Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetetlen, hogy a szüleim...

Lehetetlen, hogy a szüleim megbocsátsanak? A nővérem hogy tehette ezt velem?

Figyelt kérdés

Gimnázium után külföldre jöttem egyetemre.Itt megismertem egy férfit és ő segített,támogatott anyagilag.Nem kellett azon gondolkoznom,hogy mennyi pénzt költhetek,olyan boltokban vásároltam,ahová előtte bemenni nem mertem volna és teljesen megváltozott az életem.

A családom előtt ezt titokban tartottam,gondolom sejtitek,miért.

De a nyáron elmondtam mindent a nővéremnek,mert régen nagyon jó volt a kapcsolatunk és azt hittem,hogy bízhatok benne.

Elmondta a szüleinknek,akik kiborultak.Próbáltam nekik megmagyarázni,hogy ez nem olyan,mint ahogy hangzik,de nem érdekli őket.

Mit tudnék tenni,hogy újra jó legyen a kapcsolatom velük?Az idő segítene?A nővérem hogy csinálhatta ezt?Miért?

Mit tanácsoltok?



2013. szept. 20. 15:59
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Az egyetem mellett nem tudnék olyan munkát találni,amivel annyi pénzt tud ék keresni,hogy ilyen életszínvonalon tudjak továbbra is élni.

A szüleim mellett egész életemben azt hallgattam,hogy milyen igényeim vannak,sose kaptam meg azt,amit szerettem volna.

Nem azért vagyok Vele,mert nálam az anyagi dolgok az elsők.Szeretek vele lenni,tudom,hogy számíthatok rá és ha ő nincs,akkor most nem olyan lenne az életem,amilyen.

2013. szept. 20. 16:41
 12/20 anonim ***** válasza:
85%
Ha valaki k-nak áll, ne csodálkozzon, hogy annak is tartják...
2013. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid régenis jól látták és ki is derült igazuk van. Mi a kérdés?
2013. szept. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én szülőként hatalmasat csalódnék a lányomban. Lényegében k..nak álltál és még nem is érted, ez miért baj, neked teljesen természetes hogy pénzért szexelsz, szerelmet és odaadást hazudsz.


Ráadásul még a szüleidnek is hazudsz, hogy "szerelmes vagy" - ja persze.

2013. szept. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
24%

Biztos, hogy meg fognak bocsátani. Most nyilván csalódottak, mert nem ilyen életet szántak a lányuknak. Próbálj beszélni velük, ha nem hallgatnak meg, akkor írj nekik...

Nem kell mindig ítélkezni, az ember legalább a saját gyerekét fogadja el, úgy ahogy van. Előbb utóbb megenyhülnek szerintem.

2013. szept. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Frigg ***** válasza:
88%

Hidd el, én nem tartozom a rögtönítélő bírósághoz itt gyik-en, de ennek a történetnek kicsit valóban "olyan" szaga van. Adott vagy te, egyetemista, aki talált magának egy gazdag fazont, aki pénzeli. De nem csak hogy pénzeli, autót, házat, ruhát, mindent. Ha nagyon naiv akarnék lenni, még mindig nem zárnám ki a lehetőségét, hogy esetleg tényleg szereted, mert 100-ból egy, de van ilyen. Csakhogy te még meg sem említetted, hogy szeretnéd, csak azt, hogy szeretsz vele lenni, ragaszkodsz, mert különben ugrana a luxus élet. Akkor ez most mi? Nyilván nem csak beszélgettek meghitten egymással. Én mindig tartózkodtam a "vonjunk le egyből drasztikus következtetéseket" elvtől, de itt most nem tudok másra gondolni. Megértem a nővéredet, szüleidet is, aggódnak érted, jót akarnak, nem azt, hogy ebbe az elvbe szokj bele. Hogy válaszoljak is: meg fognak bocsátani, hisz a szüleid, te a gyerekük vagy. Maximum bízhatnak benne, hogy észhez térsz.


23/N

2013. szept. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Frigg ***** válasza:
100%

Plusz, nem azért nem dolgozol, mert ne lenne munkád, hanem mert abból nem futná az életszínvonaladra. Nekem ez is szomorú ebben a történetben, nem is próbálkozol, hogy legalább egy kicsit te is tegyél hozzá. Nekem akkor is égett az arcom, ha volt párom szüleitől értékesebb vagy drágább ajándékot kaptam KARÁCSONYRA, ami egy ünnep, és egyszer van egy évben. (Drága ajándék alatt értek egy márkás hajvasalót). Én konkrétan rosszul lennék tőle, ha egy férfi ilyen horribilis összegeket költene rám, úgy, hogy meg sem próbálok beszállni az anyagiakba.


23/N

2013. szept. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt ne várd, hogy a kényelmes élet minden szempontból kényelmes legyen. Most ki van nyalva a popód, te ezt választottad. Csakhogy ennek is ára van. Nem csak az, hogy "szopol mint a kismalac" (csak hogy klasszikust idézzek), hanem hogy a szüleid talán egy életre kiábrándultak belőled. Ez van, anyukám. Neked valószínűleg többet ér a jómód, mint az, hogy megbocsássanak. Ha nem így lenne, nem is tartottad volna a feneked a pénzes mukinak. Ennyi. "Nincs ingyen ebéd", te ezt az árat fizeted.
2013. szept. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit eltúlzod, egy, ha mi gondoljuk, hogy miért gázos, ahogy írtad, akkor te se szerelemből vagy vele, mert az nem lenne bűn, hogy a szerelmed gazdag. Ez a lakást kaptál dolog, hol, kint, azért én azt megnézném, max. bérli.
2013. szept. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon naiv vagy. Ez az ember, akit Te most "támaszodnak" vélsz, nem lesz mindig melletted...sőt le merem fogadni, hogy előbb-utóbb lecserél. Jobban tennéd, ha elkezdenél vmi munka után nézni, és egy olyan kapcsolatot keresni ahol nem azért kapsz egy Gucci táskát mert széttetted a lábad.
2013. szept. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!