Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell azért bántani,...

Miért kell azért bántani, mert más lettem? Miért nem értik meg, hogy ez nekem igenis fontos?

Figyelt kérdés

Régen olyan tipikus lúzer voltam (kövér voltam,volt fogszabályzóm,szemüvegem,a körmeim undorítóak voltak,mert tövig rágtam őket,a hajam csúnya volt,borzalmas ruhákban jártam) és alig voltak barátaim.A gimiben eldöntöttem,hogy ezen változtatok,mert beszóltak,piszkáltak.

Lefogytam,a nyáron teljesen megváltoztam.Az egész ruhatáramat lecseréltem,elkezdtem magassarkúkba járni,nem bő pólókba jártam,hanem a legdivatosabb ruhákat vettem meg,ha kellett,megrendeltem külföldről,amit akartam.

A hajamat befestettem,így nem olyan a színe,mint a mosogatólé és a körmöshöz is 2 hetente járok és kozmetikushoz is,kontaktlencsém lett és a fogszabályzót is leszedték.

Ennek a változásnak ára van,nem eszek mást,csak csirke húst,salátákat,müzlit és joghurtot,néha kínait.Minden reggel futok és tornázom,délután is és szoliba is járok,de csak hogy szép barna legyek,ne olyan,mint akit ott hagytak a sütőbe.

A családom ezek miatt folyton piszkál és beszólogat.Nem értik meg,hogy ez nekem fontos és hogy amióta ilyen vagyok,az emberek is mások velem.Oké,hogy nekik jó voltam úgy,de rettegtem emberek közé menni.

Nemrég volt a szülinapom és az öcsém viccesnek gondolta,hogyha vesz egy könyvet,ami arról szól,hogy fogadjuk el önmagunkat....


16L


2013. szept. 21. 14:40
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
72%

jajj, most mit kell ezen ennyire fennakadni. 16 éves és szeretne szép, csinos és vonzó lenni. én pl. 16-24 éves koromig még a szomszédhoz sem mentem át smink és magassarkú nélkül, mégis (viszonylag:)) normális felnőtt lett belőlem :) az meg, hogy valaki egészségesen táplálkozik nehogy már baj legyen.

ha jó tanácsot adhatok, akkor a szolival vigyázz. régebben én is sokat jártam, mára teljesen elhagytam (hála a test- és arcbarnító krémeknek). nagyon durva, de a 19 éves kori szolis képeimen, minimum 5 évvel nézek ki öregebbnek a mai énemnél, évek kellettek, hogy helyrejöjjön a bőröm (a maradandó károkról nem tudok).

L/27

2013. szept. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

Nekem is a 25 éves unokatesóm kb. 35-nek néz ki. Szolizik ő is tinikora óta. Ő is kicsiben kezdte, de a barnaság sose elég egy aktív szolisnak, egyre barnább akarsz majd lenni, figyeld meg!


A többi dolgoddal nekem nincs bajom. Esetleg még gondolkozz el azon, hogy a kozmetikus helyett megtanulod magadnak csinálni a dolgaid (mondom ezt úgy, hogy még a büdös életben nem voltam kozmetikusnál, mégis szépen sminkelek, nincs bőrhibám, tudom szedni és festeni a szemöldökömet magamnak, mivel nagyon világos alapból ésatöbbi)

2013. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

Elismerésem a változásért. Csak külsőleg változtál vagy belsőleg is (beképzeltebb, lekezelőbb lettél-e)? Ha igen,akkor talán ez nem tetszik Nekik,és lehet ezen változtatni kellene. Ha meg nem,akkor a legközelebbi beszólásnál ülj le velük, és magyarázd el Nekik,hogy ez miért fontos Neked,és hogy örüljenek,hogy Te a változást választottad és nem a depit. Amúgy abban,hogy egészségesen eszel, divatosan öltözködsz, ápolt vagy szerintem nincs semmi kivetni való, csak ne vidd túlzásba.


Egy 28 éves, otthon ülő anyuka.

2013. szept. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!