Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon félek, hogy anyukám...

Nagyon félek, hogy anyukám nagyot fog bennem csalódni!?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, főiskolára járok, és babát várok. Nem terveztük. Félek elmondani anyukámnak.Tudom, hogy már nagykorú vagyok, de félek hogy nagyot fog csalódni bennem.
2013. júl. 31. 17:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Mond el minél előbb, az elején lehet megijed de idővel biztos örülni fog.
2013. júl. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valószínűleg csalódni fog. Ezzel a részével nem igazán tehetsz semmit, itt nem segít az, hogy pl. milyen stílusban adod elő, vagy mikor mondod el.

Van, akire számíthatsz? anyagilag, lelkileg? Helyet és megélhetést tudtok biztosítani magatoknak?


u.i.: meg egy kis pluszinfó szerintem minden itteni lánynak jól jönne, ha nem gond! Mivel védekeztetek?

2013. júl. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
39%

Csalódni? Miért is?

Aki szexuális életet él, annak számolnia kell az esetleges következményekkel.

Elmondod anyukádnak, hogy nem terveztétek, védekeztetek, de mégis meg akar születni egy csöppség. Szerintem nincs olyan anya, aki emiatt neheztelne a lányára. Jó egészséget kívánok neked is és a picinek is!

2013. júl. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Először üljetek le pároddal, és tervezzétek meg, hogyan tovább.

- összeköltözés, létfenntartás, babaholmik, ...

- tervezd meg, hogy fejezed be a sulit. Gondolom az elején járhatsz, tehát legalább a következő vizsgaidőszakot sikerül teljesítened, és talán még beleférhet az azutáni is.

- járj utána, milyen támogatások illetnek meg (gyes,...)

- nézz utána, a főiskola hogy tud téged támogatni (nem pénzre gondolok, hanem bejárás babával, külön vizsgázás, ...)


Ha készen vagytok a tervekkel, akkor már nyugodtan beszélhetsz anyukáddal. Lehet, hogy az elején csalódni fog egy kicsit, de utána úgyis örül majd az unokának.

2013. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem így tervezte és ti sem, de neki az unokája. Először lehet, hogy megijed, aztán meg nagyon boldog lesz.

Sok örömet nektek is a babához!

2013. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy megijed majd, de lehet, hogy örülni is fog az unokának, ezattól is függ, mennyire kedveli a párodat. Hasonló korú lányaink vannak és én kimondottan örülnék egy unokának, bár tudom, hogy eléggé felforgatná az életünket.
2013. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
47%

Eltudjátok tartani, vagy azt is anyukádnak kell?

Ha igen, semmi gond, ha nem akkor inkább az abortusz.

Semmire felelötlenség gyereket vállani.

2013. júl. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Nahát, utolsó! Pedig nem is beszéltünk össze!:)
2013. júl. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Külön élünk a párommal, a családjának van egy lakása. Így csak a rezsit kell fizetnünk, de azt a minimális összegből kitudjuk hozni. Spórolunk, mert idővel szeretnénk majd sajátot. A párom dolgozik, én tanulok, mellette dolgozom, de minimális összeget keresek.

Gyógyszerrel védekeztünk. Mint utóbb kiderült hiába szedtem, nem ez volt a megfelelő számomra.

Ettől félek a legjobban. Anyukámtól. Hogy csalódni fog bennem és már nem fog szeretni.

2013. júl. 31. 17:39
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig jobb mintha 18 év alatt mennél szülni.

Én anyám nagyon ki volt készülve amikor a húgom még alig 18 évesen odaállt elé hogy terhes. Akkor mindenki kivolt akadva a családba. Igaz hogy a párja megbízható volt és védekeztek is óvszerrel, de valószínű lyukas volt a gumi amit nem vettek észre és abból csúszott be a baba, Eddig mindig ellenőrizték a szüleim is mondták hogy nyugodtan éljenek nemi életet megfelelő védekezéssel és nézzék meg az óvszert mindig, na akkor pont nem ellenőrizték le.

Anyukám akkor nagyon ki volt akadva mert egy gyerek minek akarjon gyereket, és akkor ugye jött azzal hogy el kell vetetni meg minden, de végül abban maradtak hogy megtarthatják mert a húgom barátja akkor 22 éves volt, jó munkahelye is volt szóval anyagiak megvoltak rá, tehát ezért is mentek bele a szüleim de mondták hogy a tanulást akkor is fejezze be mindenképp, akár estin is ha arról van szó. de végül nem lett baba. Akkor sajnáltuk is mert végül anyámék beleélték már magukat a nagyszülő szerepébe igaz hogy először tőlem vártak gyereket, de nekem akkor nem volt párom, meg nem is akartam.

El kell mondani, először kifog akadni de idővel feldolgozza majd.

2013. júl. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!