Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell azért bántani,...

Miért kell azért bántani, mert más lettem? Miért nem értik meg, hogy ez nekem igenis fontos?

Figyelt kérdés

Régen olyan tipikus lúzer voltam (kövér voltam,volt fogszabályzóm,szemüvegem,a körmeim undorítóak voltak,mert tövig rágtam őket,a hajam csúnya volt,borzalmas ruhákban jártam) és alig voltak barátaim.A gimiben eldöntöttem,hogy ezen változtatok,mert beszóltak,piszkáltak.

Lefogytam,a nyáron teljesen megváltoztam.Az egész ruhatáramat lecseréltem,elkezdtem magassarkúkba járni,nem bő pólókba jártam,hanem a legdivatosabb ruhákat vettem meg,ha kellett,megrendeltem külföldről,amit akartam.

A hajamat befestettem,így nem olyan a színe,mint a mosogatólé és a körmöshöz is 2 hetente járok és kozmetikushoz is,kontaktlencsém lett és a fogszabályzót is leszedték.

Ennek a változásnak ára van,nem eszek mást,csak csirke húst,salátákat,müzlit és joghurtot,néha kínait.Minden reggel futok és tornázom,délután is és szoliba is járok,de csak hogy szép barna legyek,ne olyan,mint akit ott hagytak a sütőbe.

A családom ezek miatt folyton piszkál és beszólogat.Nem értik meg,hogy ez nekem fontos és hogy amióta ilyen vagyok,az emberek is mások velem.Oké,hogy nekik jó voltam úgy,de rettegtem emberek közé menni.

Nemrég volt a szülinapom és az öcsém viccesnek gondolta,hogyha vesz egy könyvet,ami arról szól,hogy fogadjuk el önmagunkat....


16L


2013. szept. 21. 14:40
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Nincs bajom az önértékelésemmel.

Nem fekszem naponta fél órát a szoliban,néha elmegyek pár percre és ennyi.

Ezelőtt nem volt önbizalmam,mert mindenki csak piszkált,sosem éreztem,hogy igazán jó lennék.Nekem magabiztosságot ad a smink,a ruháim,az,hogy tetszem másoknak.

Anyáék fizetik ezeket,tekintve,hogy még 16 vagyok és így nem dolgozhatok.

Nem azzal van bajuk,hogy sok pénzt költök.Hanem folyton piszkálnak és kifiguráznak,ami baromi idegesítő.

2013. szept. 21. 15:37
 12/43 anonim ***** válasza:
Ne szolizz! Bár ha bőrrákot akarsz kapni akkor felőlem csináld... (vannak barnító krémek is ha mindenáron barna akarsz lenni) Edzésből szerintem elég heti 5-4× 1 óra, ha már olyan az alakod amilyet szerettél volna.
2013. szept. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
De tedd fel magadnak a kérdést: a többiek csak azért állnak veled szóba, mert divatos ruhákat hordasz és szép a sminked? Mert ez nem csak a te felületességed, hanem az övéké is, de itt most rólad van szó. Hidd el, ismerek olyan lányt, aki fele ennyit tesz a kinézetéért, trapézfarmerban jár, szemüveges és tök átlagosan néz ki, és mégis mindig ő a buli középpontja. Mert olyan a kisugárzása, jó a humora, barátságos és kedves. Szerintem forgasd azt a könyvet, mert a külcsín ellenére, te még mindig nem fogadtad el önmagad és görcsösen akarsz MÁSOKNAK megfelelni.
2013. szept. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim válasza:
Ez a te döntésed. GONDOLKOZ EL EZEN!!!!
2013. szept. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

"Nekem magabiztosságot ad a smink,a ruháim,az,hogy tetszem másoknak."


Nekem itt csak azzal van bajom, hogy másokból meríted az önbizalmadat, nem magadból. Így leszel függő, egy imidzs, aki nem olyan dolgokat csinál, amit szeret, hanem olyanokat, amikről tudja, hogy mások szeretni fogják érte.

2013. szept. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
77%

Wow, ez ilyen filmszerű, hogy a rút kiskacsa átalakul... :D Egyes pontok (magassarkú, szépségszalon, szoli) tőlem fényévekre van, de az a szép, hogy nem vagyunk egyformák. Bár a szolival kapcsolatban valószínűleg igazuk van a többieknek.


Azt nem értem, mi a bajuk az étrendeddel, amit látok belőle, az teljesen oké (ha eszel kínait is, akkor zsírfóbiás sem vagy, helyes, a zsír nagyon kell). Eszel húst, zöldséget, gyümölcsöt, kihagysz egy csomó egészségtelen cuccot, teljesen oké ez. Bár nem tudom, ez miért "ár", egyik hozzászóló szerint tengődés, ez nekem finom és teljesen jó étrendnek tűnik, ha jól csinálod. Persze azért beleférne más is, én fogyás mellett eszem mindenfélét, de pl. cukrot, glutént vagy tejet nem. Az olajos magvak is roppantul szélesítik a palettát :)


Nem látom a teljes képet, hisz nem ismerlek, de ha nem vagy betegesen rákattanva a külsőségekre, akkor nem értek egyet a családoddal.

2013. szept. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
75%

A többiek is jókat írtak (azzal együtt, hogy ugye nem tudhatjuk, konkrétan a kérdezőre mennyire állnak a leírtak), de azért valljuk be, rohadt sokat számít a külső. Teljesen természetes, hogy valaki jól akar kinézni s teljesen máshogy állnak hozzá az emberek az átalakulása után. Megvannak a buktatói, hogyne, az élet nem egyszerű.

Nyilván gond, ha csak a kinézete miatt állnak vele szóba, ha ezen áll vagy bukik az önbizalma, elvégre ez akkor is csak külsőség, nem a lényeg, ha igen fontos a mi világunkban... De a szebb és karcsú-sportos kinézetre törekvés alapvetően jó dolog. Már ha a divatos ruhák és a többi nem egy tőlünk idegen maszk, amivel csak az a célunk, hogy másoknak tessünk... Legyünk hűek magunkhoz, az elég fontos.

2013. szept. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
Miért nem az egyéniségeddel próbálsz kitűnni? Nagyon felszínesnek tűnsz az írásod alapján. Nem ítélem el, ha valaki igényes, de basszus magassarkúk meg kiló smink nélkül is ki lehet tűnni a tömegből...
2013. szept. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
21%
hat ne a gyakorikerdeseken vard azt, hogy valaki egyetertsen veled. ide (foleg a csaladi kapcsolatok temaba) olyan harmincas nok jarnak, akik egesznap otthon ulnek a seggukon es itt osztjak gyakorin az eszt. :DDD a legtobb olyan igenytelen, hogy az utcara kimenni se mer. amugy meg a taplalkozasoddal szerintem semmi baj nincs, nem halsz ehen. a testmozgassal meg nem ertem mi a baj??? azt hogy lehetne mar tulzasba vinni? hat lehet a sok gyakorikerdesek utan meg babamama forum utan tenyleg fajdalmas lehet megmozdulni... amugy meg inkabb legyen mukormod, mint hogy csunya legyen. meg inkabb csinalja meg a kozmetikus a szemoldokod, mint hogy ronda legyen :SS szoval szerintem folytasd tovabb es ne hallgass a balna anyukakra pusziiiiiiii
2013. szept. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
19%
Utolsó megmondta az igazat!!!
2013. szept. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!