Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak akkor ha anyám...

Mit csináljak akkor ha anyám egy csicskának tart és azt mondja, hogy hazudok amikor igazat mondok neki?

Figyelt kérdés
folyton ugráltat ha csinálok vmit aza arossz ha nem csinálok az a rossz. ma pl azt mondta,h hazudtam neki mert amit nyáron dolgoztam és amit kaptam érte pénzt azt többet mondtam mint ami a számlájára ment és ezért nem enged el sehova méga barátommal sem találkozhatok..
2013. szept. 21. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Miért hazudtál neki?

Szerintem a gond azzal van hogy te a Nettó árat mondtad hogy annyit kapsz pedig anyukád a bruttó összeget kapta meg és gondolom azért vagy büntetésbe mert nem tudod mi a különbség, pedig tudnod kellene, mert így úgy átvernek az életbe mint a ház. Azért vagy büntetésbe mert nevel az életre mert te rózsaszínen látod a világot egy mátrixban élsz, amit magad képzelsz el, és nem vagy képes meglátni a valóságot. Addig ameddig ez így van jogosnak tartom a büntetést.

Meg most nem értem anyukádnak mi kell abból a pénzből. Diákként neki kell eltartania téged az a pénz egy az egybe téged illet, az hogy az ő számlájára ment mert te ne akartál nyitni mivel drága meg még minek ha nincs rendszeres jövedelmed így jogos csak azt nem értem neki miköze ahhoz hogy te mennyit keresel, mondjuk nem az a fő oka, mert a pénz a tiéd neki ahhoz semmi köze. Ő azért büntet téged mert félre értettél valamit mert elvagy varázsolva, pedig ilyen ügyekben nagyon is komolyan kell figyelni mindent mert ha hagyod hogy átverjenek, akkor egész életedben egy szar leszel! Hallgass szépen anyukádra, ő a felnőtt, van tapasztalata és nevel téged hogy ne egy csicskáztatható kis szar legyél. Azért nem jó neki az ha nem csinálsz semmit mert munkahelyen nem fogják mondani hogy most ezt meg ezt csináld meg, egy munkahelyen mindent magadtól kell csinálnod. Kapsz munkaköri leírást és ennyi, ha nem csinálod meg azt ami elő van írva kirúghatnak érte akár, anyukád meg erre nevel hogy ilyen ne forduljon elő. Mellesleg diákként könnyű dolgozni ott csak ugráltatnak de mondanak mindent, főállásba már nem így van.

Elvagy picit varázsolva magadtól ez az igazság, és most lehet bőgni meg minden, de ameddig nem látod be hogy te egy szar vagy és anyukádnak igaza van akkor midnent hagyni fogzs. Ha belátod hogy igaza van ne hagyj támadási felületet, csináld meg azt amit mondanak és ha utána kötekedik veled akkor dörgöld az orra alá hogy erről nem volt szó stb... Légy szókimondó is ha kell, hidd el tudni is kell vissza támadni. Ha hagyod hogy csicskáztat ha valóban így van és nem csak te képzeled el, akkor állj a sarkadra és csapj az asztalra is ha kell. Ordibál veled, büntetésbe tesz? És? Majd lehiggad, beszélgess utána vele arról hogy határozott is tudsz lenni. Mellesleg lemerem fogandi hogy 18 év alatti kiskorú állampolgár vagy így neked nincs szabadakaratod a törvényszerint így azt fogod csinálni amit a szüleid mondanak!

2013. szept. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A bruttó az az összeg amiből még adót és járulékot vonnak. pl. 100.000,-Ft és a nettó az amit átutalnak neked mondjuk 57.000,-Ft. Mindig mond hozzá hogy ez Br. 100 ezer és a nettó az csak kb. picit több mint a fele lesz. Anyának meg mond meg, hogy te nem tudtad, mi a Bruttó és mi a Nettó. Szerintem anyukád ideges ezért pattog mindenért. Most válság van mindenki ideges, kimerült. Számított szerintem arra a pénzre és most kevesebb van, ezért ideges.
2013. szept. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Anyukád nem normális...
2013. szept. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fura helyzetben élsz. Azért megharagudni, mert nem az az összeg ment a számlára, amit mondtál....

Ráadásul seperc saját számlát csináltatni, ahova a te kereseted a te nevedre érkezett volna. Ki kell várnod, míg a magad lábára tudsz állni. Addig sajnos viselned kell az édesanyád követelményeit.

2013. szept. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha most felhúzod a falakat vele szemben, soha többé nem lesz jó a kapcsolatotok. A kommunikációval lesz probléma, anyukád valószínűleg csak okol, haragszik, pattog, de sosem mondja el neked, hogy mi váltotta ki belőle ezt a reakciót. Rá kell kérdezni. Én is sokat sipákolok a tini lányommal, de mikor lehiggadok, mindig bemegyek hozzá, és elmondom neki, hogy mitől ment fel a pumpa, mit miért és hogyan szeretném, ha lenne. Azóta nagyon szeretjük egymást. Pedig egy ideig volt egy nagy szakadék köztünk. Sok anya elfelejt magyarázatot adni, és a gyerek nem tudja mire vélni a dühöngést. Ez nagy baj. Olykor visszafordíthatatlan a szakadás.
2013. szept. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!