Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jól csináltam? Te mit csináltá...

Jól csináltam? Te mit csináltál volna?

Figyelt kérdés
Először is bejelentem hogy volt a kedvenc pasztám akciós volt, és vettem belőle 2-őt. Szóval a lényeg: Nemrég vettem egy új processzort, egy AMD FX-6300-at. Épp szettem szét a gépet, és vettem ki a régit. Kibontom az újat, és (persze a tartójában), lerakom az asztalra, erre anyám bejön, hogy milyen hülye vagyok, hogy miért nem költök a gépre, és nem másra. Erre én azt mondtam, hogy majd később tanulok, és az az én pénzem, én kaptam (nem tőlük), és az az enyém, szóval én döntöm el mit veszek belőle. Erre teljesen kiakadt, és földhöz vágta az új processzoromat, és a vinyómat. (teljesen szét volt szedve a gép). És ezután kiment, és kintről kiabált velem. Engem gy elkapott az ideg, hogy fél év spórolása fölösleges volt, mint még soha. Egy órával később elment valahova, én bementem a szobájukba, és elvettem a a tartalék pénzükből, annyit amennyiből meg tudtam venni az új vinyót, és a procit. Én megrendeltem, meg is jött beszereltem, tökéletes, és gyors. Anyám nem vette észre, de szerintem nem is nagyon fogja. Erről mi a véleményetek? (Lehetőleg normálisan válaszoljatok.)

2013. szept. 10. 17:28
1 2 3
 21/26 móniprof ***** válasza:
0%
Persze a te pénzed a tiéd volt!De amit elvettél az nem ezt úgy mondják,hogy lopás.Kellet volna hagynod,hogy anya mit lép.Megbeszélni sem tudod vele mert te sem viselkedtél másképp.Tudod az őszinteség és a beismerés fontos a családi kapcsolatban.
2013. szept. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%

Én értelek...

De akkor sem kellett volna gyakorlatilag lopnod a saját szüleidtől..........

Miért nem próbáltad megbeszélni anyukáddal?

2013. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Higgyétek el próbáltam, de meg sem hallgatott. Apám meg le se szärja, néha még segít is neki.
2013. szept. 10. 21:58
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Neked adok igazat, szerintem én is hasonlót csináltam volna.
2013. szept. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes vagy, hogy magad bütykölöd a géped! És szerintem abban sincs kivetni való, hogy ilyesmire költesz és nem elszórakozod a pénzed. DE: nem én élek Veled, nem tudom, mennyi időt töltesz a gép előtt stb.


Szerintem azért máskor csak jelezd anyukádnak, ha nagyobb kiadást tervezel. Ezek szerint egész nagy összeggel gazdálkodsz és lehet, hogy ez aggasztja őt, fél, hogy jól osztod-e be a pénzed. Egy kamasznak nehéz megérteni a szülők aggodalmait, főleg mivel a szülők sem mindig a megfelelő módon kommunikálják azt.


Személy szerint nagyon sajnállak, pocsék érzés lehetett, hogy összetörte a féltett holmidat, és le a kalappal, hogy nem törés zúzással válaszoltál. Viszont szerintem meg kellene ezt beszélned velük: mondd el, hogy mit tettél és miért. Mondd el, hogy bánt a dolog (mert ha nem bántana, nem kérdeztél volna itt), de jogosnak érezted! Ne légy tolvaj a saját családodban!

2013. szept. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az utolsónak külön különösen köszönöm. Nem sokat ülök a gépnél, max. napi 1-2 órát. Az eredeti rendelésről tudott. Csak néha (naponta 10-szer), elkapja az idegroham, és nemnormális olyankor. Nagyon tudok spórolni, mert nem vagyunk túl gazdag család.
2013. szept. 12. 15:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!