Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám megőrült, vagy igaza van?

Anyám megőrült, vagy igaza van?

Figyelt kérdés

Ma sütit akartam sütni, mondta a szokásosat, hogy na ez estig sem lesz kés és a többi. Folyton olyanokat mond nekem, amitől úgy érzem, mintha egy nagy kalap kaki lennék, önbizalmam már mínuszban van.

Bármit csinálnék, egyből ezzel jön, hogy ez akkor estig sem lesz kész, meg inkább megcsinálja , úgy legalább kész lesz valaha.

Régen szívesen segítettem volna házimunkában, de nem engedte, hogy mosogassak, vasaljak, mert estig sem lesz kész.. Ha meg véletlen megengedte, akkor pár erc után mondta, hogy hogy lehet ezt ilyen lassan csinálni..


Szóval ma sütisütés közben, amikor beindítottam volna a sütőt, lecsapta az áramot. És hogy ilyen még sose történt, velem van a baj, stb (apa pár napja csinálta meg, biztos ezért csapta le..). Annyira kiborított, hogy beraktam a sütit, mondtam a húgomnak, hogy majd vegye ki, és feljöttem sírni..

Aztán később lebszott, hogy ott hagytam a sütit, meg hogy mi a bajom.. Olyan agresszív volt... Mondtam, hogy úgyse értené meg.. Tovább bszogatott.. Végül elmondtam, hogy egy semminek, hlyének érzem magam, amiért ilyeneket mond nekem folyamatosan. Ekkor megint valami nagyon bántót mondott, már nem emlékszem rá, annyira fájt... Olyat is mondott, hogy csinálhatnék én is igazán valamit.. De nem gondol bele??? Évek óta azt hallom, hogy semmire sem vagyok képes, sose dicsért meg, akkor minek próbálkoznék azzal, hogy segítsek?? Volt, hogy olyat mondott, hogy ha ő nem lenne, nyakig járnánk a koszban. Mintha nem tudnék takarítani, a világ egyik legegyszerűbb dolgát megcsinálni!!


A szomszéd feljött kérni kávét, a kávés zacsit apa bontotta fel pár napja. Akkor is kiakadt, hogy hogy lehet ezt ilyen bénán megcsinálni, bezzeg ő mindig rendesen nyitja ki.. Úgy kiakadt, csak néztem..

Mindent csak ő tud tökéletesen, ha más csinálja az estig tart meg szr..


2013. szept. 14. 18:22
1 2
 11/17 anonim válasza:
Sok kitartást kívánok neked.Majd talán jobb lesz.Hány éves vagy?
2013. szept. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Anyukádnak van munkahelye? Nem lehet, hogy azért ilyen, mert az életben semmit nem ért el, ezért a háztartásban nyújtott teljesítménye alapján méri magát, és nem tűri a "konkurenciát"?
2013. szept. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

18 vagyok, de elköltözni még nem tudok, most fogok érettségizni.

Kb 1 éve van munkahelye, napi 4-5 órás. De ha konkurenciát lát bennem, akkor miért szid le, hogy nem segítek?...

Apával amúgy utálják egymást, tudom, hogy ez rossz neki, de így meg engem is tönkre tett már..


Amúgy ezen kívül is vannak furcsaságai. Például rengeteg gyógyszert szed. Jaj fáj a fejem, cataflam. Fáj a derekam, cataflam. Mindenre cataflam.

Meg mindig pesszimista, meg a rosszat látja mindenben.. Pl tv-zünk, jaj megint ez a reklám megy, hogy utálom, és még sorolhatnám.


És ami a héten nagyon rosszul esett.. Voltunk kosztüm-próbán. Ott volt egy osztálytársam anyja, megdicsért, hogy mennyire jól áll, milyen jól nézek ki. Hazaértem, megmutattam magamról 2 képet, és annyit mondott, hogy milyen öreges és fura. Egy idegen nő megdicsért, tőle meg ezt kaptam..

