Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 éves vagyok, és anyám...

20 éves vagyok, és anyám dedósként kezel. Mit tegyek? Nem bírom sokáig.

Figyelt kérdés

Most fogok majd egyetemre menni, 2 hetente fogok csak hazajárni. De anyám kikészít, és már nagyon elegem van belőle.


20/F vagyok.

Elvárja, hogy minden hülyeséget (elnézést) jelentsek be neki. Mert hogy "én az anyád vagyok, jogom van mindenről tudni".

Feleslegesen, és állandóan aggódik értem, és hiába mondom neki, h ne aggódjon feleslegesen, tudok vigyázni magamra, nem érti meg, és nem is akarja megérteni. (egyébként óvónőként dolgozik)

Ha elmegyek valahova legalább egyszer mindig felhív. Ez azért gond, mert mást sosem hív fel az anyja, és nem azért mert nem szereti az anya a gyerekét, hanem azért, mert tudja, hogy tud magára vigyázni.


Múltkor egyik haveromat akartam elkísérni Budapestre. Saját pénzből természetesen. Mondtam, hogy elmegyek. Erre kiakadt, ordibált, és mondta, hogy "amíg az én kenyeremet eszed...". Ergó meg akarja nekem tiltani, hogy a SAJÁT pénzemből mit csináljak. (nem cigizek, nem iszok, nem vagyok bulizós, és tőle egy centet se kértem még sose kölcsön)


Már más is megmondta nekem, hogy én vagyok anyám majma, mert hallották a telefonba, hogy idegeskedik értem, meg hogy mindenhez engedély kell, mert ha nem kérek engedélyt kiakad, és vagy kidobással vagy rendőrséggel fenyeget.


Tiszta idegbolond vagyok már miatta, és tényleg nem tudom, mihez tudnék kezdeni. Anyám 48 éves. Egyszerűen hiába mondom neki, nem érti meg, ha meg is érti, nem fog változni, mert neki így kényelmes.


Van ebből kiút??


Nem csinálhatok azt amit akarok, mert mindenbe beleszól, és tiltogat, meg fenyeget.


Miért ilyen?



2013. szept. 16. 16:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kidobásnál nem az utcát érti, hanem "költözöl öreganyádhoz".

2013. szept. 16. 17:09
 12/17 anonim ***** válasza:

Akkor költözz öreganyádhoz ha tudsz akkor talán nyugtod lesz.

Amikor én elmentem otthonról akkor a szomszédoktól hallottam, hogy teljesen meggárgyult magában mert nem tudott kivel veszekedni meg parancsolgatni.

Nagyika egyébként befogadna? Ő mit szól hozzá nem tudja helyre rakni?

Apukáddal, mi van?

2013. szept. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Apukámmal elváltak, nem tartjuk a kapcsolatot, én se.

Mamám nem tudja, hogy így viselkedik velem anyám, de szerintem mamám is hasonlóan viselkedett picit, de sztem tuti nem ennyire.

2013. szept. 16. 17:19
 14/17 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki:


Anya! 20 éves vagyok, felnőttem, saját magánéletem van, semmi közöd ahhoz, hogy hol vagyok, mire költöm a saját pénzemet.


Menj el a barátaidhoz, vagy a nagyidhoz.

2013. szept. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az ilyen anyáknak hiába mondja az ember. Lehet szép szóval, lehet veszekedéssel, sírással, egyik sem használ. Tapasztalatból mondom. Anyám még 30 éves koromban is leste, mikor hova megyek, mikor fekszem, mit ettem. Rendezgette a cuccaimat, mindenbe belenyúlt, állandóan a sarkamban volt. Semmi magánéletet nem hagyott. Ha az egyetlen régi jóbarátomhoz mentem, még oda se értem, már odatelefonálgatott, amikor ott voltam, akkor meg 4-5 telefont nyomott, hogy mikor jövök már haza

(1 órás út össz.). Szerencsére akkor még nem volt mobil, mert akkor tízpercenként hívogatott volna. Sokat beszélgettem és veszekedtem is vele, aminek az lett az eredménye, hogy eltávolodtunk egymástól és a társasházban mindenki azt hitte, hisztis őrült vagyok, rossz gyerek, aki folyton kiabál az anyjával. De hogy mi hogyan éltünk, azt csak én tudom. A folyamatos piszkálást, kritizálást, jajveszékelést képtelen voltam elviselni, fiatalon tönkrementem idegileg. Az öngyilkosság is többször megfordult a fejemben, de sosem próbáltam meg, nem vagyok bolond. Később a párkapcsolataim is rendre tönkrementek, mert képtelen vagyok elviselni, ha a párom ugyanúgy hisztizik meg jajveszékel mint anyám tette évtizedekig. Túl sokáig éltünk együtt, de sosem volt lehetőségem elköltözni. Mostanra anyám már elég öreg ahhoz, hogy felfogja: nagyon elszúrta a nevelésemet. Megroskadt, összetört, tönkrement öregasszony lett belőle. Az én életem pedig szintén tönkrement. Az összes osztálytársam, barátom röhögött a hátam mögött, illetve lesajnáltak, szánakoztak. Ma is így van, sokszor felhozzák a témát, hogy anyám így meg úgy. Mit tehetnék? Vannak persze sokkal rosszabb szülők is, pl. az alkoholisták, az én anyám legalább soha nem ivott, ezt elismerem. Egyébként rendes meg dolgos, csak 30 éve pszichiáterhez kellett volna mennie ahelyett, hogy rám telepedett és tönkretette a kamaszkoromat, a fiatalkoromat. Szóval nem sok remény van egy ilyen helyzetben.

2013. szept. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Egy férfit már elveszített, attól fél, h elveszít még egyet. Illetve magára marad, ha mindenről tud, akkor fontosnak érzi magát, ha nem mondasz neki semmit, egyedül érzi magát. Kell neki egy társ, de ezt neki kell felismerni. Hány éves?
2014. jan. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
48
2014. jan. 1. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!