Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi ruha megengedett egy...

Mennyi ruha megengedett egy 16 éves lánynak? Normális ha saját pénzből kell vennie a ruháit?

Figyelt kérdés

OLVASD EL!

A saját pénz az az ünnepekre kapott pénz, zsebpénz sincs!Van pénzünk,NEM az az oka hogy szegények vagyunk, csak anyukám szerint már így is elég ruhám van.Mondjuk van 2 sulis farmerom és a harmadikat már saját pénzből kell vennem. Aztán cipőből is, van

1 szandim

1 zárt cipőm

1 munkásbakancsom (igen,lány vagyk:D)

1 strandpapucsom

ennyi... és ismétlem NEM vagyunk szegények, minden évben megyünk síelni, külföldre nyaralni, van 3 házunk stb.

DE akartam egy ünneplős szandált, évnyitóra és hasonló eseményekre 2000!!Ft-ért és saját pénzből kellett fizetnem mert már van egy szandálom...

Szerintem a szülőknek kéne fizetni minimum 3 hosszúnadrágot,2 rövidnadrágot, 10 pólót, 3 kardigánt.

Rosszul gondolom?



2013. aug. 25. 13:58
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Más idők? 17 éves vagyok én is :D

Hármas voltam.

2013. aug. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval, én is mindig ünnepekre kaptam ruhát/cipőt, pénzt viszont nem, és szerintem ez a legtöbb gyereknél így van. Persze, ha valami kellett, mert tönkrement, akkor azt megvették nekem.

Ha neked ez így nem tetszik, akkor beszéld meg a szüleiddel, de lehet ők pont úgy gondoljék kapsz annyi pénzt, hogy olyan ruhát vegyél magadnak amit akarsz.

2013. aug. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkoromban általában 2 nadrágom volt, 5 felsőm, ami sulis, néhány szakadt otthonra. Egyetlen cipőm volt őszre-télre, egy bakancsom vagy csizmám, ha hó volt, max. 2 pulcsim, egy strandpapucsom, aztán kb. ennyi. Nyilván volt sálam, sapkám, kabátom. És nem is kellett több. Mert ha kaptam újat karácsonyra, akkor úgyis az volt, hogy egy régebbit kiselejteztem.


Ma meg, felnőttként sincs sok ruhám. Nagy vágyam volt egy gardrób szoba, mert az milyen jó, ere ez a vágyam teljesült idén, de kiderült, hogy tök üresen kong a szoba a szánalmas pár ruhám himbálózik bent :D Úgyhogy oda kerültek a könyvek és az egyéb dolgok, amiket nem használunk minden kap, de kell neki hely. pl. létra :D :D

Nem értem, minek halmozni a ruhákat, úgyis megunod, kimegy a divatból egy szezonra bőven elé annyi ruha, amit írtál.

2013. aug. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
53%
Jajj te szegény :( én 16 éves korom óta melozok és magamnak veszek mindent. ruha, tampon, spray, tusfürdö, sapmon stbstbstb.. nehogymár megsjanáljunk mert te nem kapsz csak 4 nadrágot :(
2013. aug. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
amugy én is turibol vásárolok de olyan jo ruhákat össze szedek h mindneki kérdezi honnan vannak :D volt h 2 ezer ftért vettem 4 felsöt:D én az angexban szoktam vásárolni nem ilyen ocska turit kell elképzelni :D tedd te is ezt! amugy semmi baj nincs azzal hogy a saját pénzedböl kell vásárolnod a ruhákat én is saját pénzböl veszem 15 éves korom ota :)) eszembe nem jutna anyumtol pénzt kérni ruhára :D nekem rengeteg ruhám van, de mindet magamnak vettem abbol amit magamnak kerestem:D szoval ne durcizz hanem vásárolj abbol amit kapsz ajcsira stb:)) 18L
2013. aug. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

#24 (utolsó előtti): Gratulálok,amíg te melózol, addig én TANULOK, leteszek 2 felsőfokú nyelvvizsgát, és olyan munkát kapok ami 2x annyit keres mint amennyit te fogsz. Csak sajnálni tudlak hogy 16 évesen befejezed a sulit,ahelyett hogy továbbtanulnál...

25#: Én a piacon turizok, meg néha hádában, ha akció van. Mind a kettő rövidnadrágom onnan van, 500 ftért darabja :)

Mulkor egy hollisteres kardigánt vettem 400ftért! :D (nem azrt vettem meg mert hollisteres, hanem mert tetszett:))

2013. aug. 25. 18:29
 27/38 anonim ***** válasza:
77%
Én is tanulok..már megvan az érettségim és két évet fogok még letenni h szakmám is legyen:) nem értem miböl gondolod hogy aki dolgozik az már nem tanul..te kis elkényeztetett vmi..
2013. aug. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban csak ennyi ruhád van akkor igazad van. Ahogy leírtad a szüleid megengedhetnék maguknak, hogy plusz ruhákat vegyenek neked, de nem teszik helyette maguknak vásárolgatnak.

Legalább is nálunk úgy van, hogyha anyagilag pluszban vagyunk akkor nem köteleznek a pénzem költésére pedig nem vagyunk milliomosok.

Szerintem ha a szülő megteheti és a gyerek nem százezreken csücsül akkor ennyit igazán kifizethetnének.

2013. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem adod el azokat a ruháid amit esetleg már nem használsz és veszel az árából újat?:)

Persze ha van olyan:)

2013. aug. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
76%

"Gratulálok,amíg te melózol, addig én TANULOK, leteszek 2 felsőfokú nyelvvizsgát, és olyan munkát kapok ami 2x annyit keres mint amennyit te fogsz."


aztán majd ott állsz a friss diplomáddal, és csodálkozol és jól megsértődsz, hogy nem hullanak a zsíros állások az öledbe, illetve kezdő pénznek nem kapsz százezreket. de végülis lenézheted a szorgos melóst, akinek legalább van állása. ha nem lennének ők, mit ennél pl.

2013. aug. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!