Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjuk el a szülőknek,...

Hogy mondjuk el a szülőknek, hogy jön az unoka?

Figyelt kérdés

Az én szüleimmel és a férjem anyukájával elég szoros, jó a kapcsoltunk, (majdnem) minden nap beszélünk velük.

Mi 23 évesek vagyunk, a szülők pedig 47-48. Már azóta, hogy összeköltöztünk mindannyian (nem egyszerre) mondták, hogy még ne vállaljunk gyereket, mert fiatalok vagyunk, meg ők is túl fiatalok ahhoz, hogy nagyszülők legyenek...

Úgy gondoltuk, hogy mi akkor vállalunk babát, amikor szeretnénk, nem amikor ők, hiszen mindketten főállásban dolgozunk, házasok vagyunk, külön élünk tőlük.

Na ez az időpont most jött el, de nem tudjuk hogy kellene felhozni a témát.

A férjem telefonon akarja, csak egyszerűen megmondani, aztán emésztgessék magukban. Szerintem ez nem jó, olyan keserű szájízű, hogy nem értékeljük őket annyira, hogy legalább szemközt mondjuk személyesen, ha már nem hallgattunk rájuk.

Mi a jó megoldás?


2013. szept. 21. 12:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

9., miért? Az édesanyja vagy épp a párja szülei nem fejthetik ki a véleményüket a témáról?


Egészen más dolog, ha azt mondják, hogy szerintük még fiatalok hozzá (nyilván ismerik a saját gyerekeiket!), meg az, hogy "most még ugyan nem kell unoka" vagy "minek nektek gyerek". A kérdésből én nem érzem, hogy tapintatlanok lettek volna a leendő nagyszülők, ők csupán későbbre gondolták ezt az egészet. Ettől függetlenül még örülhetnek az unokának és magának a döntésnek is.


Persze ha ilyen ellenségesen állunk hozzá, akkor biztos nem fognak.

2013. szept. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Kifejthetik a véleményüket, de ha nem egyezik a fiatalok elképzelésével, akkor elég nekik a telefonos közlés.
2013. szept. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
39%

Személyesen közölve lehet, hogy csak a döbbent, szánakozó arcokat látnák, meg az erőltetett, nem őszinte mosolyt, erre semmi szükség.

Ha telefonon elmondják, majd van pár napjuk, hetük megemészteni a hírt, akkor a látogatásnál már van esély arra, hogy őszinte lesz a mosoly.

2013. szept. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
91%

Ja persze ha a véleménye nem egyezik akkor már szarjunk is a szülök érzelmeire.

Nem azt mondták, hogy ne vállaljanak gyereket mert élet képtelenek hanem azt hogy fiatalok és bőven ráérnek.

47-48 évesen bőven van az embernek élet tapasztalata, hogy tudja, hogy a gyerek nevelés nem arról szól mit sokan hiszik, hogy milyen cuki egy baba. Szerintem semmi baj ezzel, szülők féltenek teljesen természetes, te is fogod a gyerekedet.

Én személyesen mondanám el, ha nem mered akkor valahol igazolod is az állításukat, hogy éretlen vagy még a gyerek vállaláshoz.

2013. szept. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem szarunk rájuk, csak a sajátunkat nem szarjuk le!

Minek látni a nem épp örömtől sugárzó képüket? Erre semmi szüksége a leendő szülőknek.

2013. szept. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy éretlen vagyok és azért nem merem elmondani, ha eddig nem tették volna szóvá, hogy ez nekik nem tetszik, akkor semmi gond nem lenne, mennénk boldogan a hírrel. Így viszont fennáll az, amit az egyik válaszoló is írt: nem biztos hogy szeretném nézni a fancsali nem éppen örömtől sugárzó arcokat, esetleg hallgatni a kioktatást, hogy miért, minek..
2013. szept. 21. 14:02
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

@Kifejthetik a véleményüket, de ha nem egyezik a fiatalok elképzelésével, akkor elég nekik a telefonos közlés.@


Neked ne legyen gyereked soha hallod!

Te talán mindig egyetértesz édesanyáddal, édesapáddal, és ők veled? Vagy ha nem értetek egyet, akkor inkább normális beszélgetés helyett duzzogtok és pofákat vágtok?


Az élet rendje az, hogy néha vannak nézeteltérések, más vélemények. Ettől még nem kell bevágni a taplózást és megsértődni egy ilyen semmiségen.


Hozzátenném, hogy egyetértek azzal, aki szerint ha ilyesmitől fél a kérdező, akkor még nem áll készen egy babára.

2013. szept. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!