Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért félnek a szülők attól,...

Miért félnek a szülők attól, hogy szexel a gyerekük és még 20+ évesen sem engedik őket együtt aludni? De a felvilágosításról sem hallottak sokan, mert a tv-ből, internetről megtanulta már úgyis a gyerek.

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 15:49
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
77%
akkor ülj le velük beszélgetni hogy 20 éves vagy, nem kisgyerek szeretnél te is saját életet stbstb... és kérd meg őket hogy magyarázzanak el mindent amit fontosnak tartanak, beszéljenek a fogamzásgátlásról, a betegségekről, lehetséges problémákról.. és mondd el nekik hogy nem szeretnéd elsunnyogni ezt az egészet meg elszökni otthonról, azért hogy együtt alhass a barátoddal, meg fogják érteni és azt fogják mondani hogy érett vagy és felnőttes a gondolkozásod. 5-ös voltam.
2013. jún. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Nekem ezzel nincs problémám, csak elég sok kérdés van erről, hogy a szülők nem engedik, hogy merje valaki megkérdezi stb.
2013. jún. 21. 16:07
 13/32 anonim ***** válasza:
90%
bocsi azt hittem rólad van szó. azért van ez mert nem kommunikálnak egymással... a szülő úgy gondolja hogy majd a gyerek kérdez a gyerek meg úgy gondolja hogy erről nem neki kell kérdezni, ez magától értetődő ( kéne hogy legyen) hogy a szülő leül velük beszélgetni.. nekem anyukám 7 éves koromban meghalt, sajnos nem volt rá alkalom hogy ő magyarázza el ezeket a dolgokat, de a nálam 14 évvel idősebb nővéremmel egész éjszakákat beszélgettünk át a menstruációról, a terhességről, a szexről, fog.gátlásról és hasonlókról...akkor 11 voltam.
2013. jún. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
66%

OFF: Az 5ös válaszoló nem lesz érett attól, hogy mindent a feneke alá tesznek 20 évesen.


Nekem anyám 19 évesen 3 éves kapcsolat után sem engedte, pedig nem vagyok megbízhatatlan. Sőt, sokszor a mai napig "könyörögni" kell érte. Vannak ilyen szülők sajnos és erre nagyon durván rámehet a szülő-gyermek közötti kapcsolat, elsősorban akkor, ha értelmetlen a vergődés, mint pl. az én esetemben. Egy gyógymód van: költözés.


22L

2013. jún. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Utolsó: szerinted te a anyád miért ilyen?
2013. jún. 21. 16:18
 16/32 anonim ***** válasza:
74%
egyáltalán nem tettek mindent a seggem alá... attól vagyok érett mert az alkoholista apámmal nőttem fel, anyukám meghalt 7 éves koromban, és meg kellett tanulnom rohadt sok mindent már 10 évesen, amit más még 20 évesen sem hajlandó... nem tudod hogy min mentem át, úgyhogy ne magyarázd meg légyszíves hogy mit tettek a seggem alá és mit nem .. köszi 5-ös voltam
2013. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
85%

Összetett a dolog, egy részét értem, a másik felét szerintem soha nem fogom megérteni.


Anyám egyedül nevel 6 éves korom óta, ráadásul egyetlen gyerek vagyok. Sokáig féltett, ezt tudom, de ennek az egészséges féltésnek már jóval korábban el kellett volna múlnia, vagy legalábbis csökkennie kellett volna.


Most már nem gondolom, hogy féltésről van szó, egyszerűen csak neki az "nem kényelmes", ha más is itt van rajtunk kívül. Ugyanakkor én se menjek a páromhoz, mert "nem kell mindig együtt lenni". Utóbbit sosem fogom megérteni, 6 éves kapcsolatban hadd legyünk már akkor és annyit együtt, amennyit szeretnénk.


14#

2013. jún. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
72%
Mert tudják, hogy a nevelést a tv-re bízták és sosem beszélgettek a kapcsolatokról vagy a szexről, fogamzásgátlásról a gyerekükkel. D
2013. jún. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
77%
Én azt nem értem mi az hogy egy 20+ évesnek valamit nem engednek a szülei? itt mindkét fél fejében óriási gondok lehetnek.. :)
2013. jún. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
91%
Nem, itt csak akkor van óriási gond, ha anyuci, apuci erőszakos és közli, hogy "Amíg az én házamban élsz és az én kenyeremet eszed, addig azt csinálod, amit én mondok." A húszas évei elején járó, szüleit mindennek ellenére tisztelő és viszonylagos békére törekvő, még tanuló, vagy még munkát kereső fiatal nem tud mit kezdeni a helyzettel és meghúzza magát, ameddig nincs lehetősége megpattanni otthonról.
2013. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!