Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak a szüleimnek?

Mit mondjak a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Szinte soha nem akarnak elengedni sehova. Megbeszéltük a barátaimmal is, hogy találkozunk, de azt mondták, hogy nem. Itthon unatkozom, nem tudok már csinálni semmit.

16 vagyok, de úgy kezelnek, mintha 6 lennék. A barátommal is mindig csak titokban tudok találkozni... elegem van már.

16/L


2013. jún. 24. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én barátnőmnek is ilyenek voltak a szülei. Soha nem engedték sehova. A barátjánál 18 éves koráig nem aludhatott és a barátja se náluk. Aztán mikor betöltötte a 18-at, közölte, hogy ott alszik. Később az apja elzavarta a barátját, erre a barátnőm elköltözött otthonról. Mivel így még kevesebbszer látta az apja, végül beletörődött, hogy felnőtt a lánya és most otthon laknak a barátjával.


Szóval ő tűrt. Én biztos nem tűrtem volna úgy, mint ő, már régen elköltöztem volna szerintem, vagy nem tudom. Persze 16 évesen ez nem egyszerű :/

2013. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Egyébként próbáltál már velük beszélni erről? Hogy ne kezeljenek 6 évesként? Szerintem adhatnának több szabadságot, mert így el fognak veszíteni előbb-utóbb. Próbáld meg velük ezt finoman közölni!

2013. jún. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

le kell ülni beszélni velük, nem szabad annyiban hagyni. addig nem álltok fel, amíg el nem mondják, mik az érveik, miért nem mehetsz sehova. próbálj higgadt maradni, viselkedj éretten. a lényeg, hogy lássák rajtad, felelősségteljes vagy, érett vagy, értelmes vagy, és megbízhatnak benned. ezeket nem árt, ha nem csak viselkedésben tudatod velük, de el is mondod.

segíts többet otthon a házimunkában, legyél szorgalmas, stb.

2013. jún. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló gondom volt. Bevált módszer, hogy nem kérni kell hanem kijelenteni de finoman. Ha határozott vagy és meggyőző akkor több mindent elérhetsz. Ha kérdéssel indítasz akkor előbb mondanak rá nemet. Próbáld ki.
2013. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!