Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet ez egy fajta terhességi...

Lehet ez egy fajta terhességi pánik? Változhat ez? Mint józan ember mire törekedjek?

Figyelt kérdés

Én 39 a feleségem 37 éves. 5 évvel ezelőtt már egyszer teherbe esett (nem tőlem, utána ismertem meg) és akkor az abortusz mellett döntött. Hozzátartozik, hogy amikor megismertem sem volt oda a gyerekekért, legtöbbször úgy nyilatkozott, hogy idegesítik őt, nem tudja elképzelni, hogy valaha is gyereke legyen. Összeházasodtunk, én az első időszakban rágtam a fülét, de aztán megbékéltem a gondolattal, hogy nem lesz gyerek. Volt 1-2 alkalom, amikor úgy tett, mintha mégis akarná, de az utolsó pillanatban meggondolta magát. Engem már nem érdekelt a dolog annyira.


Idén tavasszal furcsa pálfordulást történt, ő kezdte el irigykedve nézni mások babáit az utcán, és többször emlegette, hogy milyen jó lenne neki is egy kisbaba. Mivel 37 éves ezért gyakran hozzátette, hogy neki már úgysem jön össze. Aztán ovulációs teszteket vett, és minden hónapban tesztelgetett, majd egyszer csak közölte, hogy peteérése van, most próbálkozzunk. Én persze örültem a dolognak, hogy végre megváltozott. Második hónapban összejött a dolog. A teszt pozitív, ám öröm helyett jött a rémség.


Azt mondta, hogy nem akar gyereket, csak az én nyomásomnak nem bírt már ellenállni. Semmilyen nyomást nem gyakoroltam rá. Ő arra számított, hogy úgysem jön össze. Bár a babákat szereti de a gyerekeket utálja és azt gondolja, hogy ez a gyerek meg fogja ölni, mert miatta fog meghalni a szülőszobán. Ha meg nem, akkor úgysem fogja szeretni, mert tönkre fogja tenni a testét. Retteg a szülés következményeitől. Ha lehetne, biztos véget vetne az egésznek, de abortuszról hallani sem akar, mert mivel már egyszer végigcsinálta, újra nem fogja. Bízik benne, hogy a terhesség elhal. (7. héten vagyunk, orvoshoz jövő hétre megyünk)


Lehet ez egy terhességi pánik? Változhat ez? Mint józan ember mire törekedjek?

Arra, hogy kihordja és szülessen meg a baba, vagy arra, hogy rávegyem, mégis szakítsa meg a terhességet? Jelenleg az az álláspontja, hogy nem akar tudomást venni róla. Orvoshoz elmegy, de túlélni akarja az egészet, a baba egyáltalán nem érdekli.



2013. aug. 14. 15:14
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 A kérdező kommentje:
Most igazából már annyira legyengítette a terhesség a feleségem (hány is naponta 1-2x), hogy már gondolkodni sincs nagyon ereje. Utolsó álláspontja, hogy a babát nem bántja, de nem tudja elképzelni, mi lesz. Depressziós.
2013. szept. 2. 10:42
 52/64 anonim ***** válasza:

Kérdezõ hiszen te is tudod, hogy nincs rendben a feleséged, mégsem viszed orvoshoz!!!!

Ez természetes, hogy hányik az elsõ 3 hónapban, de legalább neked legyen eszed, hogy segitséget kérjél!

2013. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:

"hogy a babát nem bántja, de nem tudja elképzelni, mi lesz."

Nagyjából minden első baba váráskor ezt érzi a leendő anya. Az önzésből az átadásba mennek át folyamatosan a dolgok - és egyszer valamikor megérzi, hogy ez mennyivel jobb.. Adni jó.. életet, szeretetet, törődést adni meg az élet értelme. Hálás lesz érte az ember, boldog, ha adhat.

"Az legyen hálás, aki ad"- mondja egy zen buddhista paradoxon.

2013. szept. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 A kérdező kommentje:

Akinek nincs betegségtudata, azt hogy viszed el orvoshoz? Pláne mentális probléma esetén. Ő nem magában látja a hibát. Azt gondolja, hogy rosszul döntött és most megszenvedi.

Nem érzi magát "elmebetegnek".

2013. szept. 2. 20:09
 55/64 anonim ***** válasza:

Errõl van szó, hogy neki nincs betegségtudata, ezért kell neked és a családnak segiteni rajta!

Nem mondta senki sem, hogy "elmebeteg" csak egyszerüen nincs rendben a gondolatai és ebben fog neki segiteni a szakember!


A babafejlõdéséhez egy nyugodt kiegyensulyozott anya kell!

Pszichológushoz vidd el,ahol ki fogják beszéltetni ami nyomja a szivét, nem pszichiaterhez!

2013. szept. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 A kérdező kommentje:
Hogy viszel el valakit pszichológushoz, aki NEM akar odamenni. Naponta hozom fel a témát és csak veszekedés lesz belőle. Az indok: "nem hülye vagyok, hanem nem szeretnék gyereket".
2013. szept. 2. 21:32
 57/64 anonim ***** válasza:
42%
Akkor ne beszélj róla vele. Hanyagold a témát. Nem "hülye", csak megszokta az önző, önmagáért való életet. De fentebb írtam, ez változni fog, legyél türelmesebb te is.
2013. szept. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2013. szept. 2. 23:14
 59/64 A kérdező kommentje:

Az újabb UH-n már volt szívhang, ami nagyon meghatotta a párom. Beszélt az orvosokkal is a félelmeiről, hát megnyugtatni 100% nem sikerült, de kicsit oldódott a feszültség. Már szóba sem jöhet nála az AB.


Viszont a folyamatos rosszullétek miatt egyre többet sír és depressziós. Semmit nem tudtak erre javasolni. :(


Nincs valami tuti ötletetek legalább a hányásra?

2013. szept. 6. 11:43
 60/64 anonim ***** válasza:

Na látod, akkor ez már haladás, hogy meghatotta a baba szivdobogása, elõbb-utóbb belenyugszik a gondolataiba.


A hányás az sajnos a terhesség velejárója, nem nagyon lehet rá megoldást találni, de már nem sokáig tart ez az állapot. Egy kicsit legyen odaadóbb és türje az áldott állapotát.

Altalában a lányokkal szoktak többet hányni a kismamák.

Talán az segitene rajta, ha tõbbet menne friss levegõre.

2013. szept. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!