Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet fontosabb az...

Hogy lehet fontosabb az alkohol az unokánál?

Figyelt kérdés

Anyukám éjszakánként iszik meg egy csomó vörösbort minden nap, Apám meg egész nap borozik.

Van egy 2és féléves fiam, hamarosan megszületik a húga is.


Tündér fiúcskám van édes aranyos, jószívű lélek, és szó volt hogy ott alszik a szüleimnél. Mondtam nekik ha megállják hogy nem isznak egy nap akkor oda engedem. Tettünk is egy próba napot de erre sutyiban ittak :)

Így nem tudom oda engedni a fiamat és később a lányomat sem, hogy ott aludjanak.


Nem értem mért nem lehet letenni az italt???

Olyan szép dolgokról maradnak le az alkohol miatt, és a fiam is szereti őket.



2013. júl. 17. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Kegyetlen lesz amit mondok, de az ilyen nagyszülők nem igazi nagyszülők.
2013. júl. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert az alkohol függőség és nem megy a leszokás szép szóra.

Olyan mintha te nem mehetnél wc-re egész nap csak azért mert jön az unoka. Ennyire azért nem egyszerű leszokni ha függő.

2013. júl. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Aki már annyira hozzászokott az italhoz, az egyszerűen nem tudja letenni, de van, hogy csak unatkozásból kezdenek el inni. Nem lehetne hogy többször mentek el hozzájuk úgy, hogy te ott is maradsz figyelni a kicsire? Hátha rájönnek, hogy mennyire jó az unokával, nem is hiányzik az ital..
2013. júl. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Apám is ilyen volt, ő akkor tette le az italt amikor a lányom ott aludt náluk, én csak azért mertem odavinni mert anyám nem iszik alkoholt, és ha iszik akkor is max 2 havonta 1 pohárral, és apám akkor tette le az italt amikor az akkor 3 éves lányom azt mondta neki hogy büdös a szája, mert úgy akart neki puszit adni, azóta nem ivott egy kortyot sem. Azóta teljes bizalommal viszem oda a kislányomat. A feleségem is örül neki hogy nem csak az ő apját terheljük a gyerekvigyázással, mert eddig csak vészhelyzet esetén hagytam ott a lányomat egy éjszakára, mert oké hogy anyukám nem iszik, de ha éjszakás műszakja volt, vagy éppen apám hangoskodni kezdett már meg bulizni azért az nem lett volna jó a kislányomnak, de így már teljes bizalommal ott merem hagyni. A lányom volt az aki letudta beszélni az alkoholról, érdekes, de így van.
2013. júl. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Remélem a fiamnak is sikerül, de nem sok reményt fűzök hozzá.

Tudom, hogy függőség, az alkohol, de így nem engedhetem, hogy ott aludjon a fiam. Nem akarom, hogy lássa az alkoholizálást, hogy anyámnak össze akad a nyelve, meg tántorog. Ez olyan rossz.

2013. júl. 17. 23:44
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Hát ez természetes, meg aztán olyan kicsi még, hogyha éjszaka valami baja van, akkor a szüleid hogy fogják gondját viselni, mikor ki vannak ütve teljesen? :/ Nagy butaság lenne így otthagyni náluk..
2013. júl. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Unokánál? Gyereknél is! Anyám is csak vedel. Engem már nem érdekel, a gyerekemet, ha lesz, nem fogja ismerni, inkább kedveljen egy idegen nénit, és tekintsen arra nagyiként, minthogy ezt a cafat rongy k*rvát lássa egyszer is az életben.
2013. júl. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Elég szomorú hogy egy gyerekért sem tudják letenni az üveget:/ Az én anyám erős dohányos volt mindig is, de amikor terhes volt velem egy szállal sem szívott el, amíg meg nem születtem, és utána is csak kint, bent meg kezet mosott utána. Ha az unokáért sem hagyják abba az ivást, én nem vinném oda még felügyelettel sem, sőt megmondanám nekik, hogy jó, akkor itt befejeztük, pláne hogy már egyszer eljátszották a bizalmat.. Jobb a kisgyerekeknek szerintem ha nem ismerik, mint az, hogy összeakadt nyelvvel, tántorogva lássák a nagyszülőket..
2013. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!