Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám életképtelen gyereket...

Anyám életképtelen gyereket nevelt. Miért csinálhatta ezt? Lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

A húgomról beszélek. Én mindig is talpraesett voltam, engem nem tudtak nagyon korlátozni, szerintem et próbálja anya kiélni a húgomon.

Mesélek egy picit... A húgom 14 éves, anya köti be a cipőfűzőjét, ő mossa meg a haját, ő törli meg fürdés után, ő szed neki kaját, ő rakja be a mikróba, és még sorolhatnám! A húgom ezeket nem is akarja megcsinálni!

Múltkor megemlítettem neki, hogy talán 14 évesen már leborotválhatná a hónalját és a lábát, mert nagyon hosszú fekete szőrös. Erre ő is meg anya is nekem esett, hogy hogy képzelem ezt, hogy ő még csak 14, minek leborotválnia.

Semmilyen dolgába nem lehet beleszólni, szinte egész nap csak eszik és netezik. Nagyon kövér, de ne piszkáljam, szóba se hozzam a súlyát, mert szegényke bblablabla.

Szinte már hozzá sem lehet szólni, mint valami porcelánbaba!


Nagyon unom már ezt. Anya panaszkodik, hogy egész nap a húgom körül ugrál, de mikor mondom, hogy akkor talán hagyd, hogy egyedül csinálja, akkor jön a szöveg, hogy jaj nem kell, megcsinálja , gyorsabban kész van..


2013. júl. 4. 19:56
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Most fog 7-be menni, mert bölcsiben meg oviban is maradt 1-1 évet.


Nincs barátnője

2013. júl. 4. 20:28
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
bocs ,de ki kellett nevetnem .. anyud is hibás a nevelésben , ez már beteges.. nem 3 éves már a kislány ! :D 14 évesen már magamtól tudtam fürödni ,öltözni stb...nem kellett segítség ehhez ..
2013. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy te? Nálad nem voltak hasonló szándékai anyádnak? Mi az oka, hogy csak nála kezdte el ezt az elmebeteg nevelési módszert?
2013. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Öcsémmel is ez volt a helyzet.. Apumék mindent megcsináltak neki nagyjából 14 éves koráig.. Bekötötték a cipőjét, kirakták a ruháját reggel, amit fel kellett vennie, még akkor is együtt írták vele a házi feladatokat.. stb.. Mondjuk a zokniját talán feltudta venni és egyedül fürdött...és persze őt sem lehetett megszólni és ő is erősen túlsúlyos. A lényeg, hogy aztán 8 végén, 9.elején rájött, hogy másoknál ez nem így működik, magától észlelete hála az égnek, hogy nem normális, ahogy el van kényeztetve.. A sarkára állt, most 10.es lesz, sokat fogyott, egészen kikupálódott és úgy tűnik, hogy van egy barátnője is, bár ezt még csak sejtjük..:) Jó, az osztálytársaihoz képest még mindig gyerekesebb, de már nem betegesen.. szerintem a te húgod is összefogja kapni magát.. Ha más nem akkor sajnos akkor mikor elkezdik csúfolni..
2013. júl. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Én 17 vagyok. Nem tudom, hogy velem is ezt csinálta volna, vagy sem, mert én mindig lázadtam a legkisebb szigor ellen is, így 13 évesen azt csináltam, amit akartam, tudták, hogy hiába szólnak bele. (nem cigi, pia, stb-re kell gondolni, csak mondjuk este 11-ig gépezés, borotválkozás, ilyenek)
2013. júl. 4. 20:41
 16/20 A kérdező kommentje:
Csa az a baj, hogy oda fog menni középsuliba, ahova én jártam, és elég ciki lesz így nekem, mert ismernek a tanárok, sulin kívül is tartjuk a kapcsolatot.. És majd odamegy a húgom, aki kb életképtelen.. :S
2013. júl. 4. 20:42
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Suli miatt ne szégyenkezz, nem a Te hibád!

Na, ott akkor kap majd a képébe, becsülettel. Minden mondat így kezdődik: Bezzeg... Te leszel a pozitív minta, ő pedig akit szekálnak majd. Talán ettől az agyához kap.

Kicsit sajnálom a tesódat azért. Nem hagyják felnőni, elveszik a kamasz éveit, nem hagyják, hogy kinyiljon a szeme, lássa a világot.

2013. júl. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Hú ez durva, általában már egy pár éves kisgyerek is mindent egyedül akar csinálni.


Anyudnak lekéne állnia, mert ez beteges. Apukád nem tud hatni rá, ha már neked nem megy?

2013. júl. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Majd jön a gimi és a gólyatábor! Ott is anyuka fogja bekötni a cipőt vagy mi???
2013. júl. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Végül sikerült önállósodni a húgodnak, vagy még mindig anyád adja rá a zoknit?
2022. ápr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!