Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha megtehetnéd segítenéd a...

Ha megtehetnéd segítenéd a gyerekedet?

Figyelt kérdés
Ha például nagyon jól állsz anyagilag,külföldi uatakra mehetsz havonta,mellette mindenből a legjobbat tudod venni magadnak, a gyermeked önálló életet él,de közel sem olyan jól mint te,segítenél neki anyagilag,vagy oldja meg ahogy tudja?
2013. júl. 12. 13:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
66%
nem értem azokat, akik azt írják, hogy nem segítenének, csak bizonyos szintig. én vagyok, akinek nem segítettek a szülei, pedig megtehették volna. ha nekem lenne pénzem, én bizony vennék nekik lakást, kocsit, mindent. Nem azzal tanulja meg értékelni a dolgokat, hogy nem kapja meg. szerintem ez inkább nevelés kérdése. de olyan rövid az élet. csak azért, mert nekem végig kellett gürizni, csak azért, mert más napi 12 órát dolgozik, hogy egy panelt vehessen, neki miért kell ezt csinálnia??? az én gyerekem, szeretem, imádom, ha megtehetem, hogy olyan életet biztosítsak neki, ami nem a munkáról, a gürizésről szól, akkor én megtenném. ha nekem nem sikerült, legalább neki legyen jó.
2013. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
51%
Az én szüleim is nagyon jól kerestek/keresnek. De bizonyos határig segítettek, és az mondom ez volt a helyes ez az igazi megoldás. Látom milyenek lettek azok a gyerekek körülöttem akik mindet megkapnak még most is...hát azóta is csak hálálkodni tudok hogy a szüleim tudtak határt húzni, és megtanítottak a spórolásra és normális emberi értékekre!!!!
2013. júl. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
56%
azok a gyerekek nem azért lettek olyanok, mert megkaptak mindent, hanem mert nem jól lettek nevelve... gondolom kis korukban is az volt velük a foglalkozás, hogy vettek nekik valamit. nem értem miért pontoztatok le, csak mert mindent megadnék a gyerekeimnek. szerintem ti érdemelnétek lepontozást, mert még a saját gyereketektől is sajnáljátok. fúj, micsoda világ ez...
2013. júl. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
77%
arról nem is beszélve, hogy nem akkor kell nevelni egy gyereket és nevelési célzattal megvonni tőle bármit is, amikor indítaná az életét. előtte kellett volna...
2013. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
57%
Egyértelmű,hogy igen...
2013. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
95%

Bizonyos határig (én voltam az egyik, aki ezt írta) = ha nem dolgozik, mert lusta, akkor nem fogom helyette kifizetni a tartozásait. Vagy ha elb*ssza a lakását, kocsiját, amit tőlem kap, akkor nem kapna egy másikat. Becsüljön már meg annyira, mint szülőt, hogy nem néz fejőstehénnek.

De ha megtehetném, vennék neki lakást, kocsit, fizetném a tanulmányait, támogatnám a vállalkozását.

2013. júl. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
49%
16-os, ha te becsülettel, tisztességgel felnevelted a gyereked, akkor ő nem lesz ilyen...
2013. júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
59%

Kedves 14:10-es!


Én vagyok, aki azt írta, hogy nem adna meg ész nélkül a gyerekének, és elárulom neked: engem sem segítettek semmivel, söt volt, amikor ottho élve mâr csak azt ehettem,ami én vettem a diákmunkás pènzemböl. Szóval tudom, milyen érzès és én is gyakran irigykedtem mâsokra, DE azt is làtom, milyen emberek lettek azok, akik mindent megkaptak a semmiért cserébe - na az enyém ne legyen olyan. Mert a nveléshez tartozik az is, hogy nem mindent a feneke alá rakunk, hiszen mi ástól tanulna meg èrtèkelni valamit?


Szóval, szerintem nulla segítség ès a minden segítség is két szélsöséges, helytelen véglet. Nyilván nem azt akarom, hogy vègiggürizze az életét egy panelèrt, ès mint mondtam, ha letesz valamit az asztalra, akkot támogatom, de kell egy egészséges határ. Mert hiába szeretem, az ö élete, és azt akarom, hogy èrtékes ember legyen belöle. Ès szerintem nem értékes az, akinek semmiért nem kell küzdenie az életben, arról nwm beszélve, hogy az ilyen ismeröseim az elsö komoly problémánál összeomlanak ès rohannak vissza anyucihoz.

2013. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Csak anyukám van,rá bármikor bármiben számíthattam. Férjem családja nagyon tehetősek,de amikor betegség miatt rengeteg kiadásunk lett,még csak kölcsön sem akartak adni,pedig az unokájuk megélhetéséről is szó volt! Amugy soha nem kértünk semmit,főleg nem pénzt.
2013. júl. 12. 14:36
 20/25 anonim ***** válasza:
58%
14:31es, ismétlem, minden nevelés kérdése... de ne akard már 20-25-30 évesen nevelni, mert igencsak elkéstél vele... és szerintem nem attól értékes egy ember, h lakást, autót vesz magának. ezer dolog van még az életben, ami értelmes cél lehet és egy jobb élettel kecsegtet, mint a lakásvásárlás. nem győztél meg, az én gyerekeim jól vannak bnevelve és ha megtehetném, bizony a fenekük alá tolnék mindent, hogy értelmesebben élhessenek, mint ahogyan én tettem... hogy megvalósíthassák a céljaikat, az álmaikat és ne azért dolgozzanak, hogy legyen hol aludniuk. és boldoggá tenne a tudat, hogy ők úgy élhetnek, ahogyan mindenkinek kellene..
2013. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!