Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista az apám! Szeretnék...

Alkoholista az apám! Szeretnék ez ellen tenni. Szerintetek jó az ötletem (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok. Anyám és apám 20 éve élnek élettársi kapcsolatban. Számomra világos, hogy anyám csak a pénze miatt van apámmal. Már nem szereti apámat, ha szerette egyáltalán valamikor. Apám egész életében ivott. Pár éve sikerült lecsökkentenie az ivások mennyiségét olyannyira, hogy csak szabadnapokon iszik (kamionsofőr, így munkanapon nem ihat). De már nem bírja a szervezete, egy ideje nagyon rossz az egyensúlyérzéke és hányik ittas állapotban. Amikor iszik agresszív, kiabál és nagyon csúnyán beszél. De engem soha nem ütött meg. Én lelkileg teljesen kivagyok. Önbizalom hiányos, magányos, félénk, visszahúzódó, bátortalan és gyenge vagyok. Pszichiáterhez évek óta járok, akinek eddig nem mertem beszélni apámról. Most azonban bátorságot vettem magamon és elhatároztam, hogy a következő vizsgálaton tájékoztatom apámról. Nekem céljaim vannak, sikeres ember szeretnék lenni, nem fogom hagyni, hogy a lelki fejlődésemben akadályozzanak. Márpedig egyértelmű, hogy anyám még, ha kell 20 évig is eltűrné apámat. Tudom, hogy ha beszámolok a pszichiáternek akkor apám meg fog ijedni, és TALÁN megváltozik. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek jól cselekszek-e, ha beszámolok? És milyen lépéseket fog tenni a pszichiáter az üggyel kapcsolatban?

2013. aug. 24. 22:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

dehogy van ott... minden egyes beszélgetést lejegyzünk, de nem írhatjuk olyan helyre, ahol hozzáfér olyan eü dolgozó, aki nem volt jelen. Márpedig egy kattintás, és bárki a kórházban vagy rendelőben megnézheti, hogy 4 évvel ezelőtt mennyi volt a vércukrod, amikor nézték.

Szóval lódíts annak, aki nem dolgozott soha pszichiátrián.

2013. aug. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:

Szerintem tedd azt ami szerinted számodra jó. Ha elmondasz mindent, legalább végre elmondhatod valakinek ami bánt és hatalmas megkönnyebbülés lesz.

Segíthet magadat túl tenni és a sarkadra állni. Ha a pszichiáter nem is lép semmit, legalább te a sarkadra fogsz tudni állni apáddal és anyáddal szemben is ha már fel tudod dolgozni az otthoni problémáidat!

2013. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Tehát összefoglalva:


Apád egy alkoholista söpredék! Ennek ellenére te őt szereted és nem anyukádat, aki önfeláldozón a te érdekedben kitart 1söpredék szar** mellet, csak hogy neked anyagilag jobb legyen. Feláldozza érted az életét a jövőjét, cserében te lenézed!


A pszichiáter semmit sem fog tenni! Neki csak az a dolga, hogy a te siralmaidat hallgassa jó pénzért, pénzetek meg van ezek szerint dögivel, ha erre is kerül, akkor meg minek panaszkodsz?


A magyar családok 95%-ban van minimum 1 alkoholista, de nagyon kevesen tudnak pszichológushoz járni siránkozni...

2013. aug. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Anyu, apu és a bátyám is minimálbérért dolgozik. A bátyámnak az egész havi fizetését le kell adnia, és ha akar valamit venni akkor anyutól kell kérnie. Anyu naponta 3 doboz cigit szív, a bátyám kevesebbet. Anyu a fizetéséből megveszi a saját cigijét és néhány számlát befizet. A többi számláinkat a tesóm és apu fizetéséből fizetjük. Emellett anyu soha semmit nem költ rám, apu lát el mindennel, még kajával is. Ezért mondom, hogy csak a pénzéért kell neki apu, mert neki kell megvennie mindent a házba, befizetni a számlákat, engem el kell látni -minimálbérből. Ha nem lenne apu akkor anyu nem tudna élni a káros szenvedélyének.
2013. aug. 30. 06:47
 15/21 anonim ***** válasza:

Minimálbéres kamionos, ne már! Tudod te mi az a minimálbér?


Tehát 1 alkoholista látja el a háztartást, persze-persze ő vásárol mindent, akkor miből iszik? Ezek szerint mégsem alkesz?


Most akkor anyád tűri el apád, vagy fordítva?


Kezd kamu szagú lenni amiket írsz!

2013. aug. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam nem kamionsofőr, hanem gépkocsivezető, és tényleg minimálbért keres.
2013. aug. 30. 12:48
 17/21 Nádszálkisasszony ***** válasza:

Gyógyszereket is szedsz? Mert a pszichiáter gyógyszeres kezelést (is) ad. Nem inkább pszichológushoz jársz?


Mindenesetre egyikőjük sem mondhatja el senkinek azt amit te mondasz, titoktartásra van szerződve. Akkor ha elmondod őszintén a történeted könnyebb lesz a lelked, sokkal jobban tud majd segíteni a szakember. Édesapád viszont akkor sem fog se megijedni, se megváltozni mert egy alkoholista sajnos mindennél jobban ragaszkodik az italhoz.

2013. szept. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Mindkettőhöz járok. Rivotrilt szedek (15 éves vagyok).
2013. szept. 11. 19:30
 19/21 Marylu ***** válasza:
Szia! Én is dettó ugyan ebben a helyzetben voltam 3 éve. Annyi a lénnyeg szembe kell nézz a félelmeiddel és az apáddal olyan értelemben, hogy elmagyaráznád neki hogy ez nem jó semmire, ha pszichiáterhez visszed azzal pont az ellenkezöjét érred el mint amit szeretnél. Anyukádra vissza térve én megis értem meg nem is ha szereti apudat kikéne álljon melette, de lehet belül már belefáradt ebbe. Akkor te vagy akinek össze kell húzni újra a családot most nem egy hálás feladat de hosszu távon jol jöhetsz ki.
2013. szept. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ha eredményt akarsz elérni inkább a családsegítőhöz fordulj,ott tudnak segíteni a problémádon.
2013. szept. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!