Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet ez egy fajta terhességi...

Lehet ez egy fajta terhességi pánik? Változhat ez? Mint józan ember mire törekedjek?

Figyelt kérdés

Én 39 a feleségem 37 éves. 5 évvel ezelőtt már egyszer teherbe esett (nem tőlem, utána ismertem meg) és akkor az abortusz mellett döntött. Hozzátartozik, hogy amikor megismertem sem volt oda a gyerekekért, legtöbbször úgy nyilatkozott, hogy idegesítik őt, nem tudja elképzelni, hogy valaha is gyereke legyen. Összeházasodtunk, én az első időszakban rágtam a fülét, de aztán megbékéltem a gondolattal, hogy nem lesz gyerek. Volt 1-2 alkalom, amikor úgy tett, mintha mégis akarná, de az utolsó pillanatban meggondolta magát. Engem már nem érdekelt a dolog annyira.


Idén tavasszal furcsa pálfordulást történt, ő kezdte el irigykedve nézni mások babáit az utcán, és többször emlegette, hogy milyen jó lenne neki is egy kisbaba. Mivel 37 éves ezért gyakran hozzátette, hogy neki már úgysem jön össze. Aztán ovulációs teszteket vett, és minden hónapban tesztelgetett, majd egyszer csak közölte, hogy peteérése van, most próbálkozzunk. Én persze örültem a dolognak, hogy végre megváltozott. Második hónapban összejött a dolog. A teszt pozitív, ám öröm helyett jött a rémség.


Azt mondta, hogy nem akar gyereket, csak az én nyomásomnak nem bírt már ellenállni. Semmilyen nyomást nem gyakoroltam rá. Ő arra számított, hogy úgysem jön össze. Bár a babákat szereti de a gyerekeket utálja és azt gondolja, hogy ez a gyerek meg fogja ölni, mert miatta fog meghalni a szülőszobán. Ha meg nem, akkor úgysem fogja szeretni, mert tönkre fogja tenni a testét. Retteg a szülés következményeitől. Ha lehetne, biztos véget vetne az egésznek, de abortuszról hallani sem akar, mert mivel már egyszer végigcsinálta, újra nem fogja. Bízik benne, hogy a terhesség elhal. (7. héten vagyunk, orvoshoz jövő hétre megyünk)


Lehet ez egy terhességi pánik? Változhat ez? Mint józan ember mire törekedjek?

Arra, hogy kihordja és szülessen meg a baba, vagy arra, hogy rávegyem, mégis szakítsa meg a terhességet? Jelenleg az az álláspontja, hogy nem akar tudomást venni róla. Orvoshoz elmegy, de túlélni akarja az egészet, a baba egyáltalán nem érdekli.



2013. aug. 14. 15:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
+amit már említettem, életkora miatt veszélyeztetett lesz, de nem kell ettől sem megijedned, ez azt jelenti, jobban figyelnek rá az orvosok. (egyébként minden kismama szorong- hogy lesz, mint lesz, nem leszek jó anya stb -csak itt több oknál fogva ez fokozottabb)
2013. aug. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:

Ne aggódjál mindent meg fog tenni, csak hisztizik neked, mert megteheti.

Egyébként ahova megy vizsgálatra az orvoshoz, beszéljél vele, hogy a feleséged hogyan áll a terhességhez, hátha tud segiteni neki.

Találkozzon kismamákal,beszélgessen és igy erõt adnak egymásnak, de még mindig szakemberre lenne szüksége, hacsak nem téged akar csakugy kikésziteni.

2013. aug. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 A kérdező kommentje:
A feleségem nem túl szociális, nincsenek barátnői, sztem egy percet sem fog beszélgetni senkivel. Az orvossal igyekszem majd beszélni, de az sem lesz egyszerű.
2013. aug. 15. 13:57
 34/64 A kérdező kommentje:
Azt is közölte hogy védőnőhöz sem fog menni, és őt be sem engedi a lakásba. Gondolom ennek jogi következményei lehetnek.
2013. aug. 15. 14:45
 35/64 anonim ***** válasza:

A szüleivel beszéltél már errõl?

