Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már 18 éves vagyok, de a...

Már 18 éves vagyok, de a szüleim már nevetséges, hogy milyen mértékben korlátoznak. Hogyan változtassak ezen? (Részletek lenn)

Figyelt kérdés
Jó tanuló vagyok, nem stréber, soha nem volt gond velem. Ennek ellenére 9re haza kell érnem minden nap, bulikba nem engednek el, hazudnom kell, hogy elmehessek. A barátommal már 1 éve járunk, ő is teljesen normális, de szintén hazudnom kell, hogy együtt aludhassunk. Nem akarják, hogy lefeküdjek vele, nem akarják, hogy csalódjak (így már fél éve élünk szexuális életet titokban...) hogyan tudnék változtatni a helyzeten? Légyszi ne írja senki, hogy "jajj nemár, 18 elmúltál, nem szólhatnak bele mit csináls" , mivel ők pénzelnek engem, velük lakom és mivel egyetemre fogok járni, ez még sokáig így marad..

2013. máj. 24. 15:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Beszéld meg velük..
2013. máj. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%
Ha tehetnék toronyba zárnának téged. Ha a beszélgetés nem megy, akkor marad a hazudozás. Na meg menj koliba az egyetemen és akkor már nem kell hazudoznod, mert nem tudnak téged ellenőrizni.
2013. máj. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudod,nekem is vannak gyermekeim,én is nagyon féltem ôket,a legjobbat akarom nekik,így sok mindent nem engedek meg én sem!DE!!!Nekem is nagyon szigorú szüleim voltak,ugyanazt csinálták mint veled.20évesen a barátaim rajtam nevettek,mert este 11órára haza kellett vinni a discoból,különben 2hétig nem mehettem sehová ha 1percet is késtem.Rossz volt...szóval ez elôttem van mikor döntök,elengedem-e valahová a lányom.Akkor megfogadtam,hogy nem leszek olyan vaskalapos mint a szüleim voltak és amit akkor szerettem volna és nem engedték,én engedem a gyermekeimnek,persze józan határokon belül!Ezt szeretik is bennem a gyermekeim.Annak idején próbáltam beszélni velük...de nem volt értelme.Megváltozott minden,mikor az egyetemre kezdtem járni és albérletbe költöztem.Munkát kellett vállalnom,hogy tudjam fizetni a dolgaimat..nehéz volt.Nem irigyellek!
2013. máj. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
28%
Rosszul végezted a dolgokat, nem jártad ki a lázadó tinik útját, így még mindig nagyon gyereknek tekintenek.
2013. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
58%
Egyetem mellett nem tudsz majd melózni és a barátoddal vagy barátnőkkel összeköltözni?
2013. máj. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Engem is szigorúan vettek otthon. Nekem az egyeteme volt vízválasztó. Direkt jó messze választottam sulit, hogy kolis/albis lehessek. És felszabadultam. :D


Szerintem neked is ezt jelenti majd a változást. Válasz úgy felsőoktatási intézményt, hogy az messze legyen az otthontól. És végre élheted az életed.

2013. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Szerintem megis válaszoltad magadna a kérdést. 45 év alattiak a szüleid szóval fiatalok voltak mikor jöttél. Még más a 20évei közepén/ végén szórakoztak ők màr nagyba babáztak nincs is evvel probléma. Úgy gondolhatják ráérsz még az ilyesmire és annak tudatában hogy komoly terveid vannak a jővőre nézve egyetem stb . nem akarják hogy elfecséreld az eszed és az életed hiszen ez lesz mindennek az alapja. Ha már nem ők tartanak el akkor azt csinálsz amit akarsz de még arról az asztalról eszel amit ők tartanak fent addig elkell fogadni amit mondanak / kompromisszumokat kötni. Ha egyke gyerek vagy akkor meg az aggódás túlféltés hatvànyozódik, mivel nem oszlik szét a szülők figyelme mint több gyerekes családban alapesetben. Hazudozni semmi értelme minden kiderülhet és akkor nem hogy ennyit nem fognak engedni de még bizalmatlanok is lesznek ami ellenörizgetést szül. Van szád , felvethetnéd hogy mi az ami zavar és hogy szeretnél észerű megoldást pl. Hetközbe megcsinálsz ezt azt vagy vállalsz diák munkát ès a hétvégét szeretnéd kimenőnek, és szórakozásnak szentelni ha megkeresed a rávalót vagy teszel érte nem lehet kifogásuk heti egy nap ellen. Mellesleg az hogy jol tanulsz az magadért fontos nem a szüleidért és az nem is bizonyitás alapnak kéne lenni, hogy sajàt képességeidhez mérten kihozod magadböl a maximumot. Aztán a pasi ügyben meg annyi , hogy szervezz közös programot a szüleiddel vond be a srácot is ha megkedvelik látjàk a szándékait biztos másképp fognak viszonyulni.
2013. máj. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Sztem azt mondd meg nekik, hogy az egy dolog, hogy milyen szörnyű dolgok történnek a világban, de sajnos-nem sajnos meg kell tanulnod önállónak lenni és egy kicsit megtapasztalni a világot nélkülük is, mert örökké nem lehetnek a nyomodban... és inkább most bulizz és lásd meg az éjszakát, mint 10 év múlva nulla infóval...
2013. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
a "megmondom nekik" dologgal nem érek el semmit. többen írtátok, hogy menjek kolis egyetemre, meg hogy vállaljak munkát mellette. ezek jók is lennének, csakhogy: nagyvárosban lakom, ide jelentkeztem egyetemre, nem engedhetjük meg magunknak, hogy másik városba menjek tanulni több pénzért. orvosira meg gyógyszerész karra jelentkeztem, ahova valószínűleg fel is fognak venni, emellett pedig nem lenne időm dolgozni, ezek nem tengőslengős karok. köszönöm a válaszokat, valakinek valami ötlet?
2013. máj. 24. 17:48
 20/23 anonim ***** válasza:
és ha nem kamuzol, hanem megmondod, hogy barátodnál alszol és igen, van szex, de felelősségteljesek vagytok, védekeztek, nem kell aggódni, akkor mit csinálnának veled?
2013. máj. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!