Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy rendezhessek egy házibulit?

Figyelt kérdés

16-17 évesek vagyunk, kb 10 fős társaságról lenne szó, fiúk lányok kb 50-50% arányban. Kb 1 (2?) hét múlva lenne.

Anyumnak említettem már régebben is, de nem nagyon törődött vele. Most mikor szóba hoztam, azt mondta, megengedi de csak éjfélig, utána hazajönnek.

Ilyen feltétellel viszont semmi esélyünk sincs, az nagyon rossz lenne. Vkinek nincs valami ötlete, hogy hogyan tudnám meggyőzni, hogy mégis csak engedje meg?

(amikor beszéltünk róla, nyugodtan, értelmesen mondtam el az egészet, ésszerűen próbáltam meggyőzni, nem idegeskedtem és nem kaptam fel a vizte és nem kiabáltam, sztem tök jó volt..)


ui: bocsi ha rossz témába tettem a kérdést



2013. jún. 10. 16:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
26%
Ők addig hova tudnának menni?
2013. jún. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
33%
Miért vagy ilyen telhetetlen? Éjfélig meg van engedve.
2013. jún. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
23%
Egyébként engem úgy tudnál meggyőzni, ha KONKRÉTUMOKAT mondanál. Nem azt, hogy KB. ennyien leszünk, KB. ilyen arányban, KB. ekkor.
2013. jún. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
48%
Éjfélig engedték. Meg vannak győzve. Sok szülő éjfélig sem engedné. Mit kellene csinálniuk? Költözzenek el?
2013. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

1. váalszoló: Vagy egy ismerősnél vagy a nagyihoz be tudnának menni (közel vannak).

2. válaszoló: ez van, telhetetlen vagyok.

3. válaszoló: megmondtam azt is, hogy konkrétumokat azért nem tudok MÉG mondani, mert a pontos időpont az csakis tőlük függ, hogy mikor jó nekik. Az, hogy hányan leszünk, az pedig attól, hogy mikor mert, még nem hívtam meg senkit, anélkül nem akarok szervezkedni, hogy nem biztos, hogy egyáltanál lehetünk-e nálunk.

2013. jún. 10. 16:26
 6/25 anonim ***** válasza:
32%

Szóval akkor még az se biztos hogy, az a 10 ember elmegy.

Amúgy miért jó a házibuli? Vegyétek meg a piát és mennyetek egy parkba inni. Vagy ha annyira otthol akarsz akkor a kertetekbe, ott legalább nem törnek össze annyi dolgot. 19L

2013. jún. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem azért engedik csak éjfélig, mert lehet, hogy utána elszabadulna a pokol. Nem tudom, hogy lesz-e alkohol, de ha a meghívottak isznak, - márpedig azt Te nem igazán tudod befolyásolni, főleg ha hoznak magukkal - akkor teljesen mindegy, hogy mit mondasz nekik, mennek a saját fejük után.

Innentől kezdve kezelhetetlenné válik a dolog. Saját tapasztalat....

2013. jún. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
36%
Szülő vagyok. Négy gyerekem felnőtt, végül is mindig meg tudtunk egyezni minden ilyen kérdésben. A legkisebb, a lányom most épp 17 éves körül van. Ha kér valamit, megbeszéljük. Tudja, hogy mit kérhet és mit nem. Mindenben támogatom. De ha erőszakoskodna, hogy ő neki ez nem elég, mert telhetetlen, hát bezáródnának az ajtók és vége lenne az engedményeknek.
2013. jún. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%
Az ok egyszerű: nem szeretnének máshol aludni csak emiatt, és lévén az ő házuk, ezért ez szerintem érthető is. Szervezz olyankor bulit (persze a szüleiddel megbeszélve), amikor ők amúgy is elutaznak valahova!
2013. jún. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
49%
Valószínűleg az 50% fiú előtt ciki lenne, hogy csak éjfélig játszhatnak.
2013. jún. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!