Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell azért bántani,...

Miért kell azért bántani, mert más lettem? Miért nem értik meg, hogy ez nekem igenis fontos?

Figyelt kérdés

Régen olyan tipikus lúzer voltam (kövér voltam,volt fogszabályzóm,szemüvegem,a körmeim undorítóak voltak,mert tövig rágtam őket,a hajam csúnya volt,borzalmas ruhákban jártam) és alig voltak barátaim.A gimiben eldöntöttem,hogy ezen változtatok,mert beszóltak,piszkáltak.

Lefogytam,a nyáron teljesen megváltoztam.Az egész ruhatáramat lecseréltem,elkezdtem magassarkúkba járni,nem bő pólókba jártam,hanem a legdivatosabb ruhákat vettem meg,ha kellett,megrendeltem külföldről,amit akartam.

A hajamat befestettem,így nem olyan a színe,mint a mosogatólé és a körmöshöz is 2 hetente járok és kozmetikushoz is,kontaktlencsém lett és a fogszabályzót is leszedték.

Ennek a változásnak ára van,nem eszek mást,csak csirke húst,salátákat,müzlit és joghurtot,néha kínait.Minden reggel futok és tornázom,délután is és szoliba is járok,de csak hogy szép barna legyek,ne olyan,mint akit ott hagytak a sütőbe.

A családom ezek miatt folyton piszkál és beszólogat.Nem értik meg,hogy ez nekem fontos és hogy amióta ilyen vagyok,az emberek is mások velem.Oké,hogy nekik jó voltam úgy,de rettegtem emberek közé menni.

Nemrég volt a szülinapom és az öcsém viccesnek gondolta,hogyha vesz egy könyvet,ami arról szól,hogy fogadjuk el önmagunkat....


16L


2013. szept. 21. 14:40
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem itt az egyetlen probléma, hogy túlzásba viszed.


Diétásan étkezni normálisan is lehet, nem csak salátán, joghurton, csirkén és műzlin tengődve. Ezt rohadt gyorsan változtasd meg, mert marhára nem egészséges! Fogyassz nyugodt szívvel sok zöldséget-gyümölcsöt, bármilyen sovány húst (pulyka, kacsa, liba, stb. is) natúran kisütve, zsiradék nélkül. Egyél-igyál csökkentett zsírtartalmú tejtermékeket, de ne hagyd el őket! Nagyon fontosak a szervezetednek. Tojást is ehetsz nyugodtan.


A másik a szoli, műköröm, kozmetikus: ezek tényleg szükségesek ilyen fiatalon?! Ha a pattanásos arcod miatt mész kezelésre, azt megértem, de műköröm meg szolárium, könyörgöm, minek? A szolárium főleg. Kis mértékben is ártalmas, hiába hiszed azt, hogy így szebb színed van.

2013. szept. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
57%

Hűha, én ebből egy dolgot szűrtem le, hogy a szüleid jó tele lehetnek!

Amúgy attól függetlenül vannak önértékelés problémáid, megfelelési kényszered is van, bár legalább jól nézel ki. Hát figyu, ha ezt az állapotot fent tudod tartani, akkor végül is mindegy, hogy mit szólnak, ha magabiztos vagy. De a szolit nem ajánlom sem ebben a korban, sem később. Viszont a rendszeres sportot annál inkább.

2013. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Gyümölcsöt is eszem,csak azte elfelejtettem írni.Azért eszem csak csirkehúst,mert a többit utálom,egyszerűen nem tudom megenni.


Szükségem van a szépségszalonba járásra,mert műköröm nélkül megint rondák lennének a körmeim (már csak zselé van rajta,megnőtt annyira),kozmetikushoz az arcmasszázs,a gyantáztatás és a szemöldökfestés miatt járok és néha nagykezelésekre.Szoli nélkül pedig nagyon fehér lennék,így pedig pont jó a színem.


Gyűlöltem a régi énemet és nem akarok megint egy névtelen senki lenni,akin átnéznek a suliba és sehová nem hívják.

2013. szept. 21. 14:55
 4/43 anonim ***** válasza:
94%

Átestél a ló túlsó oldalára. Túlzás, amit csinálsz.

A szolárium nagyon egészségtelen, és nagyon ráncosít. Persze nem most, de nézd majd meg magad 10-15 év múlva, ha rendszeresen jársz.


Az öcsédtől kapott könyvet pedig tanulmányozd, mert szükséged van rá.


(Ez a kérdés nekem akkor is kicsit kamu szagú :))

2013. szept. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
79%

@Szükségem van a szépségszalonba járásra,mert műköröm nélkül megint rondák lennének a körmeim (már csak zselé van rajta,megnőtt annyira),kozmetikushoz az arcmasszázs,a gyantáztatás és a szemöldökfestés miatt járok és néha nagykezelésekre.Szoli nélkül pedig nagyon fehér lennék,így pedig pont jó a színem. @


Szerintem meg natúrban hülye vagy. Egy 16 évesnek (sőt sehány évesnek se...) az égvilágon semmi szüksége szoláriumra, ha nem rejtőzöl a pincében nyáron, akkor biztos nincsen "nagyon fehér" színed. A fehér bőrszín egy normális dolog tudod. Vannak, akiknek átütnek az erei, az sem betegség, természetes. Semmi csúnya nincs rajta.


Arcmasszázs, szemöldökfestés, gyantáztatás... uram isten. 16 évesen azért fizetni, hogy valaki más szőrteleníttessen, a többi felesleges beavatkozást nem is emlegetve...


A körmeid pedig pont hogy a műkörömtől lesznek ocsmányak, hiszen alatta képtelenek szépen, egészségesen regenerálódni.

2013. szept. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
85%
2013. szept. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
90%
A jót és a rosszat is túlzásba lehet vinni. Az étrended egészségtelen hosszútávon (érdemes tanulnod erről kicsit, mert károsítod a szervezeted), és a napi 2x1 óra edzés is túlterhelés (erről is tanulhatnál, mert ugyanazt tudom elmondani, mint az étrendedről). Arról nem beszélve, hogy nem attól lesz valaki szép, ha vagyonokat költ a testére, sem a körmös, sem a szoli, sem semmi ilyesmi nem adja meg az önbizalmad, ez csak a dekoráció. A valódi önbizalom személyiségből fakad, nem festésből és cicomából. Az öcséd nem viccnek szánta, hanem segítségnek. Tényleg lelki problémáid vannak, és ez nagyobb baj, mint a testi! N30 (kiegyensúlyozott étrendet tartok és heti 4x sportolok, nem azért írtam, hogy megbántsalak!)
2013. szept. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
75%
először azt kell tisztázni ki fizeti ezt az egészet. Ha a szüleid megértem hogy nem akarják engedni.
2013. szept. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
Azért fura, mert ha eddig nem tetszettél magadnak akkor miért épp most változtál meg, ha eddig is megtehetted volna?!
2013. szept. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
48%
Neked már agyadra ment a megfelelési kényszer.
2013. szept. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!