Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetk jól gondolom ezt?...

Szerintetk jól gondolom ezt? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
25 vagyok, és most itthon vagyok nyáron másfél hónapig. Eddig megcsináltam minden feladatot, amire megkértek a szüleim. Úgy gondoltam, ez normális, ha segítek itthon, mert ha amúgy sincs más dolgom, miért ne csináljam meg. De ez most változott meg. Van két testvérem, mindkettő leszarja a szüleimet, ha mondanak nekik valamit, meg sem mozdulnak, a nagyobb esetleg azt mondja hogy "kuss" vagy "elhalgass". És részben ebből lett elegem, hogy ha ők nem csinálnak meg valamit, pedig már ők sem kicsik, akkor egyből én. Nem is eősködnek velük. Hagyják hogy feküdjenek, vagy gépezzenek tovább. Ami meg feltette az i-re a pontot, az pedig az, hogy ha valamit nem csinálok meg, egyből azt mondják, hogy sose csinálok semmit, eddig se csináltam. És ezt óriási igazságtalanságnak érzem. így az utóbbi napokban folyton veszekedés volt, mert nem "engedelmeskedtem". Nekem ez kicsit szolga-szerepnek tűnik, csak most tűnt fel, pedig már én sem vagyok kicsi. Szóval úgy döntöttem, már nem fogom csinálni semmit én sem. Magamtól megcsinálom amit megcsinálnék amúgy is, mondjuk rendben tartom az udvart, de mást amit mondanak nem. Ez elég gyerekesnek tűnik, meg konfliktust szül, de most tisztán kiderült, hogy addig vagyok jó, míg engedelmeskedek, a másik kettőnek meg nem kell csinálnia semmit. Igazságtalan.

2013. aug. 1. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy mivel eddig megcsináltál mindent, ezért az az alap a szüleidnek. Így ha most nemet mondasz bármire is, akkor a korábbi önmagadhoz képest "engedetlen" vagy.

Van lehetőséged függetlenedni? Mert én a helyedben már rég elhúztam volna otthonról.

2013. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30 vagyok az öcsém 24.ha valamiben segiteni kell én vagyok előkapva mert öcsi úgy áll hozzá a dologhoz hogy apu 1perc alatt kiakad és inkább elzavarja,ne segitsen.Azon kivül hogy néha lecseszem öcsit hogy lehet dög nem teszek mást.Segitek anyuéknak és kész,nem lakok otthon ha szólnak segitek mert úgy érzem ezzel tartozom nekik.
2013. aug. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Az lenne a helyes reakció, ha ŐKET próbálnád meg rávenni a munkára, nem pedig az, hogy te is bevágod a durcát!


Egyébként mégis mikre kérnek a szüleid?

Mert nekem az is furcsa, hogy egy 25 évest szólongatni kell, hogy csináljon valamit.


Főzni, mosni, mosogatni, elpakolni, levágni a füvet, bepakolni a fáskamrába?

Ilyesmire kérnek?

2013. aug. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Úristen ezek egy 25 éves ember gondolatai tényleg?
2013. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja, azok. Egyébként meg valamiért szólni kell, igen, mert nem vagyok gondolatolvasó, de szerintem ebben nincs semmi, hogy nem pitizek hogy épp mit kell csinálni, hanem ha kell valami, akkor mondják meg.


Egyébként függetlenedve vagyok, csak most épp hazamentem nyaralni.

2013. aug. 1. 13:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Én át tudom érezni a kérdező szavait. Nálam is az van, hazajövök 3 hónap után 2 napra, akkor rögtön "munkaerő" vagyok, be vagyok fogva minden kis sz_rra, gyere kapálni, gyere ásni, gyere fát bepakolni, takaríts ki, aztán ha nem ugrok elsőre akkor jön a lecseszés.


A másik meg pont ez a "nekem furcsa hogy 25 évesnek szólni kell" dolog. Nekem is volt hogy mondták hogy mert én sosem kérdezem meg kell e segíteni...hát mondom basszus, ha valami kell akkor úgyis rögtön mondjátok, nem? Ha meg az van, hogy nekiállok bármit magamtól csinálni, akkor jön az hogy miért ezt csinálom miért nem azt, meg ha már ezt megcsináltam, csináljam már meg azt is...meg aztán jön hogy miért így csináltam, miért úgy...aztán elveszik a kedvem az egésztől.


Meg ez tényleg úgy van, hogy ha több gyerek van, akkor mindig csak az egyik van ugráltatva, tökmindegy hogy éppen mi dolga van, és ez fárasztó tud lenni. Főleg ha az embernek az év 90%-ban megvan a saját életritmusa, a saját dolgai amit rendez, aztán ha hazamegy akkor rögtön jön a csináld ezt csináld azt.


De ettől függetlenül ha normálisan kérnek valamit, akkor azt megcsinálom, de azt már gáznak tartom ha a gyerek úgy beszél a szüleihez mint a kutyához. Meg itt a szülőkkel is baj van, én is tudom utálni azt, mikor a 100 hülyeségükből 1-et épp nem akarsz azonnal megcsinálni, és rögtön jön az hogy "soha nem csinálsz semmit".


Nem tudom mi a jó megoldás mondjuk, lehet én is megmondanám hogy ott a másik 2, szóljatok annak, csak akkor meg megint le leszel a lusta aki nem csinál semmit.

2013. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!