Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 éves vagyok, és anyám...

20 éves vagyok, és anyám dedósként kezel. Mit tegyek? Nem bírom sokáig.

Figyelt kérdés

Most fogok majd egyetemre menni, 2 hetente fogok csak hazajárni. De anyám kikészít, és már nagyon elegem van belőle.


20/F vagyok.

Elvárja, hogy minden hülyeséget (elnézést) jelentsek be neki. Mert hogy "én az anyád vagyok, jogom van mindenről tudni".

Feleslegesen, és állandóan aggódik értem, és hiába mondom neki, h ne aggódjon feleslegesen, tudok vigyázni magamra, nem érti meg, és nem is akarja megérteni. (egyébként óvónőként dolgozik)

Ha elmegyek valahova legalább egyszer mindig felhív. Ez azért gond, mert mást sosem hív fel az anyja, és nem azért mert nem szereti az anya a gyerekét, hanem azért, mert tudja, hogy tud magára vigyázni.


Múltkor egyik haveromat akartam elkísérni Budapestre. Saját pénzből természetesen. Mondtam, hogy elmegyek. Erre kiakadt, ordibált, és mondta, hogy "amíg az én kenyeremet eszed...". Ergó meg akarja nekem tiltani, hogy a SAJÁT pénzemből mit csináljak. (nem cigizek, nem iszok, nem vagyok bulizós, és tőle egy centet se kértem még sose kölcsön)


Már más is megmondta nekem, hogy én vagyok anyám majma, mert hallották a telefonba, hogy idegeskedik értem, meg hogy mindenhez engedély kell, mert ha nem kérek engedélyt kiakad, és vagy kidobással vagy rendőrséggel fenyeget.


Tiszta idegbolond vagyok már miatta, és tényleg nem tudom, mihez tudnék kezdeni. Anyám 48 éves. Egyszerűen hiába mondom neki, nem érti meg, ha meg is érti, nem fog változni, mert neki így kényelmes.


Van ebből kiút??


Nem csinálhatok azt amit akarok, mert mindenbe beleszól, és tiltogat, meg fenyeget.


Miért ilyen?



2013. szept. 16. 16:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs túl sok lehetőséged:

- leülteted és elmondod neki utoljára

- keresel diákmunkát és eltartod magad (társbérlet vagy kolesz) és nem veszed fel neki a telefont ha rosszkor hív

2013. szept. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 The IT Guy válasza:
52%
"Van ebből kiút?? " Hát... nem nagyon... még bírd ki néhány évig, aztán költözz el.
2013. szept. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, a munkára én is gondoltam, fogok is keresni.

És sehogy sem lehet megoldani, hogy ne fenyegessen, kiabáljon?


(apámmal már régen elváltak)

2013. szept. 16. 16:22
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd fel a telefont és ne menj haza 2 hetente.


Esetleg vesd fel, hogy menjetek el együtt pszichológushoz.

2013. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Most már kibírod ezt a kis időt, hiszen kollégista leszel, csak kéthetente fogsz haza járni, így ez a problémád megoldódik.
2013. szept. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Háát nagyon remélem. És remélem ott nem fog naponta 20-szor hívni.
2013. szept. 16. 16:30
 7/17 A kérdező kommentje:
Csak akkor is bánt, vagyis inkább idegesít, hogy dedósként félt, meg bánik velem. Tesómmal sose bánt így.
2013. szept. 16. 16:31
 8/17 anonim válasza:
Anyád túlzottan szeret, félt és már most retteg attól hogy lassan önálló leszel. Ez se jó de ha nem törődne veled az még rosszabb lenne. Ülj le vele mondd el hogy ez nem tesz jót a kapcsolatotoknak, ha így folytatja elmar maga mellől. Ha nem válik be menjetek családterapeutához hátha idegenre jobban hallgat.
2013. szept. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyád nem azért ilyen, mert téged gyereknek tekint, tudja ő pontosan jól, hogy te már nem vagy gyerek. De teljesen üres és kilátástalan az élete. Ha veled nem foglalkozik akkor csak saját magával tudna, azzal meg nem akar szembenézni. Nem az a gond, hogy az agyadra akar menni, hanem az, hogy teljesen feleslegesnek érzi magát, ha nem anya. Ha nem napi 24 órában anya, akkor semmi. És ez nagy baj, de nem a te dolgod kezelni, hanem az övé és egy pszichológusé. Azért telepszik rád, hívogat és ellenőriz, mert NINCS MÁS DOLGA. Nem azért, mert annyira hú, de nagyon félt. Akkor szúrta el az életét, amikor úgy döntött, hogy "csak érted él". De egyrészt te ezt nem kérted, másrészt nem is kötelességed hallgatni. A telefont ne vedd fel, ha épp nem alkalmas a hely és az időpont, keress melót és költözz el, akár más fiatalok mellé is. Meg kell húzni a határokat, akkor is, ha ő sírdogál, vagy kiabál. Most ő lett a hisztis, kapaszkodó, támaszkodó gyereklelkű, és te a függetlenebb felnőtt. Neki annyiban tudsz segíteni, hogy keresel egy pszichológust a közelben. Amúgy harc nélkül nem fog menni a leválás, ilyen esetben pláne. De nincs más választásod, ha egészséges, normális életet akarsz élni. N30
2013. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az anyám is hasonló típus.


