, de azért egy kérdés alapján ne skatulyázz be ebbe. Ja, gyűlölöm, de volt, hogy megsajnáltam, én intéztem neki dolgokat saját káromra, tessék akkor ezek szerint hülye vagyok. Én idegenekkel se tudok szemét lenni, rokonaimmal meg pláne, és nem értem miért nem működik ez vica-verza.
2013. ápr. 24. 22:08
 15/28 anonim ***** válasza:

sajnos nagyon makacs, de az élet rövid, és lehet azt várja te kezdeményezz!!


Nem olvastam kommenteidet.


Sok sikerült hátha félre tudjátok tenni...

2013. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
11. : Magam is tudom, hogy ellentmondásos.
2013. ápr. 24. 22:09
 17/28 A kérdező kommentje:

11: Igen, magam is tudom, hogy ellentmondásos, de ne tekerd ki minden szavamat, vagy amit írok, nem ironizálást vártam, hanem választ a kérdésemre. Igen, furcsa, hogy a mai világban, vannak gyerekek, akik nem szarnak a szüleikre, hanem pont fordítva, a szülők szarnak rájuk. Mert minden fontosabb, az új nők hajkurászása, új feleségek, új házasságok, közbe a gyerek valahol elkallódik, mit számít...

Na erre vártam választ, nem minden szavamat kitekerni.,

2013. ápr. 24. 22:13
 18/28 anonim ***** válasza:
81%
Tudod-e feltételezni róla, hogy normális, szerető nagyapja lesz a gyermekednek, és nem fog neki is lelki sérüléseket okozni, mint azt neked tette? Mert ha egy kicsi kétséged is van, ne tedd ki a gyerekedet annak, hogy ragaszkodni akar valakihez, akinek ő nem kell. Hiszen te már ezt megélte, tudod,hogy milyen. Én anyósommal próbálkoztam évekig, de feladtam.
2013. ápr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
81%

Te magad írtad, hogy lelkileg terrorizált. Akkor itt a válasz. Te mint gyerek nem hoztad meg számára azt amire vágyott, nem olyan jellemvonásokat hordoztál, amit szeretett volna, de lehet, hogy már születésedkor sem tudott megszeretni, mert mondjuk nem fiúnak születtél.


Bizonyos emberek nem feltétlenül szeretik a gyereküket, túlzottak az elvárások, vagy olyasmit akarnak, ami nem egészen normális. Pl. nem akar lányt csak fiút.


A múltat akarod a helyére rakni, de ehhez kevés vagy. Eleve aki 3x nősült, nem lehet jóindulatú a nőkkel szemben.


Érthető hogy saját ágadról is szerető családot akarsz bemutatni, de ezt a szeretetet csak a saját gyerekedtől fogod megkapni! Sokan vannak így. Gyenge vigasz, de vannak, akiket a saját anyjuk nem tud szeretni, az talán nagyobb baj, mint hogy a nőcsábász apukád nem tud téged és az unokát igazán szeretni.


Mondhatnám hogy tárd fel az érzéseidet előtte, de nem látom őt jó embernek, nem tartom jó ötletnek, szeresd a saját gyerekedet és meríts az ő szeretetéből erőt.

2013. ápr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
18: Látod erre nem tudom a választ... Viszont hallottam olyan esetekről, hogy a nagyszülői szerep egészen megváltoztat embereket, és ezért szeretnék adni ennek a dolognak egy esélyt, mielőtt teljesen elvágnám.
2013. ápr. 24. 22:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!