Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szoktassam le édesanyám...

Hogyan szoktassam le édesanyámat a dohányzásról? Milyen érveket hozzak fel neki? Egyszerűen eddig semmire nem hallgatott és nagyon féltem.

Figyelt kérdés
Elég régóta cigarettázik.. most lesz 50 éves és nagyon makacs. Már volt tüdőgyulladása, ez után gyengébb cigiket szívott és nem is olyan sokat, de most megint visszaszokott az erősekre.. Kiskoromban kötöttünk egy egyezséget, hogy ha én leszokok a körömrágásról akkor ő is leszokik a cigarettáról.. de ezt csak én tartottam be. Mit tudok tenni? :/

2013. júl. 18. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Semmit. Felnőtt ember önálló akarattal. Ha dohányzik, az ő döntése.
2013. júl. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Semmit nem tudsz tenni.
2013. júl. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor fog leszokni, ha ő akar. De valljuk be, ennyi idősem erre vajmi kevés esély van.
2013. júl. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz tenni semmit. Nagy akaraterô kellene ahhoz, hogy letudja tenni a cigarettát.
2013. júl. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne minden nap mondd neki, mert hiába jót akarsz, az már nem sül el jól. A dohányzás egy elég összetett dolog. Addig jó, amíg az ember fia nem szokik rá. Utána csak a baj van vele.
2013. júl. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én i ilyen helyzetben vagyok, bár nálam mindketten cigiznek. Orvosilag kimutatott, hogy én gyakorlatilag hamarabb lehetek tüdőrákos, mivel egész nap az ő füstjüket szívom, viszont nem nagyon hatotta meg őket eddig ez sem.:/ Nem hinném, hogy tehetsz valamit ellene.
2013. júl. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Anyukám 60 éves.

Nagyanyám állandóan azzal nyúz, hogy próbáljak meg hatni rá valamivel. Anya volt már kórházban, tüdőszanatóriumban, asztmás, tüdőtágulata van, jött mentő, fullad, ami kell.

Nem teszi le a cigarettát.


Senkire nem tudsz hatni, ha ő igazán nem akarja, nem lesz tartós a változás, még ha látszólag bele is megy.

2013. júl. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt mondom, hogy van rá esély, hogy leszokjon ennyi idősen!Keresztapám is elmúlt 50, amikor leszokott. Ő Nikotin tapaszt használt.Őt az motiválta, hogy már nagyon erősen köhögött, s zavarta.Én kevesebb ideig cigiztem, 11 év után tettem le,biorezonanciás kezelés segítségével. Mind ketten erős dohányosok voltunk. Nálam a pénz spórolás volt a cél, illetve a párommal szemben igazságtalannak véltem.

Na már most ott van anyósom, aki napi 2 doboz cigit szív el, inkább nem fizette be a csekkeket, csak hogy legyen pénze cigire.Az se érdekli, hogy a fia asztmás volt gyerekkorában, ugyanúgy cigizett. Kifogás után kifogásokat keres.Őt nem érdekli semmi és senki.

Le lehet pontozni, de az én szememben az ilyen emberek önzőek.Pláne amikor szegénységben él valaki, nincs semmije, de a cigire havonta 50 ezret kidob.


Tenni nem lehet ellene, hisz bizonyított az ilyen ember, hogy fontosabb a cigi, mint a családja.

Max. ha kiderül valami súlyos betegség, s megijed, vagy ha nem lesz pénze, hogy megvegye.


Lehet én gondolkozok érdekesen, de ha én képes voltam a páromért letenni a cigit, azt nem hiszem el, hogy más a gyerekéért nem tudná. Hisz egy anya-gyerek szeretetnek erősebbnek kellene lennie.

2013. júl. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam előle régebben eldugni a cigit de akkor megfenyegetett meg ilyenek.. mondtam neki, hogy jó lenne ha észrevenné, hogy a füstöt én is beszívom és nekem nagyobb kárt okoz mint neki. De őt nem érdekli. Úgy látszik tényleg nem tudok mit tenni.:/ Azért köszönöm a válaszokat.:)
2013. júl. 20. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!