Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell azért bántani,...

Miért kell azért bántani, mert más lettem? Miért nem értik meg, hogy ez nekem igenis fontos?

Figyelt kérdés

Régen olyan tipikus lúzer voltam (kövér voltam,volt fogszabályzóm,szemüvegem,a körmeim undorítóak voltak,mert tövig rágtam őket,a hajam csúnya volt,borzalmas ruhákban jártam) és alig voltak barátaim.A gimiben eldöntöttem,hogy ezen változtatok,mert beszóltak,piszkáltak.

Lefogytam,a nyáron teljesen megváltoztam.Az egész ruhatáramat lecseréltem,elkezdtem magassarkúkba járni,nem bő pólókba jártam,hanem a legdivatosabb ruhákat vettem meg,ha kellett,megrendeltem külföldről,amit akartam.

A hajamat befestettem,így nem olyan a színe,mint a mosogatólé és a körmöshöz is 2 hetente járok és kozmetikushoz is,kontaktlencsém lett és a fogszabályzót is leszedték.

Ennek a változásnak ára van,nem eszek mást,csak csirke húst,salátákat,müzlit és joghurtot,néha kínait.Minden reggel futok és tornázom,délután is és szoliba is járok,de csak hogy szép barna legyek,ne olyan,mint akit ott hagytak a sütőbe.

A családom ezek miatt folyton piszkál és beszólogat.Nem értik meg,hogy ez nekem fontos és hogy amióta ilyen vagyok,az emberek is mások velem.Oké,hogy nekik jó voltam úgy,de rettegtem emberek közé menni.

Nemrég volt a szülinapom és az öcsém viccesnek gondolta,hogyha vesz egy könyvet,ami arról szól,hogy fogadjuk el önmagunkat....


16L


2013. szept. 21. 14:40
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Igen,tudom,hogy azért vannak most barátaim,mert megváltoztam.

Ha én utáltam az akkori énemet,nem várhattam el másoktól,hogy szeressenek.


Oké,hogy 16 évesen lehet már dolgozni,de mégis mennyi pénzt keresnék vele?!

Időm sincs rá és igen,anyáék sem engednék,mert a tanulmányaim fontosabbak,minthogy évekkel később elmondhassam,hogy "bezzeg,én már gimi alatt dolgoztam".

2013. szept. 21. 21:28
 32/43 anonim ***** válasza:
84%

én megértelek, biztos jó dolog volt megváltozni meg minden, de szerintem is túlzás.


két hetente manikűrös? nekem is zselé van a körmömöm, és 3, néha 4 hetente megyek, pedig nekem gyorsan nő a körmöm... mondjuk most fogom leszedetni, mert nem tesz jót neki ha folyamatosan rajta van.


kozmetikust se értem, miért ilyen fontos... oké, a szemöldökömet én is festetem meg szedetem, de azért mert muszáj, nagyon vastag és sötét alapból.


hajfestés rendben van, meg a jó ruhák, de nem hiszem hogy egy 16 évesnek magassarkúban kéne billegnie az iskolában.. annyira szánalmas amikor az ilyen korú csajok azt hiszik jól néznek ki mert kurv.s cipő van rajtuk :D nevetséges


nagyon túlzásba vitted az egészet. a szoli meg ahogy már mondták b.romira káros, de ha folytatod ezt az elmebajt, úgyis rájössz egy idő után.


fele ennyi pénz/idő/egészségkárosodás mellett is lehet nagyon jól kinézni.


