Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a 2 variáció...

Szerintetek a 2 variáció közül melyik lenne a legjobb a gyermekemnek?

Figyelt kérdés

A párom és én 1 éve vagyunk házasok és most lesz kisbabánk. :) 9.hónapban vagyok, tehát már bármikor jöhet. Neki is van 1 háza a szüleivel, nekem is ugyszint. Ittis ottis teljesen tágas lakható és felujitottuk mindkettőt. A kérdésem az lenne, hogy ha a 2 család közül választhatnátok melyiknél élnétek, a leendő gyermeknek kivel lenne jobb?

1. Nálunk- nagymamám agyvérzéses, néha kikapcsol, viszont ápolásra szorul mert rajtam kivül nincs senkije, a fia azaz az apám pedig alkoholista a rosszabb fajtából, dolgozik igaz, mert még fiatal,de hétvégente taccson van és olyankor ami a szájára jön mindent mond, néha még verekedésig is fajul.

2. A férjemnél- anyósom és apósom maradi mindenbe belefolyó belekotnyeleskedő emberek, maradi felfogással, akik nem hagynak élni és önállóan létezni. Alkohol nem játszik nálunk szerepet, viszont a kibálás a kötekedés ott is jelen van, ott nem hétvégente hanem mikor hogy változó.

Jelenleg nálunk élünk, előtte a férjemnél laktunk, sem itt sem ott nem volt semmi jó.A legjobb egy külön lakás lenne ez természetesen mi is tudjuk, de az anyagiak ezt nem teszik lheteővé, és igy a gyerek mellett még az albérlet sem jöhet szoba.



2013. szept. 7. 16:19
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Én így nem vállaltam volna gyereket... Szerencsétlen..egyik helyen az alkoholista nagypapa, másik helyen a balhé.

Legalább egy albérletbe elmentem volna, mielőtt gyereket vállalok.

Sajnálom a gyerekedet.

Egyik helyet sem választanám, albérletet keresnék.

2013. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Utolso válaszoló, erről beszélek. A felelősség ott kezdődik hogy nem lépek le, hisz az lenne a legkönnyebb, persze 1 szaross arbérletet ki tudnánk fizetni, de mire? jobb helye is lenne annak a pénznek. A legkönyebb leszarni az ápolásra szoruló időseket.. és nem csak nagymamámrol van szó, mivel az anyósék is 65 év felettiek, néha tűrni kell még akkor is ha nagyon nehéz.. a kérdést is csak azért tettem fel, mivel gondoltam kapok 2 éppkézláb választ arra, hogy mégis hol lenne jobb, nem nekem/nekünk, hanem a babának.. Remélem bárhol is fogjuk leélni a sz.aross kis életünket az én gyerekem is gondomat viseli majd ha épp kell majd 1 pohár víz. :)
2013. szept. 7. 18:18
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

"A felelősség ott kezdődik hogy nem lépek le, hisz az lenne a legkönnyebb, persze 1 szaross arbérletet ki tudnánk fizetni, de mire? jobb helye is lenne annak a pénznek"


Nem. A felelősség ott kezdődne, hogy amennyiben nem adottak a lehetőségek, és önként vállalod, hogy a pénzedet másba teszed (szülők háza, ápolásuk), akkor nem vállalsz rá gyereket, mivel ÉRTE IS FELELŐS VAGY és neki jelenleg nem tudsz megfelelő körülményeket biztosítani sem lelkileg sem anyagilag!

2013. szept. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval egyet értek, nem is lehet többet hozzáfűzni. :)
2013. szept. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

A szüleinknek van háza? nem... nekünk van. tudod átiratás meg minden, privatizáció, ezek létező fogalmak... a neveinknek van, a sajátunk, jah és ha a legközelebbi hozzászólásod az lenne hogy akkor miért nem teszitek ki őket ha a saját házatok akkor inkább verd a fejed a billenytűzetbe a írás fáradsága helyett. Következő válaszoló pedig..

igen.. gondozó..beteggondozó?!?!?! és még az én fiam sajnálod?, a szüleidet sajnáld, hogy 1 idegen gondjaira biznád, miért nem dobod be egyenesen 1 idősek otthonába? micsoda emberek vannak.. azt hiszem elgondolkodom azon hogy tényleg olyan rosszak e a családaink, mint ahogy eddig láttam, mert azért azok a szülők akik ilyen gyereket neveltek szerintem még az alkoholistátol is roszabbak ezek szerint.

2013. szept. 7. 18:25
 26/35 A kérdező kommentje:

18:21

Erre már adott választ számodra egy előttem válaszoló.

Ha csak akkor vállalnák gyermeket mihelyst minden helyrejön ami nem tökéletes, akkor kihalna az emberiség, persze vonatkozik ez azokra akiknek a nyugis családi feltételeket nem biztositja anyuka apuka meg 1 bankszámla..

2013. szept. 7. 18:29
 27/35 anonim ***** válasza:

"igen.. gondozó..beteggondozó?!?!?! és még az én fiam sajnálod?, a szüleidet sajnáld, hogy 1 idegen gondjaira biznád, miért nem dobod be egyenesen 1 idősek otthonába? "


Azért gondozó, mert ő szakszerűen (pszichikailag és fizikailag) el tudja látni a beteg, sérült időseket. Ismerek gondozókat, az exem nagyapját is egy fiatal gondozó látta el, az öreg nagyon kötődött hozzá mert egy rendes, kedves, normális ember volt, mindig beszélgetett vele, törődött vele és alaposan végezte a dolgát. Egy barátnőm is idősgondozó, mindig szeretettel beszél a munkájáról. A gondozót meg tudja választani az ember és változtathat is, ha nem válik be. És mint írtam, emellett akár naponta is látogathatod, ha akarod.


De mit szeretnél, 50 évesen is a beteg szüleid nyakán élni? Gondolod, hogy nekik nem jobb a nyugalom és a békesség? Gondolod, hogy betegen, idősen mindennapos házassági problémákra (te és a férjed), konfliktusokra, gyereksírásra vágynak?


A törődés és a felelősség normális ember fejében túlmutat azon, hogy feláldozza a saját nyomorult életét másokért és a gyerekét is belekényszeríti ebbe a feszült, boldogtalan, nélkülöző környezetbe. Lehet ezt értelmesen is csinálni, ha akarja az ember.

2013. szept. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
De most komolyan, minek vállaltok gyereket, ha nincs mögötte//mögöttetek egy háttér?...
2013. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Hug, kérdező, nem vagy piskóta.... Először le hordod mindennek a szülőket, aztán papolsz a felelősség vállalasrol es atkozodsz.... Szep kis anyja leszel annak a gyereknek igy. Az meg mindig nem derült ki, hogy eddig hol laktatok
2013. szept. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Adtunk értelmes választ. Egyik se jó a gyereknek! Az első pár évben lesz lehetőségetek,hogy keressetek albérletet. És szerintem ha benned felmerül,hogy egy alkoholistával egy légkörben akarod felnevelni a gyerekedet az régen rossz
2013. szept. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!