Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám meghalt,1 nővérem,2...

Édesapám meghalt,1 nővérem,2 hugom van. Egyedüli fiu vagyok. Édesanyám él. Az édesapám szerszámai kit illetnek? Ill. az is ingó érték? Most ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
2013. szept. 19. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ezt így tételesen osztják el. Lesz hagyatékátadó végzés.
2013. szept. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ingóságba számít bele. Az nem fontos, hogy egyedüli fiú vagy. Négyen örökölök édesapád után. Igaziból a szerszám fele édesanyádé (közös szerzemény). A felén pedig osztozkodtok négyen.

A legnormálisabb, ha összeültök és megbeszélitek. Hugi1, tiéd a szék. Hugi2, tiéd a másik szék. Anya, tiéd a franciaágy és a kanapé. Nővérkém, tiéd a konyhaasztal. És az egyedüli fiúé pedig a kalapács.

2013. szept. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nos engem nem érdekel sem ház sem semmi,mert ezekről lemondtam. Butorok miegymás nem kell.Nekem is van sok.Még eladó is.De a hegesztő vagy sarokköszörü stb anyagilag sokkal kissebb tétel,de ezekre inkább igényt tartok
2013. szept. 19. 14:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Most épp nem vagyok jogász, de szerintem amíg él az anyukád, addig övé minden. Ha ő is meghalt, akkor lehet osztozni. Kivéve ha a végrendelet másképp nem nyilatkozik.


De gondolom nincs szüksége a sarokköszörűre és neked adja.

2013. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolom ezt meg tudjátok beszélni.
2013. szept. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor üljön össze a család, és beszéljétek meg. Esetleg papírozzátok le.

A házrészedről a helyedben nem mondanék le. De te tudod.


Egyébként tényleg ingóságnak számít. Egyébként édesanyádnak mindenen haszonélvezeti joga lesz a haláláig.

2013. szept. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!