19/L

2013. szept. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
77%

....hat ne a gyakorikerdeseken vard azt, hogy valaki egyetertsen veled. ide (foleg a csaladi kapcsolatok temaba) olyan harmincas nok jarnak, akik egesznap otthon ulnek a seggukon es itt osztjak gyakorin az eszt. :DDD a legtobb olyan igenytelen, hogy az utcara kimenni se mer. amugy meg a taplalkozasoddal szerintem semmi baj nincs, nem halsz ehen. a testmozgassal meg nem ertem mi a baj??? azt hogy lehetne mar tulzasba vinni? hat lehet a sok gyakorikerdesek utan meg babamama forum utan tenyleg fajdalmas lehet megmozdulni... amugy meg inkabb legyen mukormod, mint hogy csunya legyen. meg inkabb csinalja meg a kozmetikus a szemoldokod, mint hogy ronda legyen :SS szoval szerintem folytasd tovabb es ne hallgass a balna anyukakra pusziiiiii....

Hát bálna a te a...ád kedves kommentelő!!!

40-es nő vagyok, 2 gyerekkel, ápolt és csínos, bár nem járok 2 hetente a körmöshöz:))

Kérdező, ha majd neked kell ezeket finanszíroznod, akkor is ilyen költekező leszel? Ok, kell az ápoltság, de 16 évesen ez enyhén túlzás, amit művelsz.

2013. szept. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
63%

Sz.rd le mit írnak azok, akik képtelenek megváltozni!

Csináld azt amihez neked kedved van! Ne azon agyalj h mások mit gondolnak! Legyek boldog, hisz csinos vagy es fiatal, ráadásul megvaltoztal, szép lettél!

En is ronda es béna voltam, de ahhoz képest rengeteget változtam. Es szinten 2 hetente járok körmöshöz, ugyanis aki szerint 4 hetente elég, az nem tudja mit jelent hogy gyorsan lenő. Honnan tudod másnak mennyire vastag a szemöldöke? Azert csinaltatja nyilván mert NEKI nem tetszik! Ha nekem az eredeti natúr másfél centi vastag ronda szemöldökömmel kellene utcára mennem, elbujdosnék.


Legyél aki lenni akarsz! Legyél mas mint ők...

A szolit én sem tartom életbevágónak, de sztem egy idő utan mindenki visszabb vesz belőle.

Pussz

N 24, aki szinten sokat valtozott es szinten sokat csesztették régen.

2013. szept. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó, azért nagyon nem mindegy, hogy saját magad pénzét költöd, vagy a mint a kérdező, a szüleit...majd ha keres akkor villogjon!
2013. szept. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Ok, ez valóban jogos. De akar a szüleivel is megbeszélhetik, hogy mi az ami valóban fontos a szamara es csak azokat finanszírozzák. Mert kompromisszumokat kell kötni. Pl az en anyám sem örült volna nem mellesleg, ha 16 évesen szolizok, ez tény.

De az is valami, hogy az anyjaek igy támogatják. Csak ne villogjon ezzel :)

2013. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
73%
amúgy nem mindenki csóró. lehet náluk ezek teljesen apró pénznek számítanak...
2013. szept. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
0%
ne foglalkozz velük. Ha megkérdik hogy mért csinálod ezt magaddal, válaszold azt hogy: "azért hogy ne olyan legyek mint te:)"
2013. szept. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
82%
Az a legrosszabb az egészben hogy belül semmit nem változtál, csak a külsőd.Tényleg ezzel akarod megfogni az embereket?A külsőddel akarsz barátokat szerezni?Mi van az emberi értékekkel?Ugyanolyan vagy mint csúnyán...Én nem szeretném hogy a külsőm alapján ítéljenek meg.
2013. szept. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van. Persze, tedd azt, amitől jól érzed magad - ésszerű kereteken belül - , de ne legyen olyan, hogy kétségbe esel, ha mégsem úgy megy.


Pl. van egy barátnőm, akinek elég rossz szeme van, általában kontaktlencsét hord. Egyszer mentünk volna barátnőzni, és ő sírva hívott, hogy nem lép ki a lakásból, mert leejtette a lencséjét, és nincs több, ő meg szemüvegben nem fog menni sehova. Annyira zokogott, hogy először azt hittem, valami nagyon nagy baj történt.


Ő már igencsak átesett a ló túloldalára. Te próbálj meg magadból és magadnak építkezni.

2013. szept. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!