Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy reagálnátok az alábbia...

Ti hogy reagálnátok az alábbiakra? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Nemrég kitettem egy másik kérdést, amiben leírtam, hogy összevesztem apámmal, ezért nem hajlandó segíteni a párommal készített vállalkozásban, a fejemhez vágta, hogy a drogos húgom sokkal jobb nálam és őt jobban szereti, és hogy takarodjak el a házából. Fogtam a cókmókom és elmentem, azonban a párom szüleinél sem maradhattunk 3 napnál tovább, így anyám magyarázkodására hazajöttünk. Persze azóta is csak folytatják, már anyám is ki akar paterolni a házból, már mondtam neki, hogy egy jövedelemmel nem rendelkező, nappali tagozatos lányt nem lehet csak úgy kitenni az utcára, rokontartást fogok követelni, mivel a pénzem lassacskán el fog fogyni (azért, mert kényszerít, hogy tartsam el magam itthon, sőt még a húgomnak is mi vásárolunk rengeteg mindent). De nem ez a lényeg a kérdésemet illetően...

Kiderült, hogy a múltkori nagy veszekedésnél apám a hátam mögött olyanokat mondott anyámnak, hogy utánam jön és közli velem, hogy nem is az apám, menjek és keressem meg az igazi apám, ha annyira támogatás kell, itt van 2 faluval arrébb egy nevén nevezett férfi. Korábban is vágtak már a fejemhez ilyen dolgokat, hogy aki felnevelt, nem is az apám, hanem valaki más az, de állítólag apám nem tudta, ki az. Ekkor értettem meg, miért nem érdekeltem sosem és miért nem foglalkozott velem gyerekként, miért olyan hűvös velem mindig, a húgommal meg miért nem. Mindig is tudtam, hogy őt mindketten jobban szeretik. Már többször fontolgattam a DNS tesztet, de sajnáltam rá a pénzt, azonban már nagyon érdekel az igazság, szerinted szánjak rá pénzt? Így, konkrét apa jelölttel már tudni akarom az igazat (bár úgy érzem magam, mint egy szappanoperában). Veszíteni valóm már nincs (a vizsgálat árán kívül). Ez azért is jelentőséggel bírhat, mert hivatalosan a szüleim unokatestvérek és mindig is rettegtem, hogy majd ha nekem lesz gyerekem, nem-e lesz emiatt beteg. Ti mit tennétek a helyemben? (Persze azon kívül, hogy néhány hónapon belül lelécelek és vissza sem nézek...).


2013. aug. 13. 13:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Fél évig kinn dolgoztam külföldön, ezért van még pénzem, amiből eltarthatom... egyelőre...


"szerintem ne érdekeljen ki az apád. őt érdekelte eddig ki vagy te? magaddal foglalkozz és a jövőddel."


Igen, érdekelte, hónapok óta azt hallgatom, hogy ő nem is az apám, most azt, hogy menjek az igazihoz, de amúgy DNS-tesztet nem hajlandó csinálni. Mindegy, hajból is lehet, azt tudok szerezni... max. így drágább. Már annyira érdekel, főleg a leendő gyerekeim egészsége miatt is, azért nem mindegy.

2013. aug. 13. 13:42
 12/19 Mysticista ***** válasza:
úgy értem az igazit...őt eddig érdekelted? mert nem úgy tűnik. de tényleg fontos ki az apád?? minek kell ezt csűrni-csavarni? menj el...és kezdj élni, mert ez nem élet.
2013. aug. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg miért nem beszélgetsz el édesanyáddal őszintén. Ő biztos tudja ki az apád, lehet megspórolnád a dns-teszt árát."


Már próbáltam, hisz vagy (kb.) fél éve ez megy már. Próbáltam szépen, próbáltam erőszakosabban, csak azt hajtogatja, hogy ne aggódjak. Pff.... De múltkor meg, amikor nem voltam ott és apám a fentieket mondta, akkor a húgom szerint anyám semmit nem tagadott, az az a megnevezett személy lenne az apám! Ráadásul gyerekkorom óta érzem, hogy nem szeretnek úgy, mint a húgom... ez elég magyarázat lenne erre is.

2013. aug. 13. 13:47
 14/19 A kérdező kommentje:
Szeretek pontot tenni a dolgok végére, úgyhogy valószínűleg meglépem ezt a tesztes dolgot.
2013. aug. 13. 13:49
 15/19 Mysticista ***** válasza:
és az miért lesz jobb neked? mit kezdesz a valódi apáddal? aki eddig rád se nézett? vagy mit dörgölsz a mostani "apád" orra alá? azt amit amúgyis tud? olyan lelki sértéseket fogsz tőle kapni, hogy meg fogod bánni...nagyon
2013. aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
De ez a kétség még rosszabb. Ha nem az apám, legalább megérthetem végre, miért volt olyan velem gyerekként... Az igazi apám meg valószínűleg azt sem tudhatja, hogy létezem. És így, hogy a szüleim unokatestvérek, kötelességemnek érzem, hogy kiderítsem az igazat. Anyámat meg kicsit sem sajnálom, képes lenne feljelenteni, hogy kidobhasson a házából, ma ezt mondta.
2013. aug. 13. 14:11
 17/19 Mysticista ***** válasza:
azt sem értem unokatestvérek...hogyan lehetnek...érted. 150 éve még ok volt a vagyon miatt, de manapság....
2013. aug. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Undorító, de nem tudok vele mit kezdeni. Többen is tudják már, hogy azok, idegenek is megmondták már. Szégyellhetik magukat...
2013. aug. 13. 14:22
 19/19 anonim ***** válasza:
csináltattál tesztet? van fejlemény?
2013. aug. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!