Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes lenne megnézni a...

Érdemes lenne megnézni a gyerekkel a Halott menyasszony címú filmet?

Figyelt kérdés

2013. jún. 9. 21:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%

csak a te felügyeleteddel és fél szemmel figyeld a kisebbiket, h mire hogyan reagál, de alapvetően szerintem megnézhetik már.


ui: a coraline tényleg para, simán 16-os karikát kellett volna kapnia

2013. jún. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
100%
Én még nem voltam 10 éves se amikor először láttam de nekem egyből nagyon megtetszett. Nem ijesztő viszont valamennyire elgondolkodtató. Szerintem együtt nyugodtan megnézhetitek.
2013. jún. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
32%

Nem.


Én éppen tegnap néztem egy filmet, amit a németek csináltak a halálról (gyászolok), egy három és fél órás kiváló darabot. A film elején ott volt szépen leírva, hogy iskolai oktatásra nem alkalmas, nem, is szabad felhasználni, mert megzavarhatja a gyerekek személyiségfejlődését.


Nem tudom, hogy hány évesek, de jobb volna, ha regényt vagy mesét olvasnál nekik, vagy ők maguknak. Nézzék meg később ezt a filmet. Meglesz ez később is.

2013. jún. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen lelkületűek.

Én nyolc évesen fűrészt néztem, nem zavart, de csak meséltem róla a barátnőmnek és hetekig rémálmai voltak.

Istenigazából a halott menyasszony egy furcsa szerelmi történet. Van benne sok szép és kedves pillanat (tiszteletet Burtonnek!) igazi happy end a vége (a gonosz meglakol, a szerelmesek összejönnek)

Ráadásul ordít róla az animáció, így eleve nem tűnik valóságosnak a gyerek szemében.

2013. jún. 10. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Én megnéztem a kishúgommal, ő 10 éves lehetett, amikor látta. Nem ijesztő, inkább elgondolkodtató. A halál sem rémisztően van ábrázolva, inkább olyan dolog, ami elkerülhetetlen, de nem feltétlenül rossz.

A sok idióta mese mellett szerintem ez egy kimondottan igényes, értékes film. Már csak a stop motion technika miatt is nagyon érdekes, bár ezt egy ilyen fiatal gyerek talán nem tud értékelni.

Viszont én is ajánlanám a Karácsonyi lidércnyomás c. filmet.

2013. jún. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
64%
10 évesen már mehet, de fontos, hogy együtt nézzétek, és meg tudjátok beszélni, amit látnak.
2013. jún. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes válaszotokat! :) A karácsonyi lidércnyomást már megnéztük, és az tetszett nekik. És szerintem is az lenne a lehető legjobb, ha együtt néznénk meg a gyerkőcökkel :)
2013. jún. 10. 18:40
 18/23 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is pont a Coraline jutott eszembe, hogy az még korhatárt sem kapott, pedig kivágták a szemüket és gombokat varrtak a helyükre, borzalmas és szörnyű, maga az ötlet is megrémíszt.
2013. szept. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
12%
Nem! Sőt nem is szabad! Majd ha ők belül megérnek rá és ők akarják ezt megnézni, akkor megkeresik, de rájuk erőltetni ilyen filmet - sem más hason ló témájút - szigorúan tilos!
2013. okt. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Meg. Inkább nézzék a Halott Menyasszonyt, meg a Karácsonyi Lidércnyomást, mint a mai idióta meséket. Igen, gyilkosság... De az Oroszlánkirályba is az van, és még rengeteg mesében... De legalább tanulságos, és van mondanivalója. Főleg a Karácsonyi Lidércnyomásnak.


Nincsen gyerekem, de ha lenne, akkor a 80'-90' évek meséin nőne fel, az tuti. Én is ezeken nőttem fel, és a mai napig huszonéves fejjel bármikor megnézem pl a Pocahontast.

2013. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!