Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám megőrült, vagy igaza van?

Anyám megőrült, vagy igaza van?

Figyelt kérdés

Ma sütit akartam sütni, mondta a szokásosat, hogy na ez estig sem lesz kés és a többi. Folyton olyanokat mond nekem, amitől úgy érzem, mintha egy nagy kalap kaki lennék, önbizalmam már mínuszban van.

Bármit csinálnék, egyből ezzel jön, hogy ez akkor estig sem lesz kész, meg inkább megcsinálja , úgy legalább kész lesz valaha.

Régen szívesen segítettem volna házimunkában, de nem engedte, hogy mosogassak, vasaljak, mert estig sem lesz kész.. Ha meg véletlen megengedte, akkor pár erc után mondta, hogy hogy lehet ezt ilyen lassan csinálni..


Szóval ma sütisütés közben, amikor beindítottam volna a sütőt, lecsapta az áramot. És hogy ilyen még sose történt, velem van a baj, stb (apa pár napja csinálta meg, biztos ezért csapta le..). Annyira kiborított, hogy beraktam a sütit, mondtam a húgomnak, hogy majd vegye ki, és feljöttem sírni..

Aztán később lebszott, hogy ott hagytam a sütit, meg hogy mi a bajom.. Olyan agresszív volt... Mondtam, hogy úgyse értené meg.. Tovább bszogatott.. Végül elmondtam, hogy egy semminek, hlyének érzem magam, amiért ilyeneket mond nekem folyamatosan. Ekkor megint valami nagyon bántót mondott, már nem emlékszem rá, annyira fájt... Olyat is mondott, hogy csinálhatnék én is igazán valamit.. De nem gondol bele??? Évek óta azt hallom, hogy semmire sem vagyok képes, sose dicsért meg, akkor minek próbálkoznék azzal, hogy segítsek?? Volt, hogy olyat mondott, hogy ha ő nem lenne, nyakig járnánk a koszban. Mintha nem tudnék takarítani, a világ egyik legegyszerűbb dolgát megcsinálni!!


A szomszéd feljött kérni kávét, a kávés zacsit apa bontotta fel pár napja. Akkor is kiakadt, hogy hogy lehet ezt ilyen bénán megcsinálni, bezzeg ő mindig rendesen nyitja ki.. Úgy kiakadt, csak néztem..

Mindent csak ő tud tökéletesen, ha más csinálja az estig tart meg szr..


2013. szept. 14. 18:22
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Meg teljesen fel volt háborodva, hogy hogy lehet ilyen sokáig csinálni azt a sütit... Mintha erre sem lennék képes.. Teljesen normális idő alatt csináltam meg, fogadom, hogy neki is ennyi idejébe telt volna!


Lehet, hogy így leírva nem hangzik annyira durvának, de engem lelkileg tönkre tett az évek alatt ez a sok bántás, az, hogy semmire sem vagyok képes.. Még takarítani sem.. Az esélyt sem adta meg régen, hogy megmutassam, hogy megy.. Aztán meg persze panaszkodik, hogy semmit se segítek!

Még mindig nem értem, miért segítenék, mikor évekig ezt hallgattam..

2013. szept. 14. 18:24
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Szegénykém, hogy egy ilyen istencsapása anyával vert meg a sors... :(

Ne is szólj hozzá, maradjon magának.

2013. szept. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És akkor a barátomtól kérdezte az eset után 1 órával, hogy mi van, még mindig duzzogok?... Fel sem fogja, hogy lelkileg ez nekem mennyire fáj..
2013. szept. 14. 18:26
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

Az én szüleim is ilyenek voltak.

Születésem óta beteg a jobb kezem, mindent lassabban csináltam mint apu(ő főzött), és mindig elzavart ha segíteni akartam neki.

Mikor a páromhoz költöztem, neki akartam kedveskedni, ezért nekiálltam főzni és sütni...persze egyedül. Eleinte nem lett tökéletes, de sokat gyakoroltam.

Az internetről szedtem recepteket...és vittem kóstolót a szüleimnek is.

2013. szept. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

De máskor meg van, hogy teljesen normális..

Kb 4 hónapja a régebbinél is furcsább, azóta még több a sértés, bántás. Kb 1,5 hete nekem támadt, mert a húgommal összevesztem (amúgy nekem volt igazam, de mindegy). Nekiszorított a falnak, kérdezett valamit, de ha válaszoltam volna rá, tuti beleveri a fejem a falba... Inkább csöndbe maradtam..

2013. szept. 14. 18:28
 6/17 A kérdező kommentje:

De én egyáltalán nem vagyok béna! Főzni is jól tudok, a sütit is teljesen normálisan csináltam meg.

A lecsapott áram miatt is engem bszott le, hogy mit csináltam vele, mikor csak megnyomtam a gombot.. Pedig apa csinálta meg rosszul, mert 1-2 villany most nem működik

2013. szept. 14. 18:29
 7/17 A kérdező kommentje:
Ahogy leírtam, most is annyira ideges lettem, mindjárt sírok.. Ez volt az i-n a pont..
2013. szept. 14. 18:30
 8/17 acelsziv ***** válasza:
Magad ne hibáztasd. Anyád egy idióta. Hány éves vagy? Nem lenne jobb elköltözni otthonról? Mert ezzel a módszerrel szépen le fogja építeni minden önbizalmadat a béka segge alá. És apátok mit szól a dologhoz?
2013. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Pszichiáterhez kéne mennie, mert nem normális ez a szélsőséges viselkedés.

Ott kapna gyógyszert a bajára.

Mondd el ezt apukádnak és/vagy anyukádnak.

2013. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem vagy béna, sőt nagyon ügyes vagy.


Nem történt valami Anyukáddal?

2013. szept. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!