Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám direkt akarja lerombol...

Anyukám direkt akarja lerombolni az önbizalmamat?

Figyelt kérdés

Én átlagos alkat vagyok, és kb 1 hónapja elszántam magam a sportolásra. Nem a fogyás volt az elsődleges célom, mert nem vagyok kövér. Csak van egy pis pocakom, és arra akartam kicsit ráedzeni. Sokkal jobban sikerül(t), mint azt gondoltam volna...Kezdek kicsit izmosodni, és 3-4 kiló is lement. Ezt mutatta múlt héten a mérleg, azóta nem mértem magam. Ma odajött anyu kérdezni, hogy hogy állok, és mondtam, hogy nem mostanában mértem magam. Mielőtt mondhattam volna, hogy 1 hete már kevesebb voltam, azt felelte, hogy nem akar elkeseríteni, de ő nem lát semmi változást, még az is lehet, hogy felszedtem egy kis súlyt...

Ahelyett, hogy bátorítana, vagy legalább úgy tenne, mintha érdekelném egy kicsit. Ő mindig is sovány volt, mindenféle karcsúsító gyógyszert szed, meg zsírleszíváson is volt már párszor, nagyon egészségtelenül étkezik és amikor mondtam neki, hogy akarok változtatni az életmódomon, kb le se tojta. Ebben is "magamon kellett segítsek". Elég kemény munkámba telt az elmúlt hónap, és még van is vissza, mert annak ellenére, hogy megerőltető, én szeretem csinálni, de ha ő így áll hozzá a dologhoz, csak nehezíti a helyzetemet. Egyszerűen nem érti, hogy ez nekem milyen fontos. Ráadásul érzékeny vagyok nagyon az ilyen beszólásokra és délután bezárkóztam és sírtam. Mit tegyek ilyenkor, hogy ne veszítsem el az eszemet? Mit csináljak, hogy erősebb legyek?



2013. jún. 13. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd a szívedre. :)

Nagyon ügyes vagy, hogy ilyen lelkesen sportolsz. Én megdícsérlek!!! Csak így tovább! ;)

2013. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Kitartás! Te tudod, hogy jó az, amit csinálsz, és ezt magadnak/magadért teszed, nem anyukádnak. Tudod, mindenki más, máshogy gondolkodik. Ne vedd a szívedre!
2013. jún. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit sportolsz?
2013. jún. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne keserítsen el anyukád hozzáállása. Legyél büszke magadra, hogy ilyen kitartóan tudsz edzeni és örülj a jó eredményeidnek. Anyukád nem viszi túlzásba kicsit? Lehet, hogy nem akarja, hogy te is arra az útra lépj, amelyiken ő jár.

Folytasd egészséges keretek között a sportot és ne foglalkozz vele.

2013. jún. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatásokat...elmosolyodtam rajtuk :)

Amúgy szoba biciklizek, vagy rendes biciklin, néha futok(de az kicsit unalmas nekem hosszútávon). Ezeken kívül hasprés, súlyzózás(kisebbekkel), fekvőtámasz meg mindenféle aerobik. Youtube videók segítenek.

2013. jún. 13. 20:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy anyukádnak komoly lelki problémája van saját magával, és ezt valahogy te is "ellested" tőle.


Szerintem így is szép lehetsz, de ha ez minden vágyad, akkor javíthatsz is a dolgon. Persze sok embernek ez nem lényeges, és a különbséget se látja majd. De ha önmagad miatt csinálod, akkor magasról tehetsz mások véleményére! :)

Gratulálok a sikereidhez, nagyon ügyes vagy. Azért ha még tini vagy, figyelj oda a kiegyensúlyozott táplálkozásra, ilyenkor nem szabad 1-2 kiló miatt drasztikusan fogyókúrázni.

2013. jún. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Anyukáddal nem foglalkozz, gratulálok én is, és csak így tovább! :)
2013. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon ügyes vagy, anyukád csak irigy mert neki semmi kitartása nincs, inkább elintézi egy zsírleszívással. Mivel neked van és szembesül azzal hogy ő milyen gyenge, ahelyett, hogy változtatna inkább téged húzna vissza, nehogy jobb legyél nála. Szóval ne foglalkozz vele, sőt védd meg magad:).
2013. jún. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Felnézek rád, hogy van kitartásod hozzá. Ne hagyd magad befolyásolni.
2013. jún. 15. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!