Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen mértékben támogassa a...

Milyen mértékben támogassa a szülö a felnött gyerekét?

Figyelt kérdés
Adjon neki pénzt házra, autóra, nyaralásra, gyereknevelésre, karrierje, családalapítása kezdetén? Mennyit? Ha gazdag családról van szó, böven? Ha középosztálybeliröl? Ha szegény családról?

2013. máj. 22. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ezt minden szülő döntse el maga, hiszen annyi különböző sors és helyzet van, hogy általánosságban erre "szabályt" adni lehetetlen.
2013. máj. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ameddig tudja, és nem haszontalan dolgokra költi el a gyerek a pénzt, addig nem baj, ha támogatja. Az más kérdés, hogyha a gyerek teljesen jó színvonalon él, akkor felesleges sztem, főleg ha a szülő magától vonná el a pénzt. A mérték a lényeg sztem. Pl. nem rossz, ha autóval, házzal tudja támogatni a gyerekét, a nyaralás sztem nem létszükséglet. És nyilván, ha egy család nagyon szegény, akkor nem lehet tőlük elvárni, hogy a falatot vonják meg maguktól, csak azért, hogy az egyébként nem vészes színvonalon élő gyerek még jobban éljen.
2013. máj. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amennyivel jónak látja, és amennyit önzetlenül tud adni. Ha szívesen támogatja, és nem vár el cserébe mindenféle, ezzel össze nem függő dolgot az jó. Ha nem teheti meg anyagilag, hgy támogassa, nem szégyen. Ha megtehetné, de az elve az, hogy a felnőtt emberek álljanak meg a saját lábukon, azzal sincs baj. Egyik változat sem jobb vagy rosszabb, mint a többi.
2013. máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire akarja és tudja.


Mi lakáshoz segítettük hozzá a gyerekeinket és a tanulmányaik alatt nem kellett dolgozniuk. Mégis mindketten dolgoztak.

Nem kaptak márkás ruhákat, nem cserélgettük a telefonjukat félévente, nem kaptak autót. Kaptak zsebpénzt, abból és a keresetükből fizették a nyári fesztiválokat, bulikat, nyaralásokat is.


Az unokáinknak is fogunk venni dolgokat, de nem mi fogjuk eltartani őket. Mi majd inkább játékot veszünk, nem fogjuk fizetni a számlákat meg a pelenkát, gyógyszert, ruhákat stb. Ha nagyobbak lesznek, visszük őket nyaralni.

2013. máj. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Adrenalin válasza:
33%
Én azt az elvet vallom, hogy felnőtt ember tartsa el magát.
2013. máj. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a minimum hogy nem hagyja éhen halni - kivéve ha tudna tenni ellene, de lusta, tekergő.

A maximum, hogy támogatja a tanulmányait, vagy segít beindítani egy vállalkozást. Semmiképpen sem tennék a gyerek feneke alá autót, házat, mindent, még ha megtehetném sem. Feltétel nélkül nem. Ha mindent megadnék neki miért küzdjön? Nem tudná értékelni ezeket a dolgokat, mert nem dolgozott meg értük.

2013. máj. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amilyen mértékben akarja és tudja. Szerintem semmi gond nincs azzal, ha ad valaki a gyereknek valamit, értéktől függetlenül. Az meg már régen rossz, ha valaki a gyereke felnőttkoráig nem bírta megtanítani a dolgok értékére.
2013. máj. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem igaz, hogy nem lesz miért küzdeni. Csak az nem a hiteles ház lesz, hanem nyaralás, tanfolyam, nyelvvizsga, a gyereknek tábor stb.
2013. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Semmiképpen sem tennék a gyerek feneke alá autót, házat, mindent, még ha megtehetném sem. Feltétel nélkül nem. Ha mindent megadnék neki miért küzdjön? "


pl hogy ő is megtehesse a gyerekével. Így lehet családban gondolkodni. És ha minden generáció szorgos, gondos és a nagyszülők örökségéből az unokák ki tudnak repülni. Előbb utóbb úgyis lesz egy "defektes generáció" és ha van egy kis tartalék a családban, nem csúsznak le az albizós-nyomorgós szegény rétegbe. Mert utána az fog sokáig öröklődni.

2013. máj. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem erre nincs szabály, hogy milyen mértékben támogassa egy szülő a gyerekét. Nagyon sok helyzettől függ.

Lányom párjával él, amikor tudjuk támogatjuk őket. Segítettünk nekik házat venni és azt felújítani.

Mindegy mennyi a fizetésünk, ő a lányunk, ha tudunk bármikor segítünk.

2013. máj. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!