Ne haragudjál, a feleséged valóban beteg, kezelésre van szüksége, ha akarja ha nem!

Minek akart teherbeesni,ha ilyen felfogással bir?

En már csak azt kérdezném, hogy milyen nõ az ilyen,aki maga sem tudja, hogy mit akar, hát nem szeretnék a helyedben lenni!

2013. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
Ja és természetesen van jogi következménye.Az orvosnak mindenképpen mondd el!
2013. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 A kérdező kommentje:
Nem beszéltünk még a szülőkkel. Ők teljesen ab ellenesek, ha elmondaná, akkor abból kényszer lenne.
2013. aug. 15. 15:31
 38/64 anonim ***** válasza:

Azok alapján amit elmondtál, a feleségeddel nagyon nagy gondok vannak és nem a terhesség miatt, az csak jobban kihozza. Én a gyereket nem félteném a helyedben amíg meg nem születik, a természet megoldja, hogy mindent megkapjon. Mondd meg neki, hogyha nem foglalkozik a terhességgel, azzal saját magának sokkal jobban árt, mert azon fog igyekezni a teste, hogy a gyereknek minden meglegyen. Hanem azután már sokkal jobban. Ha rosszul áll hozzá a saját anyja, az az egész életét tönkre teheti.

Én a helyedben arra törekednék, hogy tartsa meg, mert te nagyon jó apajelöltnek tűnsz, és közben azon küzdenék, hogy rájöjjön a problémára (amivel csak lehet, orvos, szülők segítsége stb). Nem értek egyet azzal, hogy mindent nézz el neki és csak támogasd.

2013. aug. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
Szia, én pszichológiát hallgattam az egyetemen (most babázok, felfügesztettem a tanulmányaimat). Azt javaslom mindenképpen keressetek fel egy szakembert, mert feltételezem, hogy az ő születése illetve anya-/szülő kapcsolatában van probléma, amit oldani kell. Ennyiből nehéz bármit mondani, de egyértelmű, hogy ez az ambivalencia, mellyel az anyasághoz, gyermekáldáshoz áll, azaz ez a hatalmas mértékű ellenkezése (ugyanakkor vágya mégis a babára) valami szorongáshoz vezethető vissza, amivel dolgozni kell. Akkor is ha megtartjátok a babát (legfőképpen ebben az esetben!de a teljesebb élet érdekében mindenképpen!). A jelenlegi érzelmei is már alakítják a magzat érzelmi világát, illeve születésélményét. Az anya negatív érzelmei a terhesség alatt, a felnőttkorban is nagyon jól visszakövethető. Tehát a kisbabátok nagyon is részesül 7 hetes kora ellenére ezekben az érzésekben, számtalan kutatást végeztek már ebben a témában. Elképzelhető, hogy a saját anyja érzelmeit éli ezzel újra, amit vele érzett a babavárás alatt. Mindenképpen a szakembert javaslom, ezt tartom számotokra a legjózanabb döntésnek. Sajnos már az is bebizonyosodott, hogy a gondolatnak ereje van, ha sokat gondol negatív eseményekre, akkor "létrehozhatja" őket. Őszintén kívánom, hogy közös erővel feloldjátok ezt a problémát és örömben várjátok a kisbabátokat!
2013. aug. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
A feleséged BETEG. A te dolgod pszichológushoz vinni, vagy azt hozni hozzá, de komoly bajok lesznek. Nehogy benne legyetek a hírekben azzal hogy a wc-be dobta a babát meg stb. Nagyon nagyon rosszul hangik amit írtál... Az egészsége miatt ne addógjon, baba nélkül is megbetegethet bármikor. Sőt, a szülés olyan löketet ad neki, hogy évekig utána fiatalos és energikus lesz. Arra törekedj, hogy mindél többet beszélgess vele, furcsa hogy barátnői sincsenek. Az orvost hívd fel hogy szerinte mit tegyél...
2013. aug. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!