Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi ruha megengedett egy...

Mennyi ruha megengedett egy 16 éves lánynak? Normális ha saját pénzből kell vennie a ruháit?

Figyelt kérdés

OLVASD EL!

A saját pénz az az ünnepekre kapott pénz, zsebpénz sincs!Van pénzünk,NEM az az oka hogy szegények vagyunk, csak anyukám szerint már így is elég ruhám van.Mondjuk van 2 sulis farmerom és a harmadikat már saját pénzből kell vennem. Aztán cipőből is, van

1 szandim

1 zárt cipőm

1 munkásbakancsom (igen,lány vagyk:D)

1 strandpapucsom

ennyi... és ismétlem NEM vagyunk szegények, minden évben megyünk síelni, külföldre nyaralni, van 3 házunk stb.

DE akartam egy ünneplős szandált, évnyitóra és hasonló eseményekre 2000!!Ft-ért és saját pénzből kellett fizetnem mert már van egy szandálom...

Szerintem a szülőknek kéne fizetni minimum 3 hosszúnadrágot,2 rövidnadrágot, 10 pólót, 3 kardigánt.

Rosszul gondolom?



2013. aug. 25. 13:58
1 2 3 4
 11/38 salvadorina ***** válasza:
73%
Először is, az a pénz, nem a saját pénzed. Azt azért kaptad, hogy azt vegyél belőle, amit szeretnél. Tehát ha te még több ruhát szeretnél, akkor azt vegyél belőle. Vagy kérd meg a rokonokat, hogy ne pénzt adjanak, hanem ruhát. Akkor meg gondolom az lenne a baj. Nem értem mi bajod van, amíg nem a SAJÁT pénzedből (amiért megdolgoztál) kell venned, addig egy szavad sem lehet.
2013. aug. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
55%
Erről a Tom Sawyer jutott eszembe, hogy vasárnap elővette a másik ruhát. És cipőt. Mert a vasárnapi iskolába és a templomba normálisan kellett felöltözni. Amúgy rosszul gondolod, ha van saját pénzed miért is a szülőnek kéne fizetnie a gönceidet?
2013. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
75%
Amikor 16 éves voltam, nekem kb 2-3 db farmerom volt, meg hozzá pár pulcsi, és el voltam velük. Mióta egyetemista vagyok és kapok tanulmányi ösztöndíjat, azóta magamnak veszem a cuccaimat (na ezért is kapok megjegyzéseket)
2013. aug. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
66%

kb 14 éves koromig a nővérem ruháját örököltem meg, néha kaptam új ruhákat is. utána meg abból vásároltam magamnak amiket kaptam ünnepekre. ez évente kb 20.000 ft volt. amikor nagyok kellett valami akkor talán adott anyám pénzt. 2011-ben meg elkezdtem vaterázni és szinte fillérekért vettem márkás ruhákat dögivel. Idén meg már én is elkezdtem dolgozni..


Kicsit túlreagálod a dolgokat. még valami: mi soha nem voltunk gazdagok. igaz volt egy nyaralónk amit eladtunk, abból vettünk máshol egy telket, amire építkezni kezdtünk), de anyánk egyedül nevelt minket. soha nem volt segítsége és voltak nagyon rossz időszakaink is, amikor nem volt munkahelye.

2013. aug. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
42%

Én 12 vagyok és VAN munkám. Minden szombaton kihordom az újságokat, alkalmanként 4 eurót (kb. 1200 Ft)kapok. Kb. 2 éve csinálom ezt és költöttem is belőle kajára amikor suli volt és nem anyucitól kértem pénzt, ha meg adott az nélkül hogy kértem volna, vagy elvettem vagy a felét megtartottam és a másik felét a tesómnak adtam. A költekezések után és anyu és tesóm kölcsönkérése után (az árba nincs benne az szülinapra kapott pénz meg ezek) most tartok kb. 40-50 eurónál (kb. 120000-150000Ft)és ha akarok és megkérdezem anyut akkor a SAJÁT pénzemből veszek magamnak egy pólót vagy egy cipőt, esetleg kis táskát. Nagyritka az az eset, ha kell kérnem pénzt. Pénzt akkor kapok, amikor fel kell tölteni a kártyát buszra ami 1-2 hetente van és 5 euró (kb. 1500Ft)1 hétre. És megnézném pl. egy másik 12 évest aki dolgozik és rászánja a szombatját, a tanulást meg pénteken letudja. Remélem érted mit akarok... (bocsi ha a pénz összegeket rosszul írtam, Szlovákiai vagyok és mint mondtam 12, és csak néha-néha tudom hogy kell átváltani euróról Ft-ra az újuló szabályok miatt)

Nekochan, 12/L

2013. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

3as: Nem vagyok elkényeztetett liba, vidéken lakok és én is darlingos kutyazacskón szoktam szánkózni...Kérlek ne hasonlíts össze magaddal, mert amikor te gyerek voltál akkor még más volt a helyzet. Anyám is folyton arról beszél, hogy 'bezzeg mikor én gyerek voltam, sokkal rosszabb sorsom volt'...Ezt nem lehet összehasonlítani, más korszak, más elvárások!

És amúgy meg nem az a baj hogy kevés ruhám van, hanem hogy én fizetem!Van elég pólóm, mert ráköltöttem a szülinapi pénzem.

5#: Én sem húzom le a szüleimet, csak azt kérem hogy ahelyett hogy anyukám venne magának egy 12. táskát, inkább vegyen nekem egy csizmát,amim nincs.

8#: Ha hiszed ha nem, én a ruháim 99%át turizom :D Egyedül a fehérneműt és a farmert nem. (:

2013. aug. 25. 15:45
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
Ebben igazad van,hogy anyádnak nem táskákra meg sielésre kellene költenie a lóvét,de azért csinálja,hogy most jó legyen kicsit neki is,mert ahogy említetted,arra panaszkodik,hogy nehéz volt a gyerekkora.Így megértem,hogy sok mindent most él ki,csak azt nem értem,hogy akkor miért nem ad ugyanannyit a gyerekének,ha amúgy meg megtehetné.Ettől függetlenül akkoris elkényeztet.
2013. aug. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

15#: "És megnézném pl. egy másik 12 évest aki dolgozik és rászánja a szombatját, a tanulást meg pénteken letudja."

Bocs, de ez nem az a hely ahol dicsekedhetsz magaddal, senki nem kíváncsi erre.

Köszönöm azoknak akik normális választ irtak és nem csak a saját 'borzalmas' életüket idebiggyesztették, hogy nekik milyen rossz volt anno.

2013. aug. 25. 16:07
 19/38 salvadorina ***** válasza:
100%
Kedves 15-ös, ez mind szép és jó, csak itt 16 éven alul SENKI nem dolgozhat, mert büntetik. Szóval biztos akad sok sorstársad, de nem Magyarországon. Én is dolgoztam volna 12 évesen, ha lehetett volna, de nem lehetett.
2013. aug. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
78%
Tulajdonképpen kaphatnál ruhát is ünnepekre, de így elkapod a pénzt, amiből olyan ruhát veszel, ami a te ízlésednek felel meg, hol itt a gond?! Nem saját keresett pénzből veszed, hanem AJÁNDÉK pénzből, szóval nem értem miért is vagy kiakadva...Az alap készlet, ami a minimum, az meg van, azon felül meg tudsz venni az ajándék pénzedből!
2013. aug. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!