Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyenkor hogyan történik a...

Ilyenkor hogyan történik a névrevétel?

Figyelt kérdés

5 éve váltunk a férjemmel, mire végre idén (április) kimondták a válást, mert nem tudtunk megegyezni. Nem voltak közös gyermekeink.

Igazából 6 éve megcsalt, amire rájöttem. Akkor beadtam a válópert, ami eddig húzódott, mert hol nem jelent meg, hol kitalált valamit az ügyvédjével együtt.

Én akkor elköltöztem otthonról és rá 2 év múlva megismertem egy férfit, akivel azóta együtt is vagyok. Persze, a férjemnek ez is olaj volt a tűzre, csak azért sem mentek simán a dolgok. Megpróbált az ügyvédjével mindent kijátszani. Próbálta rámfogni a válásunk megromlását, stb.


A bíróságon közölte a bírónak, hogy szerinte a nőnek az a dolga, hogy otthon főzzön, mosson, takarítson, amíg a férj oda van. Ha pedig hazaér, akkor az asszony fogja be a száját és kiszolgálja.

Férfi bírónk volt, de azonnal rendre utasította és megkérte, hogy az ilyen hozzászólásait mellőzze a tárgyalásról.


Szóval, végre elváltunk. Nagy volt az öröm számomra.

A válást egyébként úgy mondták ki, hogy én már terhes voltam a páromtól.

Szeptember közepén születik a pici.

Az anyakönyvvezető azt mondta, hogy nem tehet a párom apasági nyilatkozatot, mert a volt férjem nevét kapja a pici.

Ezen nagyon kiakadtam, igazából semmi köze nincs a gyerekhez.

Azt mondta még a hölgy, hogy kérjünk tőle apasági jogról lemondó nyilatkozatot az ügyvédjén keresztül. Ezt megtettük, amire a válasza az volt, hogy így jártunk a párommal. Ő bizony nem fog lemondani a gyerekről, hiába nincs köze hozzá, se apailag, se vérszerint.

Ráadásul közölte, hogy amint megszületik elmegy a gyámügyre és elveszi tőlem a gyereket.


Most akkor indítsak el egy apasági pert?

Vagy ilyenkor mi a megoldás?


2013. júl. 18. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, nyugodj meg, nehogy elhiggy neki ilyen hülyeségeket :) Újszülött babát még akkor sem adnának az apának, ha tényleg az övé volna. Csak azért mond ilyen hülyeségeket, hogy felhúzzon. Ne foglalkozz vele, nyugodj meg és várd örömmel a picit :)


Jogilag valóban a nevére kerül, mivel a válás kimondása óta még nem telt el 9 hónap a születésig.


A helyes megoldás valóban az lenne, ha apasági pert indítanál, amit nyilvánvalóan el fog veszíteni, így a költségeit is ő állja majd utólag.

2013. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

mond meg neki ha nem mond le, akkor gyerektartást fogsz kérni amit simán meg is ítélnek neki

hiszen a jog szerint ö az apja

szal ha nem akar fizetni akkor jobb ha lemond :-)

vagy tudod mit nem is mond neki ezt, simán add be a kérelmeket mikor megvan a kicsi


onnantól neki kell bizonyítania h nem ö a gyerek apja


amit megvan a kicsi nyújts be gyermekelhelyezési kérelmet és kérd a kizárólagos felügyeletet és a tartásdíj megállapítását


elvenni nem tudja tőled, meg csecsemőt nem adnak apának, pláne ha szoptatsz :-)))

am gondolom minden feltétel adott a gyermekneveléshez ...


am egy ismerősöm járt így (ö volt a pasi) dacból nem akarta aláírni

nya akkor lépet mikor megjött a papír h gyermekelhelyezés és tartásdíj

egyből lemondott a gyerekről :-))))

2013. júl. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Jégtánc ***** válasza:
Ilyenkor az a megoldás hogy a pároddal bementek a gyámügyre és a már megszületett gyermek nevében indítattok egy apaság vélelmének megdöntése iránti pert.Ingyenes senkinek nem kell fizetni.Nem hiszem hogy még akkor is akadékoskodna a volt férjed.Ha mégis akkor nem lesz ingyenes legalábbis neki,mert elveszití és ki kell akkor fizetnie.Nálunk szerencsére nem volt ilyen gond.Volt férjem azt mondta nem az ővé,a párom elismerte,így kb 1 év alatt a nevére került a gyermek.
2013. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
sz
2014. febr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Elvenni biztosan nem tudja, ha nem tőle van. Apasági vizsgálat (DNS teszt), akkor kimondják hivatalosan is és nem tud mit csinálni a volt férjed, mert semmi köze hozzá.
2018. febr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!