Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mitől és mikor jó szülő egy...

Mitől és mikor jó szülő egy szülő?

Figyelt kérdés
mik azok a tulajdonságok amikért jó szülő a szülő?

2013. máj. 31. 18:35
 1/10 A kérdező kommentje:
tehát melyek azok a tulajdonságok amelyekért jó szülő a szülő?inkább így :)
2013. máj. 31. 18:38
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Szülőként kérdezel,vagy gyerekként?
2013. máj. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Megbízik a gyermekében,van egy alap bizalom,de a többit ki kell érdemelni,hagy neki kellő szabadságot,ezzel is érzékelteti vele,hogy megbízik benne,odaadó,persze nem úgy,hogy a gyerek a végén kihasználja,mert úgy elkényeztetett lesz.

Odafigyel rá,meghallgatja,el kell nyernie a gyermeke bizalmát,hogy ha bármi problémája van,hozzá forduljon,legyen neki egy biztos lelki támasz,hagyni kell,hogy kialakuljon a saját stílusa,de persze nem szabad hagyni,hogy letérjen a helyes útról,az arany középutat kel neki megmutatni.

Illetve ami nagyon fontos,hogy a szülő érzékeltese vele,hogy rá mindig számíthat!

2013. máj. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont egy olyan dolog szerintem, amit nem lehet pár mondatban definiálni. Mert nyilván csak közhelyeket lehetne puffogtatni a témában.
2013. máj. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
szülőként kérdezem
2013. máj. 31. 18:50
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Legyen liberális, ha bajom esne ne ordítozzon velem hanem kezelje viccesen ahogy én is tenném, megértő legyen, ha valami elképzelésem van akkor ne lebeszéljen hanem inkább támogasson ha akar, gondolkodjon fiatalok fejével


Muterom, a fent leírtaknak egyáltalán nem felel meg, pont ellenkezője minden fenti tulajdonságnak

20/F

2013. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem anyukámat, tényleg mindent meg tudok vele beszélni. Mindig meghallgat, és tényleg bármit elmondhatok neki. Mindig megértő, mindig segít bármiben, amit kitalálok. És rettentően jól esik, hogy megbízik bennem. Régebben, 13 éves korom körül egy elég rossz bandával lógtam. Sokszor nem engedett el velük, én meg lázadtam, hisztiztem, de ő akkor sem engedte. Akkor nagyon utáltam, sok hülyeséget csináltam. Csak pár évvel később értettem meg, hogy miért tiltja ennyire. Akik abban a bandában voltak, mára már rendszeresen isznak, dohányoznak, minden hétvégén bulizni járnak, füveznek, a legtöbbjüket kirúgták a sulijukból. Örülök, hogy nem ilyen lettem, és azthiszem ezt anyukámnak köszönhetem. Nagyon befolyásolható vagyok, ők meg eléggé erőszakosak voltak, sok mindenre rá tudtak venni. És anyu ezek után is teljesen megbízik bennem. :) Nem vagyok sokkal idősebb, de kinőttem abból a lázadósabb koromból, és mióta egyáltalán nem tartom azokkal az emberekkel a kapcsolatot anyával is sokkal jobban kijövök, sőt. Azt hiszem az én anyukám a legjobb szülő a földön, és egyben a legjobb barátnőm is. ^^
2013. máj. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem attól jó szülő valaki, ha következetes a gyereknevelésben. Tudja hol vannak a határok, meddig engedhet, meddig korlátozhat. Kimutatja a szeretetét és nem alázza meg a gyerekét nyilvánosan.
2013. máj. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha magabiztos, és meggyőződésből teszi a dolgát. Ha a hite megvan magában, akkor a gyerek előtt egy jó képet mutat. Ha nem biztos a dolgában, ha kételyei vannak, akkor azt a gyerek megérzi. Lehet hibázni is, nem baj, nem vagyunk tökéletesek, de a legjobb tudásunk és hitünk szerint járjunk el, és a legfontosabb: szeretetből tegyünk mindent. Tudjuk beszélni az érzelmeinkről, merjünk segítséget kérni, ha úgy adódik. Szóval szerintem: magabiztosság, szeretet, érettség, őszinteség. Talán ezek a legfontosabbak.
2013. máj. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egy jó szülő nem nevel, hanem nevelődik a gyerekkel együtt. Vigyáz rá, de nem tartja börtönben. Megfelelő képességekhez és megfelelő fokú önállósághoz segíti hozzá gyermekét. Nem terrorizálja, példát mutat, helyén kezeli a dolgokat, és mindig számíthat rá a gyermek.

És nyomatékosítom, NORMÁLIS nevet ad neki. Néha egyesek nagyon el tudnak szállni a névválasztással, és nem gondolnak bele, hogy majd mindenhova azt kell leírnia, aláírnia, pl érettségin arra a rengeteg oldalra felírni, van ahol rettentő rövid vonalat hagynak...

2013. jún. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!