Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy térítsem észhez Édesanyámat?

Hogy térítsem észhez Édesanyámat?

Figyelt kérdés

Az utóbbi napokban teljesen bele van esve egy telefonos játékba, már hangosan kiabál, ha nem sikerül neki teljesíteni a pályát, anyázik és hasonlók. Akármikor átmegyek a szobájába, mindig azt a hülyeséget nyomkodja. Mondtam neki, hogy ha ennyire felhúzza magát rajta, akkor ne játsszon vele. Ezután elkezdett velem is üvölteni, hogy nehogy én mondjam meg neki, hogy mit csináljon. A fejemhez vágta azt is, hogy le meri fogadni, hogy nem is keresek munkát(éjjel-nappal az állásokat böngészem), csak hazudok, hogy ide-oda küldöm el az önéletrajzomat. Továbbá, hogy egész nap itthon vagyok, de a retkes bögrémet nem vagyok képes elmosogatni(reggelente első dolgom, hogy a konyhában rendet teszek, elmosogatok, kipakolom a mosogatót stb, így külön rosszul esik, hogy egy bögre miatt így ki kell akadni.)Kezdek egy kicsit megijedni, mert abszurdnak tartom, hogy egy játék miatt legyen idegbeteg.

Hogyan tudnám észhez téríteni, hogy rájöjjön, hogy a játék miatt nem viselkedik éppen egészséges felnőttként?



2013. júl. 15. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem a játék miatt volt ideges, hanem azért, mert nem hagytad őt játszani. :-))) Örülj neki, hogy otthon játszik és nem a kaszinóban. Hagyd őt békén, egy idő után minden játék unalmas lesz.
2013. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szegényke. Én tényleg sajnállak és megértelek. Hát igen teljesen igazad van egy felnőtt embertől ez nem egészen normális viselkedés. És én sem hagynám például még a saját gyerekem sem egész napokat egy játék mellett ücsörögni és persze ott vannak a mindennapi teendők. Reménykedj, hogy tényleg ráun. Nem is tudom, hogy én mit is csinálnák de talán kikérném mások véleményét és segitségét.

Lehet, hogy nem sokat segitettem de azért gondoltam, hogy leírom ezt a pár sort.

Üdv és sok sikert neked!

2013. júl. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én anyám egy számítógépes játékba van belehülyülve. Nem napok hanem évek óta. A napi programja a következő: Felkel, dolgozik, hazajön és gépezik hajnalig v. felkel 9-10 körül, leül és gépezik hajnalig. Hetente egyszer felsöpör v elmosogat v ha nagyon nincs mit ennie és nem vagyok itthon akkor főz valami gyorsat amire nem kell figyelni h közben is játszhasson. Jobban érdeklik azok akikkel játszik mint a saját családja. Sokszor ott bőg a gép előtt v épp dühöng. Sokszor kaput nyitni nem képes kimenni mert ő most éppen játszik. Persze ha valaki szóvá meri tenni neki akkor kiveri a balhét, ordibál, dühöng és mindenkit elhord mindennek. Főleg engem mert én meg már ráuntam h mindent nekem kell csinálni és még így is csak baszogatni tud, meg le sem szarja a fejem. Mindig azzal van h azért játszik mert neki csak az van meg ilyenek, mert h mi milyenek vagyunk vele. Azt nem veszi észre h pont ezzel a játék mániájával fordít minket maga ellen.

Pár nap miatt ne aggódj. Ha már több hónapja tart akkor tényleg gáz van. Az a legnagyobb baj h az ilyen emberek nem képesek belátni h játékfüggők. Ha szóvá meri tenni valaki akkor dühöngenek. Pedig orvosi segítségre szorulnának szerintem.

2013. júl. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát én biztos, hogy elraknám a gépét mikor nem látja, kíváncsi lennék utána mit csinál. Ha már úgyis ordibál veled, akkor tökmindegy miért. :/
2013. júl. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!