Erre csak egyet tudok ajánlani, ami elég drasztikus de nálunk pl. nem hatott más.


Ez pedig a rendszeres, határozott, kemény fellépés!Soha ne hagyd, hogy dirigáljon, és mindig értelmes, konkrét, kézzelfogható dologgal vágj vissza mert arra nem fog tudni értelmes magyarázatot adni csak durrogni tud rá.


A telefont ne vedd fel nyomd rá ha hív.

Otthon persze őrjöngeni fog de, ahogy írtam szépen határozottan leépíted és minden egyes alkalommal, amíg a fülén nem folyik ki elmondod, hogy nem vagy taknyos, magatehetetlen kisgyerek, mindenki rajtad röhög nem az oviban van.


A rendőrséggel meg ne fenyegetőzzön mert nagykorú vagy és ugyan milyen indokkal hívná ki őket? Ne röhögtessen akkor sem mennek ki, ha anyukát épp klopfolja a férje akkor meg...? Ha sokat szórakozik a 107-tel akkor még őt fogják helyre rakni.


Kidobni nem fog mert annál jobban félt.

Az igaz, hogy most még az ő kenyerét eszed de nem vagy a tulajdona!!

Nekem az anyám még 26 éves koromba is belenyúlkált a táskámba és rendezkedett, mintha csak az övé volna.


Nem akarlak elkeseríteni de vagy ritkán mész haza vagy csak ordibálással tudod kivívni a szabadságod. Nekem is benne van néhány decibelben a szabadságom mert az ilyenek nem értenek a szép szóból agyilag nincsenek ott.


Őrmester típus, félti egy szem gyerekét, nem tudja felfogni és elviselni, hogy felnőttél és azt sem, hogy egy saját akarattal rendelkező szuverén személyiség vagy.

Kezelésre szorul mert így tutira elhajt magától. Ezt érdemes lenne az eszébe vésni.


Az meg az egyik legaljasabb dolog egy szülőtől az ilyen dobálózás, hogy amíg az én kenyeremet eszed...bocsánat nem a szolgája meg az alkalmazottja vagy de nem is a tulajdona, aki eltartásért cserébe átadja neki az életét.


Az mind szép, hogy ezért tisztelni kell na de álljon meg a harci batár az ő döntése volt, hogy megszül akkor gondoskodjon is rólad. Persze ezért elvárhat egyet s mást egy bizonyos határig pláne míg kiskorú vagy és felelősséggel tartozik érted.

De van egy határ.

Ha annyira oda van azzal, hogy ő tart el akkor sürgősen találni kell valami melót és szépen tudatosan leszakadni róla.


A másik megoldás az egyik füleden be a másikon ki. Ez némely esetben bevált.

Anyuka magyarázott, fejhallgató fel, csináltam szó nélkül, amit akartam, aztán megunta. Manapság már alig beszélünk. Eljutottunk odáig, hogy a saját stílusával döftem le és ma már nem mer macerálni mert nincs foganatja.


Szóval hadd fenyegetőzzön te csak éld az életed úgysem tud, mit tenni talán ajánld fel neki, hogy elkíséred kezelésre mert, amit csinál az beteges és fárasztó.

Egyszer csak azt fogja észre venni, hogy valaha volt egy fia...


Szóval határozottság és kitartás!!!

2013. szept. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!