2013. szept. 14. 19:18
 14/17 A kérdező kommentje:

Ráadásul úgy mondta ezt a kosztümről, hogy tudja, hogy én utálom ezt az egész szalagavatósdit és legszívesebben el se mennék.

Ha én a helyében lennék, biztos, hogy megdicsértem volna magam, de így még kevesebb kedvem lett az egész bohóckodáshoz.

2013. szept. 14. 19:19
 15/17 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem anyukád munkahelyéről. Azért szid le, mert ezzel is túldimenzionálja magát, hiszen itt a világon mindenki olyan semmirekellő, hogy mindent neki kell megcsinálnia! Nélküle még egy kávés csomagot se képes senki kinyitni.

Azzal próbálja kompenzálni azt, hogy igazából senkinek nem hiányozna, hogy úgy csinál, mintha nélküle leállna a világ, nem kelne fel a nap...

Tudom, hogy nagyon rossz lehet neked, de próbáld meg elereszteni a füled mellett, és amint lehetőséged van rá, ott hagyni, hadd főjön a saját levében. Ne hagyd, hogy miatta tönkremenj.

2013. szept. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, ismerős helyzet.

De tudod mi a legjobb megoldás? Sz@rd le az egészed, ne foglalkozz vele, hadd mondja. Nyilván ezzel kompenzálja magát, hogy saját magát máshoz méregeti. Ha látja, hogy téged hidegen hagy a mondókája, akkor talán abbahagyja. Ha nem, így járt. Én anyám is mindig mindenért és mindenen holt feleslegesen idegeskedik, aggódik, őrlődik. Egy ideig én is idegeskedtem miatta (mert sajnos az idegeskedés ragadós), de aztán erőt vettem magamon, és most már tojok rá. Ha idegeskedni akar, idegeskedjen. Azzal semmi sem lesz jobb, csak tönkreteszi magát idegileg, de ha neki ez megfelel, akkor csinálja.


Anyád idióta. (elnézést) Az ilyen akkor sem veszi észre magát, ha az egész család kórusban kiabálná a problémát. Véleményem szerint pont anyád érzi magát egy nagy rakás kakinak, csak nem akarja magának beismerni, ezért ezt úgy kompenzálja, hogy a családhoz méregeti magát, és mondogatja, hogy ő mennyivel jobban tud mindent csinálni.


Ne foglalkozz vele, egyik füleden be, a másikon ki. Nem éri meg, hogy tönkretedd magad idegileg. :)

2013. szept. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!



21 éves lány vagyok, az anyukám 47 éves lesz, de teljesen ilyen.

Soha nem jó neki semmi sem, állandóan csak veszekszik, mindennap, pokoli napnak nézek elébe ha itthon vagyunk mindketten.

Állandóan baja van, állandóan veszekedik.Soha semmi nem jó neki.

Ha főzők az a baj, ha nem főzők az a baj, állandóan kritizál mindenben.

Máshogy teszem a pohara, máshogyan hajtom össze a pólókat, máshogy teregetek.

Mindent hajszál pontosan úgy várna el ahogy ő csinálja,engem is nagyon ki tud akasztani, ráadásul az hagyján hogy veszekedik, és akkor mindenki legyen kussba, de olyan csúnyákat mond hogy ilyen ember még nincs a világon, aki a férjére, gyerekére ilyen jelzőket használjon.

Ha talán édesapám megvéd engem, akkor én vagyok a hibás, hogy sírok, és hogy őket össze veszítem, pedig nem szólok semmit, nem árulom el hogy miket mond, még is mindenért én vagyok a hibás.

Sajnos alig várom hogy el költözhessek innen, mondjuk az sem most lesz. De már nehezen bírom, úgy érzem képes lenne belőlem ugyan olyan idegbeteget csinálni, mint amilyen ő maga.

2013. szept. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!