Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet ez egy fajta terhességi...

Lehet ez egy fajta terhességi pánik? Változhat ez? Mint józan ember mire törekedjek?

Figyelt kérdés

Én 39 a feleségem 37 éves. 5 évvel ezelőtt már egyszer teherbe esett (nem tőlem, utána ismertem meg) és akkor az abortusz mellett döntött. Hozzátartozik, hogy amikor megismertem sem volt oda a gyerekekért, legtöbbször úgy nyilatkozott, hogy idegesítik őt, nem tudja elképzelni, hogy valaha is gyereke legyen. Összeházasodtunk, én az első időszakban rágtam a fülét, de aztán megbékéltem a gondolattal, hogy nem lesz gyerek. Volt 1-2 alkalom, amikor úgy tett, mintha mégis akarná, de az utolsó pillanatban meggondolta magát. Engem már nem érdekelt a dolog annyira.


Idén tavasszal furcsa pálfordulást történt, ő kezdte el irigykedve nézni mások babáit az utcán, és többször emlegette, hogy milyen jó lenne neki is egy kisbaba. Mivel 37 éves ezért gyakran hozzátette, hogy neki már úgysem jön össze. Aztán ovulációs teszteket vett, és minden hónapban tesztelgetett, majd egyszer csak közölte, hogy peteérése van, most próbálkozzunk. Én persze örültem a dolognak, hogy végre megváltozott. Második hónapban összejött a dolog. A teszt pozitív, ám öröm helyett jött a rémség.


Azt mondta, hogy nem akar gyereket, csak az én nyomásomnak nem bírt már ellenállni. Semmilyen nyomást nem gyakoroltam rá. Ő arra számított, hogy úgysem jön össze. Bár a babákat szereti de a gyerekeket utálja és azt gondolja, hogy ez a gyerek meg fogja ölni, mert miatta fog meghalni a szülőszobán. Ha meg nem, akkor úgysem fogja szeretni, mert tönkre fogja tenni a testét. Retteg a szülés következményeitől. Ha lehetne, biztos véget vetne az egésznek, de abortuszról hallani sem akar, mert mivel már egyszer végigcsinálta, újra nem fogja. Bízik benne, hogy a terhesség elhal. (7. héten vagyunk, orvoshoz jövő hétre megyünk)


Lehet ez egy terhességi pánik? Változhat ez? Mint józan ember mire törekedjek?

Arra, hogy kihordja és szülessen meg a baba, vagy arra, hogy rávegyem, mégis szakítsa meg a terhességet? Jelenleg az az álláspontja, hogy nem akar tudomást venni róla. Orvoshoz elmegy, de túlélni akarja az egészet, a baba egyáltalán nem érdekli.



2013. aug. 14. 15:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
78%
jaj. Ez egy nagyon komoly pszichózisnak látszik. Minél előbb egy pszichológushoz menjen - semmire ne vedd rá csak erre!- és a szakember megpróbálja kioldani ezt a görcsöt belőle.
2013. aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
74%
Arra törekedj, hogy ne a te nyomás oda döntsön egyik vagy masik irányban, egyebken ritka hulye egy no, mar ne s haragudj.....
2013. aug. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
88%

Jézusom, én most nagyon ledöbbentem.

Nő vagyok, még nincs gyerekem és nagyon félek a szüléstől és úgy egyáltalán az anyaságtól is, de ne haragudj, aki még 37 évesen sem érzi úgy, hogy a születendő gyerekét majd szeretni tudja, az miért vállal gyereket?

2013. aug. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is pszichológus. Itt valami sokkal mélyebb félelem lehet a háttérben.

Egyébként meg nem kell az összes gyereket szeretnie, elég a sajátját!

2013. aug. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon durva, és sajnálom hogy ilyen helyzetben vagytok! Szerintem az előző abortuszt sem dolgozta fel rendesen, lehet hogy ezért érez igy. Valamilyen segitséget kellene igénybevenni, a nőgyógyászt is megkérdezhetitek hova érdemes mennetek. Ilyet még nem is hallottam hogy valaki azt várja hogy elhaljon a magzat. Ha mégis megtartjátok akkor mindenképpen járjon a feleséged terheseknek való tanfolyamokra, szülésfelkészitőre, terhestornára hogy ne legyen egyedül és legyen kapcsolata olyan nőkkel akik szintén várandósak. Talán segit neki.
2013. aug. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:
Azért reménykedik abban, hogy elhal a magzat, mert akkor nem kell elvetni de megoldódik a probléma. Ő maga nem vetetné el és tenni sem tett eddig semmit a magzat ellen. Rettenetesen fél, hogy meghal, tönkremegy a teste, rossz anya lesz.
2013. aug. 14. 15:42
 7/64 anonim ***** válasza:

A feleségednek szakemberre van szüksége, nehogy a terhesség alatt csináljon magával és a babával valamit.

Betegesen fél, hogy elvesziti alakját.

2013. aug. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 A kérdező kommentje:

Sajnos kizárt, hogy pszichológushoz menjen. Nőgyógyászhoz igen, de pl. szerintem semmilyen felkészítőre nem fog járni.

Én nagyon sajnálom, mert látom, hogy nagyon-nagyon szenved. Tudja, hogy az elvetés szörnyű dolog, de semmi pozitívat nem lát a megtartásban sem.

2013. aug. 14. 15:51
 9/64 anonim ***** válasza:

A negyedik vagyok.

Miért fél attól, hogy meghal?

Miért fél attól, hogy rossz anya lesz? Milyen szerinte egy jó anya? És szerinted?

2013. aug. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
56%

:O

Szerintem én is így járnék, ha teherbe esnék.

Mondjuk 100 %, hogy én elvetetném.

Mit mond az abortuszra, miért nem akarja?

Ha a gyerek halna el benne, az is ugyanúgy végződik.

2013. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!