Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ciki, ha egy 44...

Szerintetek ciki, ha egy 44 éves férfinak gyereke születik?

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 14:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%

Nem.

A férjem 38 volt, amikor az első gyerekünk született, és 42 lesz, amikor a második fog.

Mindkettőnknek ez az első házassága.

2013. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%
nem, nem kéne annyit foglalkozni azzal ki mit gondol. Egyik ismerősöm 45 lesz mire megszületnek az ikreik, 11 éve küzdöttek a babáért. Senkinek semmi köze hozzá hogy miért akkor vállalsz gyerket.
2013. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
31%

Nem ciki, hanem sajnálatraméltó. Mármint az, hogy ennyi esze van 44 éves létére.


Van egy barátom, 22 éves, az apja hetveneshez közelít. Soha életében nem focizott vele vagy játszott vele bármit odakinnt, mert ahhoz mozogni kell, és ez értelemszerűen egy ötven-hatvanasnak már fárasztó. Olyan szigorúan korlátozták tinikorában, hogy ihaj, mert ugye 40 éve mégiscsak máshogy illett. A gyerek mindenféle szorongással nőtt fel, a szüleitől minél távolabb akar lenni...mára az apjának már a járás is nehezére esik, egy értelmes témáról nem tudtak soha beszélgetni. És nem egyszer hallgattam már meg, hogy mennyire fáj neki, hogy a szülei önzősége fontosabb volt nekik, mint ő maga - értsd: ők gyereket akartak, amikor már képtelenek voltak annak a megfelelő törődést megadni, így ő gyakorlatilag apa nélkül, magányosan nőtt fel.


Ezt borítékolhatja kb. az összes ilyen korú apa... a gyereke diplomázását már az sem biztos, hogy megéri, 10 évesen meg inkább elküldi a francba, minthogy biciklizni menjen vele...

2013. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
74%
már miért lenne ciki? egy gyerek születése sosem ciki bármennyi is legyen az illető, az egyik osztálytársam apja 72 éves a srác most 17, illetve van még egy öccse is. nem hiszem hogy az apukának ciki volt 55 illetve 60+ évesen mikor gyermeke született.
2013. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
Miért is lenne ciki, vagy sajnálatra méltó. Apám ennél is idősebb volt, mikor születtem és rengeteget kirándultunk, játszottunk, sőt fociztunk is, lány létemre... Szóval nem kell más életével látatlanban foglalkozni, mert sokan csak annyit látnak, hogy hú, csak ennyi esze van, hogy vállal egy gyereket. Ha apámnak még ennyi esze sem lett volna, akkor én nem élnék... Szóval nem, nem ciki. Voltak osztálytársaim, akiknek fiatal apjuk volt, mégse törődött velük.
2013. jún. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
3. Te hány éves vagy?
2013. jún. 25. 14:49
 7/28 anonim ***** válasza:
89%

apukám 45 lesz, mire megszületik a tesóm.

előző válaszolónak annyit: lehet, hogy a te ismerősödnél ez így történt, de ne ítélkezz, hogy "mennyi esze van". az én apukám pl. a mai napig sportol, természetet járja, tesómmal megy biciklizni ha az kéri, stb. nem hiszem, hogy apu kora miatt bármi hátránya is lenne a születendő kicsinek. a szigorúságtól meg maradiságtól sem félek, mert anyukám nagyon modern felfogású mellette, mindketten haladnak a korral. szóval csak annyi: ne ítélkezz!

2013. jún. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
69%
Mi köze az én koromnak a kérdéshez?
2013. jún. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Ha első, akkor inkább furcsa. A másodiknál már nem annyira számít szerintem. De semmiképp sem ciki.

Inkább az a lényeg, hogy fel tudja nevelni úgy, hogy ő is egészséges legyen

2013. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
65%
Ükapám 67 éves volt, mikor az utolsó gyermeke született (a huszonkettedik, persze akkoriban nem maradt meg mind) Magyar volt. Persze manapság ennyi gyermek már nem születik, de egy 44 éves férfinak ha gyermeke születik, szerintem nincs ebben semmi kivetnivaló.
2013. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!