Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a 2 variáció...

Szerintetek a 2 variáció közül melyik lenne a legjobb a gyermekemnek?

Figyelt kérdés

A párom és én 1 éve vagyunk házasok és most lesz kisbabánk. :) 9.hónapban vagyok, tehát már bármikor jöhet. Neki is van 1 háza a szüleivel, nekem is ugyszint. Ittis ottis teljesen tágas lakható és felujitottuk mindkettőt. A kérdésem az lenne, hogy ha a 2 család közül választhatnátok melyiknél élnétek, a leendő gyermeknek kivel lenne jobb?

1. Nálunk- nagymamám agyvérzéses, néha kikapcsol, viszont ápolásra szorul mert rajtam kivül nincs senkije, a fia azaz az apám pedig alkoholista a rosszabb fajtából, dolgozik igaz, mert még fiatal,de hétvégente taccson van és olyankor ami a szájára jön mindent mond, néha még verekedésig is fajul.

2. A férjemnél- anyósom és apósom maradi mindenbe belefolyó belekotnyeleskedő emberek, maradi felfogással, akik nem hagynak élni és önállóan létezni. Alkohol nem játszik nálunk szerepet, viszont a kibálás a kötekedés ott is jelen van, ott nem hétvégente hanem mikor hogy változó.

Jelenleg nálunk élünk, előtte a férjemnél laktunk, sem itt sem ott nem volt semmi jó.A legjobb egy külön lakás lenne ez természetesen mi is tudjuk, de az anyagiak ezt nem teszik lheteővé, és igy a gyerek mellett még az albérlet sem jöhet szoba.



2013. szept. 7. 16:19
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Őőő, most jól értem, hogy azon gondolkodtok melyik szülőpár nyakára szüljél?


Ne is haragudj, de hány éves vagy? Normálisnak érzed magad? Dolgoztok gondolom, miért nem költöztök közösen saját lakásba vagy albérletbe legalább? MIért kell felnőtt embereknek más házába szülni?! Ráadásul a választék egy agyvérzéses+alkoholista pár vagy pedig egy kotnyeles és kötekedő házaspár, akik valószínűleg minden csak nem nyugodt környezet az érkező gyermeknek.


Komolyan úgy érzed, hogy felelős és értelmes döntés volt gyermeket vállalni úgy, hogy a nyugodt körülmények és a megfelelő anyagiak sem adottak ahhoz? Minek a gyerek, ha arra sem telik, hogy magatoknak egy saját, külön megélhetést biztosítsatok?!

2013. szept. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

"remélem ezért megver a joisten és 2x ilyen csapást mér rád mint amilyen rajtam van."


Téged nem a jóisten ver meg, hanem a saját hülyeséged. Arra volt pénzetek, hogy 2 házat is felújítsatok, de saját lakásra nem? Logikus.

2013. szept. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Még mindig azt mondom, hogy hálát adok ezért is a joistennek, mert lehetne rosszabb is a jelenlegi helyzetemtől. Imádkozom, hogy egészséges kisbabám szülessen és ő kitöltse az összes boldogságom. És lehet szar családi helyzettel küszködöm, de nekem van a világon a legjobb férjem, akit már már 7 éve teljes szivemből szeretek. A továbbiakban pedig aki nem tud normális választ adni legyen szives ne terheljen. Köszönöm előre :)
2013. szept. 7. 17:41
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

"Imádkozom, hogy egészséges kisbabám szülessen és ő kitöltse az összes boldogságom"


Inkább azért imádkozz, hogy el tudd tartani a gyereked normálisan, mert ilyen körülmények között te lehet boldog leszel, de ő nem valószínű!

2013. szept. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy minek újítottatok két házat, ahol mindenféleképpen sz*r lesz neked is és a gyerekednek is. Inkább hagytátok volna meg a pénzt, mennétek albérletbe és gyűjtögetnétek sajátra. Nem a beteg, illetve kotnyeles szülők nyakára kéne menni. Mindenkinek meg kell lennie a saját külön életének, főleg ha már annyira érett, hogy házasság és gyerek is van. Ez nálam evidens lenne.
2013. szept. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Nagy hívő lehetsz, ha másokat átkozol.
2013. szept. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
ma 17:39 válaszoló. Egyedüli gyermekeik vagyunk mind2 szülőpárnak és igen tényleg az lenne a legjobb megoldás ha elpaterolnánk, de nincs felesleges kidobandó pénzünk albérletet fizetni mikor van 2 házunk is. A másik pedig.. nagyon vicces hogy felelőtlen gyermekvállalónak nevez az aki azt tanácsolja egyidejűleg, hogy költözzünk el a szülinktől akiknek csak mi maradtunk, és és cserébe hogy felneveltek elvárják mind2 helyen hogy viszonozzuk, bár mennyire is elviselhetetlenek... szerintem ez a felelősség, sajnálom hogy a putri kisvárosi elmétek ezt nem birja feldolgozni.
2013. szept. 7. 17:48
 18/35 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen válaszolgatóim lehetnek a kérdés kapcsán, ha nektek a szülőkkel való együttélés azt jelenti, hogy a nyakukon lógtok.. én segitségként könyvelném el, mivel számlától kezdődően, mosás főzés minden az én dolgok akárhol éljek..
2013. szept. 7. 17:52
 19/35 anonim ***** válasza:
91%
Ti valamit nem értetek válaszolók. Először is szereti minden hozzátartozóját. A nagymamájának segíteni szeretne, az apukáját szereti mert vele nem olyan ,meg amúgy is szülő, a férjét nem akarja megbántani , de ha a családi körülményeit veszi figyelembe , soha ne szűljön mert soha nem telik külön házra ???? Akkor ezentúl azok a fiatalok akinek apuci anyuci nem ad házat hogy minden meglegyen egy családalapításhoz az nem szülhet és mondjon le az élet legnagyobb ajándékáról. a mai világba ki tud úgy gyereket vállalni hogy mindene megvan ????? Kihalna az emberiség.
2013. szept. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

"de nincs felesleges kidobandó pénzünk albérletet fizetni mikor van 2 házunk is."


A szüleiteknek van háza, nektek akkor lesz, ha meghalnak vagy vesztek magatoknak.


U.i.: a hozzátartozóit mindenki szereti és gondoskodni akar róluk, de ha az a saját gyermekük kárára megy, akkor valami más megoldást kell találni. Pl. gondozó a rászorulóknak, és gyakori látogatás - de ha ennyi konfliktust szül, akkor nem megoldás odaköltözni!

2013. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!