Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám szerint le kéne fogynom....

Anyám szerint le kéne fogynom. Miért nem dönthetem el én, hogy akarom-e vagy nem?! Nem enged felnőni. Hogy vészeljem át a nyarat?

Figyelt kérdés

Anyám kitalálta, hogy nekem le kell fogynom. Nem vagyok kövér. Persze nem vagyok modell alkat, de kövérnek sem számítok azért. Ő állandóan számolja a kalóriákat, alig eszik valamit, de ő sem kövér.


Hadd döntsem már el én 22 évesen, hogy le akarok-e fogyni vagy nem! Én is tudom, hogy felszedtem pár kilót az utóbbi időben és szeretném is leadni, de nem azért, mert ő azt akarja, hanem azért, mert én úgy döntök.


Ő nem szokott főzni, most sincs semmi kaja itthon. Nagymamámnál volt, ő akart küldeni egy kis ennivalót vele és nem hozta el, mert nekem úgy is fogynom kell... Persze engem nem kérdezett meg senki, hogy hozzon-e belőle, vagy hogy szeretnék-e egyáltalán fogyókúrázni, vagy jól érzem-e így magam.


Az agyamra megy. Tudom, hogy apróság, de falnak megyek tőle és az amúgy is nulla önértékelésemnek sem tesz jót egyáltalán. Semmiben nem dönthetek, mert anyuci nem akarja tudomásul venni, hogy felnőttem. Suli közben könnyebb, mert kollégiumban lakom és van, hogy hetekig nem jövök haza, de nyáron megbolondulok itthon. Elköltöznék, de nincs miből. Vállalnék diákmunkát, de itt nálunk nincs, a bejárásra meg rámenne kb. az összes keresetem. Hogy vészeljem át a nyarat?


2013. júl. 7. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom! Mi lenne, ha siras helyett leülnel vele beszelgetni, vagy a sarkadra allnal igy 22evesen?
2013. júl. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

"Én is tudom, hogy felszedtem pár kilót az utóbbi időben és szeretném is leadni,"


Akkor hol a probléma? Pár kérdéssel ezelőtt meg az volt a baj, hogy a leányzó fogyózna, de anyukája "direkt" telepakolta a konyhát finomságokkal. Nektek tényleg semmi sem elég jó.

2013. júl. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerinted nem próbáltam még? Milliószor. Nem lehet vele megbeszélni semmit, mert azonnal hálátlan, szemtelen dög vagyok. Azonnal ő érzi magát megsértve, szimplán csak azért, mert nem egyezik a véleményünk. "Neki mindig igaza van."
2013. júl. 7. 19:18
 4/11 Lord Keri válasza:
74%

Az hogy odafigyel az egészségedre szerintem becsülendő dolog. Lehet, hogy kicsit tolakodóan teszi, ezt neked kell tudnod, illetve neked kell megbeszélned vele.


Én akkor is azt mondom, hogy jobb az ilyen szülő, mint az amelyik ráhagyja a 10 éves gyerekre, hogy állandóan csokit zabáljon és 15 éves korára már kórosan elhízik, mire ésszerűen fel tudná fogni, hogy mi a helyes, addigra már éveket kell majd fogyókúrával töltenie.

2013. júl. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem a fogyással van a fő probléma (ez csak egy kis szelete az egésznek), hanem magával a hozzáállásával.
2013. júl. 7. 19:21
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

Anyukádnak igaza van tényleg meghíztál az utóbbi időben . Ezért nem sírni kell kislányom hanem el kell menni futni hogy a nagy hájaidat le add .


Üdv Nagymama


UI : Most hogy megtudtam kövér lettél , már nem kapsz kaját ha ide jössz . Jó fogyózást !

2013. júl. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

"Ő nem szokott főzni, most sincs semmi kaja itthon."


Az öcsém is kitud szaladni a boltba, venni egy csomag virslit és megfőzi azt, ha nem talál ínyére való kaját, pedig csak 13 éves. Te sem halnál bele a vásárlásba és a főzésbe, talán anyád is elhinné,hogy felnőtt vagy.

2013. júl. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az én nagymamám tud helyesen írni. ;)


Ui: Ja... és vicces sem voltál. :)

2013. júl. 7. 19:55
 9/11 A kérdező kommentje:
Nincs bajom a vásárlással és a főzéssel, de nem is erről szólt a kérdés. Azért írtam részleteket, hogy érthetőbb legyen a problémám. De látom a szövegértés nem mindenkinek erőssége, mert a kérdőmondatot még most sem sikerült kiszűrni a szövegből. Csak tudnám, hogy miért reménykedek még mindig értelmes válaszokban... csak piszkálódni tudtok, de azt nagyon.
2013. júl. 7. 19:59
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
Az nem lehet, hogy ha mindenkivel bajod van, akkor talán nem mindenki más a hülye..?
2013. júl. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!