Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell egy 18 éves gyerekk...

Miért kell egy 18 éves gyerekkel úgy bánni, mint a haverunkkal? Milyen szülők ezek?

Figyelt kérdés

Most biztos az fog lejönni, hogy irigykedem. Pedig nem, csak szánalmasnak tartom, ahogy haverommal viselkednek a szüleik. 18 éves elmúlt, és mindent megcsinálnak helyette.

Náluk voltam párszor, és eldobom az agyam. Kupit csináltunbk nála, bejött az anyja, és egy szó nélkül felszedett mindent. Eldobáltuk a csokis papirt, és azt is csak úgy felszették. Pedig mikor megláttam, hogy bejönnek, mondom, júj, most lecsesznek)ahogy szokás normális szulőknél) és nem hittem a szememnek. Az anyja egy szó nélkül elkezdett felszedni mindent... :O

Meg rágyújtott a nappaliba, mikor a szülei nem dohányoznak, csak Ő. És egy szót nem szóltak, még az ablakot se nyitották ki.


Meg a másik amin röhögtem, hogy voltunk egy házibuliban, és már éjfél körül volt, mikor felhívta az anyja, hogy elmenjen-e érte.

Azt hittem meghalok a nevetéstől... ÉJFÉL UTÁN elmegy érte az anyja. 19 éves lesz, és nem a város másik felén voltunk, hanem ugyan abban a kerületben, egy kicsit arrébb.

Nekem anyám nem jönne el értem ilyenkor, ha eltörtem volna a lábam, és könyörögnék se...

Egyszer volt, hogy valamit nem csinált meg, és jöttek a szülei. És náluk a leszidás, az egy kis kedves beszélgetés: "Jó lenne megcsinálni jó? :)"


Nem irigykedem, de inkább hihetetlenkedek.

Miért kell egy közel 19 éves gyerekkel úgy bánniuk, mint a haverukkal?

Nem kell rangsor? Hogy ki a szülő, és ki a gyerek?

Jó ez így?



2013. máj. 21. 07:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ez nem haverkodás, hanem seggnyalás (és nagyfokú tolerancia). A haverkodás az, amit az én szüleim is csináltak, és egyébként tökéletes magatartás egy ilyen idős gyerekkel szemben - már igényük van arra, hogy érezzék, hogy kicsit felnőttek,stb. Tehát nem szólnak bele, hova mész, mikor mész, ha otthon legurítasz egy sört, nem nyaggatnak, hogy írjál házit, felnőttként beszélnek veled. Ésatöbbi.


Az édesanyja valószínűleg rendszerető, és gyerekkorában nem szoktatta rá a gyereket a maga utáni takarításra (sajnos), ezért szed fel/takarít el mindent helyette. Egy ideig az én édesanyám is ilyen volt, ahogy én elpakoltam nem volt neki elég "rendezett". Aztán beszéltem vele, hogy hagyja abba a dolgaim átpakolását, és úgy is lett. Egyszerűen vannak olyan anyák, akiknek ez kényszere.


Az otthoni dohányzást nem tartom jónak, de az ő dolguk! HA a szülőket nem zavarja, akkor miért ne dohányozhatna otthon?


Értem is eljött 19 évesen az anyám, ha szépen megkértem. Nem minden nap, és nem is minden hét, sőt - mert általában nem kértem, de ha kértem, mindig jött.


Valamit nem csinált meg - mi a francnak szidják meg kötekedjenek? Én ha ezt csinálták volna a szüleim, márcsakazértsem csinálom meg. Ellenben ha szépen megkérnek, akkor annyit mondok, hogy "ne haragudjatok, elfelejtettem, megcsinálom azonnal".


A sz*rt nem irigykedsz.

2013. máj. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az utána takarítást nem értem. AHogy azt sem miért dobáljátok szét a holmikat. Innen látszik kérlek, hogy a nagykorúság nem egyenlő minden esetben a felnőttséggel, de gondolom te felnőttnek érzed magad.

Egyébként én is mentem már a fiamért éjfél utána valahová. Ha fent vagyok miért ne? Persze nem hívom fel, hisz honnan tudjam mikor szeretne hazajönni. De azt tudja, hogy 12-1 között még hívhat, éjjeli baglyok vagyunk, utána már azért nem hív.

Ha pedig kérek tőle valamit hasonlóan kérem, vagy közlöm és utána a légy szíves szót. Itt sem értem mi a problémád, mit kellene mondani, pl. Terítsd ki a ruhát!! ?

2013. máj. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
45%
Normális szülő nem cseszteti a gyerekét.
2013. máj. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem úgy bánnak vele, mint a haverral, hanem el van kényeztetve. Azt sem tudjuk viszont, mi történik akkor, amikor nincs ott senki. Azzal nem hiszem, hogy dicsekszik. Nem egyetlen nevelési módszer az, - egyébként nem is a legjobb - ha nyilvánosan veszekszünk, vagy megszégyenítjük.


Nem ismerem a helyzetét, de én sem veszekednék a fiammal, addig, míg ott van a haverja, barátja. Lehet, hogy összesezednék néhány szemetet szó nélkül, jelezvén, hogy ezt nem kellett volna. Majd megbeszélem vele, ha egyedül lesz. Ha megkérne, hogy menjek el érte, elmennék. Ennek ellenére nem kér meg, és önálló!

2013. máj. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ugyanazert csinaljak ezt, amiert a legtobb szulo nem tudatosan neveli a gyereket, csak azt hiszi.


Lehet, hogy oket pont ellenkezoleg neveltek es mivel tudtak h az rosszul sult el, ezert pont az ellenkezojet csinaljak ok most.

2013. máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!